Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

OK pretul, credeam ca a fost mai mult

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sveronica spune:

apropo de preturi.....La Venus , cu bilet luat din martie, a costat 1140 ron.....cazare 8 nopti + bonuri valorice in val. de 320 ( cu aceste bonuri se putea manca la terasa din apropiere....sau bere/ floricele, inghetata la terasa de pe plaja....sau cumparaturi la alimentara. Practic a costat 8 mil - 8 nopti cazarea ptr. 2 adulti + 2 copii...pensiune chiar pe plaja, camera curata...cu tv, frigider si aer conditionat.....conditii super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

noi am ales sa inchiriem o casa -vila la Eforie Nord, am inchiriat-o 3 familii timp de 30 de zile. Avem 5 dormitoare , fiecare cu baia ei, living mare , bucatarie, 2 terase superbe chiar pe maulul marii
. Cu 60 euro/zi per total .
Casa are tot ce ti poti dori asa ca am fost foarte entuziasti . Pana am ajuns la plaja...Nu mai stiu cine zicea de plaja de la Britannia ca e curata, ca are apa limpede ...
E o mizerie crunta , sunt munti de desuri pe plaja , balariile de pe faleza miros a urina si a excremente , nu exist nici un cos pe toata plaja , oamnii care mai aduna care mai lasa pe jos si nu poti sa i condamni. Treptele de la faleza sunt rupte de ani buni si nereparate, digul mai are un pic si colapseaza . Ma intreb cine o fi primar , nesimtirea e pe el cat casa .
Si in rest , distractii parculete de copii-cu exceptie unui loc un de sunt jucarele electrice vechi de 30 de ani, nimic.
fata de toate tarile invecinate , suntem la cel putin 10 ani distanta .
Pacat de investitia frumoasa facuta de proprietarii casei noastre, pacat de privelistea de pe terase -printre cele 10 cele mai frumoase pe care le-am vazut vre-o data si o spun ca o persoana care avzut si mari exotice si mari nordice , pacat de binefacerile curei heliomarine , pacat si de dl. Copos care a incercat sa confere un aer cosmopolit statiunii prin portul de iahturi si investiile in cele 2 hoteluri
Nu se doreste sa se faca nimic, nu am fost in stare nici macar sa intretinem ce ne-au lasat comunistii .
Bine ca avem brand de tara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ligeea eu am mers la Britannia in prima jumatate a lui iulie si plaja a fost curata...pubele de gunoi sunt cel putin in doua locuri pe plaja din dreapta, apa eralimpede si curata atunci cand nu era marea agitata. Scarile sunt nerefacute dar eu zic ca la cata evaziune fiscala e in Eforie primaria are fonduri infime...sa fim totusi realisti...cand dai in chirie o vila la 60E/zi nu cred ca platesti impozit pt venitul obtinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

noi am ales sa inchiriem o casa -vila la Eforie Nord, am inchiriat-o 3 familii timp de 30 de zile. Avem 5 dormitoare , fiecare cu baia ei, living mare , bucatarie, 2 terase superbe chiar pe maulul marii
. Cu 60 euro/zi per total .
Casa are tot ce ti poti dori asa ca am fost foarte entuziasti . Pana am ajuns la plaja...Nu mai stiu cine zicea de plaja de la Britannia ca e curata, ca are apa limpede ...
E o mizerie crunta , sunt munti de desuri pe plaja , balariile de pe faleza miros a urina si a excremente , nu exist nici un cos pe toata plaja , oamnii care mai aduna care mai lasa pe jos si nu poti sa i condamni. Treptele de la faleza sunt rupte de ani buni si nereparate, digul mai are un pic si colapseaza . Ma intreb cine o fi primar , nesimtirea e pe el cat casa .
Si in rest , distractii parculete de copii-cu exceptie unui loc un de sunt jucarele electrice vechi de 30 de ani, nimic.
fata de toate tarile invecinate , suntem la cel putin 10 ani distanta .
Pacat de investitia frumoasa facuta de proprietarii casei noastre, pacat de privelistea de pe terase -printre cele 10 cele mai frumoase pe care le-am vazut vre-o data si o spun ca o persoana care avzut si mari exotice si mari nordice , pacat de binefacerile curei heliomarine , pacat si de dl. Copos care a incercat sa confere un aer cosmopolit statiunii prin portul de iahturi si investiile in cele 2 hoteluri
Nu se doreste sa se faca nimic, nu am fost in stare nici macar sa intretinem ce ne-au lasat comunistii .
Bine ca avem brand de tara...

ligeea


Noi am fost in iulie intr-un concediu prin tara, Ardeal, Retezat, Moldova, si pot sa spun ca daca aveam pasapoartele copiilor la noi o taiam in Ungaria sau Austria. Atata mizerie cat am vazut peste tot este de neconceput. In plin centrul Hunedoarei gunoaie in stive pe strada, pe parcurs restaurante cu bai mizerabile, in camerele unde am fost cazati nu se daduse cu aspiratorul de nu stiu cand, gandaci si muste moarte ascunse sub covor (ce folos ca era lenjeria curata, daca atunci cand te dadeai jos din pat nimereai in jeg??!!!)
Asa ca am ales sa mergem luna asta la mare in Bulgaria si nici nu cred ca in anii ce vor veni voi mai ajunge la noi, probabil vom tot varia pe-aici prin vecini, de ce nu in Spania, ca am auzit ca e f ok si acolo. O singura chestie mi s-a recomandat la Corbu, in apropiere de Mamaia, http://www.corbuplajagolf.ro/, poate as incerca aici, dar nu sunt convinsa 100%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna

Sapamana viitoare plecam in vacanta la Mamaia. Vom sta la hotel Delta 2* care nu are restaurant. A mai fost cineva aici si pe unde sa poate manca si o piscina prin apropiere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

s-a mai intors cineva recent de pe litoral ? Impresii, preturi, este aglomerat rau ?
Noi plecam pe 15 august la Saturn

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noi ne-am intors sapt trecuta de la MAMAIA, am stat la Golden Tulip si am platit 1500 de ron pt 6 nopti, cu mic dejun. Hotelul super ok, dupa cum am mai spus, mancarea foarte buna si diversificata. Plaja ok, e plaja celor de la Vega si era super curata, sezlongurile 20 ron/zi. Aglo,eratie mare in we, in rest era ok, cel putin in partea asta de statiune...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Noi ne-am intors de la Venus. Am stat la hotel sunquest, 7 nopti, 2 adulti si 2 copii- 1150. Conditii bune, curatenie, lenjerie schiombata de cate ori era nevoie( mai des de 3 zile),un mic loc de joaca pentru copii si punctul forte o piscina f. frumoasa cu acces exclusiv pentru clientii hotelului. Este ideal pentru o familie cu copii. Plaja din dreptul hotelului nu mi-a placut ...asa ca noi mergeam zilnic la plaja dintre Venus si Saturn iar dupa-amiaza stateam la piscina. Despre restaurant nu stiu ce sa va spun fiindca nu am luat masa, asa ca mancam la diverse terase din statiune.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Diana, cum e plaja dintre Venus si Saturn, este aglomerata (noi mergem si cu catelul) ?

Inseamna ca eu ies super ieftin cu cazarea, 12 zile / 1200 RON.
Am inchiriat o garsoniera in Saturn (camera tripla) cu 100 RON pe noapte

Va pup

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput