Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***217***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Dyanna, solutie de la Chicco (spray sau roll-on) eu am vazut in farmaciile sensiblu. In Carrefour am gasit aparat cu ultrasunete impotriva tintarilor, 30 lei. Asta daca mai apuci sa umbli dupa asa ceva...
Motanu si Pisilinca dorm de rup, eu fac bagaje. V-am pupat !

A, Gaza, referitor la problema ta...punctul ala putea sa fie un rest de mincare? Oricum daca zici ca a disparut... Eu as avea incredere in medicii aia de acolo in caz ca se ajunge iar la febra si nebunii; numai sa nu se suprapuna cu drumul inapoi, asta ar fi singura chestie care m-ar pune pe ginduri.
Na, la o adica daca te hotarasti sa te duci la medic, poti sa ii explici si de ce esti asa panicata, ce aventura ati avut, si sa ii spui ca te temi sa nu faca vreo belea in ziua calatoriei.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Cu intarziere ,
LA MULTI ANI, CRIS_TINAUS!!!

Am pus si broscuta la lista numelor de cod ! O republic cand strang mai multe

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Vad ca va plimbati, distrati, bronzati toate! Sa va fie de bine! Si we placut pe mai departe!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Si OLGA, sa-ti traiasca nepotica "fina"!!!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna tufete dragi!Cum suportati caldura?Noi cred ca ne punem AC, Eva suporta ft greu temperaturile ridicate, ii ies niste bubite mici si rosii daca sta in soare.in rest, toate bune, am fost foarte impresionate de lista cu alintaturi :))Olga, felicitari pt nepotica si finuta.Ilinca, nu ne povestesti cum a fost petrecerea?Noi, adica eu si sotul, am avut saptamana trecuta intalnirea de 10 ani, care a fost plina de emotii si surprize placute.Va pupam, cred ca ne bagam la un dus inainte de somnul de pranz, ca nu se mai poate.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Salutare!

Imi aliniez si eu gargaunii la start. Si ai mei sunt din astia "carieristi" si mi-e ca o sa iasa castigatori ca io-s mai baba, si nu numai in nume cum zicea draguta Monnvas candva ( desi sufletul mi-e inca tanar si taaaare nelinistit)! Nu prea mi-a iesit pasienta si mi-am mai si dat cu stangu-n dreptu' cu mare arta. Proverbul "nu da vrabia din mana pe cioara din gard" are poza mea la prezentare. Ma rog.....n-am fost eu o carierista la viata mea, dar acum de cand am puiul parca as vrea ceva mai mult. Ei, oi vedea eu cum se mai alinieaza astrele in viitor.....

Oricum sunt inca suparata ca pe altarul vietii bune ce va sa vie, "am sacrificat" puiul, intarcandu-l. E cam mult spus, caci pe pui dupa 2 zile si 2 nopti de rasfat intens cu bunicii, l-a durut fix la bascuta de tzatza mea desi v-am mai spus era tzatzofil convins, ma jumulea indiferent de locatie, dar eu inca mai am regrete. Bineinteles ca odata cu alaptatul s-au dus si tzatzele mele, acu' tre' sa caut sutiene ultra push-up ca sa se sesizeze o usoara forma de relief prin zona.

Am facut saptamana trecuta ROR-ul, pana acum fara reactii.
L-am si chelit pe pui si n-a zis nica in timpul operatiunii, chiar i-a placut. I-a placut si coafeza!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Buna tufete dragi!
Cum suportati caldura?



Eu se pare ca tare bine! Ce-o dovedeste: fac dulceata de nuci acum, ca doar n-o sa fie decat vreo 37 de grade astazi. Cred ca in bucatarie sunt deja peste 40. Ce sa zic, potrivire maxima dar asa s-a nimerit. Pe pui zilele astea l-am lasat la socri, la casa, parca nu se simte asa rau acolo cu multa verdeata prin preajma. Nici noi nu avem AC iar eu inca ma incapatanez sa nu-l montam. Sa vedem daca dupa sauna de astazi o sa fiu tot asa de convinsa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Cu intarziere, Cris_tinaus

Oliska, felicitari pentru nepotica!

Diana, aparat cu ultrasunete impotriva tantarilor am mai vazut si la farmaciile Helpnet! Pupam Mutzunelul asa de rau incercat de obraznicele maselutze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

LA MULTI ANI Cristinaus

Multumesc mamici pentru felicitari

Gaza distractie maxima sa aveti si cat mai putine peripetii


Mababei dulceata de nuci... Sa ne dai si noua o portie

Joanna abia astept sa ne vedem

Eu nu stiu ce sa ma mai fac cu baiatul meu. Raceste f des. Stiti ca afost racit exact cand trebuia sa plecam la Sighisoara si l-a tinut ceva, iar acum iarasi este racit Acum doarme si tuseste din 3 in 3 min de trebuie sa-l l,egan incontinuu. M-am saturat cat sirop am bagat in el.

Si nu inteleg de ce raceste asa de des

Si astazi trebuie sa ma mobilizez sa merg la cumparaturi pt finuta mica. Mami pleaca diseara si trebuie sa-i iau carucior si alte alea.

Dati-mi va rog idei unde sa merg dupa carucior. Nu vreau ceva f scump, caci ei stau la sat si asa ca nu le trebuie fitze, dar sa fie dragut si bun.

Pup toate fetele cu gargauni, dar si pe cele fara

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Inca o data

LA MULTI ANI CRISTINAUS!!! Sa fii fericita tu si familia ta.

Nu stiu ce mki-a iesit in mesajul anterior

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput