Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Puteti sa imi spuneti ce plaje exista in Eforie Nord?Voi merge acolo din 11 august si vreau sa stiu detalii despre plaje.
Va multumesc mult.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris_2009 spune:

Scria cineva pe la inceputul topicului ca a fost la hotel Paradiso in Mangalia facand rezervarea pe net dar recomanda rezervarea printr-o agentie de turism pentru ca si-a dat seama cand a ajuns acolo ca a luat tzeapa.

Te refereai doar la pret sau si la conditii?
Noi tot acolo vrem sa mergem in august si rezervarea am facut-o direct la hotel.

Poate citesti topicul si imi raspunzi.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Puteti sa imi spuneti ce plaje exista in Eforie Nord?Voi merge acolo din 11 august si vreau sa stiu detalii despre plaje.
Va multumesc mult.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR






Britannia inspre Agigea, in zona Steaua de Mare... e curata, sezlong+umbrela =15ron, exista un bar cu preturi ok, o piscina cu apa de mare...e plin de familii cu copii, nu sunt hidrobiciclete, schijeturi...
Acapulco - asemanatoare cu Britannia dar un pic mai cocheta (sunt cateva umbrelute de bambus...)
Debarcader - destul de mare, imbratiseaza un golf dar sunt schijeturi si nu-mi pare safe pt copii
Bellona - plaja lata gen Saturn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Noi am fost pana la urma la Modern in Mamaia, all inclusive. A fost ff ok. Curat, mancare destul de multa si buna (asta daca nu compari cu Bg sau si mai rau cu Turcia, insa aveai de unde alege si pe toate gusturile). Au piscina mare, una f mica ptr copilsi ff mici, o masa de pingpong, doua leagane, un topogan...dar vorba cuiva, nu prea aveam timp de jucat ca o faceau la mare sau piscina. Deci nu ne-am tepuit, ca sa zic asa.

Concedii placute tuturor!

Mami de Ioana, Filip si 8+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

noi mergem la pensiunea alexandra in mamaia...
a mai fost cineva?

Codrin si Diana....cei mai iubiti dintre pamanteni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sveronica spune:

Vad ca majoritatea optati pentru Mamaia.Ma abtin de la a comenta statiunea, dar ce parere aveti de Pensiunea Venus Stil din VENUS ? A fost cineva acolo ?....M-am intors acum cateva zile si.Daca ar fi sa ma intorc la mare, tot ptr. acea locatie as opta....Pret f bun ptr. oferite - camera cu vedere la mare ( pensiunea este pe plaja si toate cele 7 camere dau spre plaja), cobori un etaj si esti pe nisip, tv, aer conditionat, balcon.....plaja mica, f. curata si apa...la fel.E o idee ptr. cine vrea ceva frumos si comod, si mai ales ptr. cine are copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellarot spune:

Buna,
am revenit si noi din vacanta de la mare
Desi am plecat cu alte planuri, pana la urma am ajuns tot in Mamaia, la Dorna 3*. Parerea mea este ca are cam tot ce iti trebuie pentru o familie cu copii...mancare buna, doua piscine (una mare, si una mica pentru copii),o mare atractie pt copii, au fost 2 broscute testoase pe care le puteau si atinge.Plaja aproape....singura de care nu am fost super incantata, mai ales in ultimele 3 zile, cand si-au facut aparitia pestii morti pe nisip ....dar in rest a fost bine, asa ca va doresc tuturor o vacanta minunata.

Ad_rianna am gasit camere libere, doar vineri a inceput sa se aglomereze, in rest a fost foarte lejer.

Mami cu 2 nazdravani
Gabriela si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ne-am intors miercuri de la hotel Tomis din Mamaia.Mi-a placut foarte mult.E un hotel ff curat,n-am avut absolut nimic de reprosat.Se facea curatenie in fiecare zi,se schimbau prosoapele in fiecare zi.A fost pentru prima data cand am folosit prosoapele la un hotel.Lenjeria s-a schimbat la 4 zile,dar nici nu a fost nevoie mai des,pt ca nu te culcai murdar de la plaja.Mancarea a fost destul de buna,si aveai din ce alege.Plaja a fost curata,am avut sejloange gratuite pe plaja.
Eu zic ca a fost ok totul.Ce m-a deranjat putin,a fost muzica care se auzea seara de la hotelul invecinat.Dar na,esti la mare,n-ai ce face.
Si sincer,nu-i inteleg pe unii care zic ca la marea nostra nu mai merg,ca e mizerie,ca nu stiu ce...sa fim seriosi...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Ramonella, cat v-a costat sejurul la hotel Tomis in Mamaia ?

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

Ramonella, cat v-a costat sejurul la hotel Tomis in Mamaia ?

Ingrid si Cristi 7 ani


In jur de 11 milioane de persoana,cu mic dejun si cina,bilete luate in martie,la reducere.7 nopti.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput