Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***217***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Repede, pana nu se termina ziua, sa uram:

La multi ani, Cris_tinaus!
Si multi pupici broscutei tale [Simply, baga in lista]

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare mamici!!!

Sunt si eu pe-aici si dau de baut caci s-a nascut astazi nepotica mea (3900g, 57 cm) si sunt tare happy O sa fim si nasi

Va puuuuup

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare mamici!!!

Sunt si eu pe-aici si dau de baut caci s-a nascut astazi nepotica mea (3900g, 57 cm) si sunt tare happy O sa fim si nasi

Va puuuuup

Olga, mamica lui David iepurasul


Sa fie sanatoasa ca de frumusete nu se mai pune problema, la voi e ereditara cum se zice !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

CRIS_TINAUS

Sa fii fericita si implinita !!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Noapte buna si racoroasa va doresc !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Hello!
Sa vad ce imi amintesc , vorba Ilincai cu neuronii .PS Sper ca te-ai distrat la banchet.
Simina sanatate , sa va faceti bine repede si Maya sa isi recapete buna disozitie.Sa isi revina si Vitamina si Mutunelul sa scape de maselele alea repede.
Olga felicitari pt nepotica , sa fie sanatoasa.
Pisik noi suntem vorbite pe mai multe chestii de foarte multe ori.Sa va distrati bine.
Bianca sa aveti si voi distratie maxima ca de obicei.
Anna drum bun, vreme faina, distratie si un concediu fara incidente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

LA MULTI ANI ! CRIS_TINAUS !

Sympliana m-ai lasat masca cu lista de alinturi.
Gaza ii pare rau ca nu te vad..da bine ca esti acolo cu tati.
Monvas te rog nu zice ca tu te simti neimplinita in cariera eu la varsta ta nici nu stia cu ce se mananca doctoratu.Berbecu mai are niste chestii legate de sanatate, alea cu mancarea sunt la capitolul chestii mici.
Denisa m-a bufnit rasu cand mi-am inchipuit-o pe cornuletz cu stetoscopu.
Giannina listuta ta eu o slavasem mai demult..tare utila ca si eu fac parte din capitolul blindate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Floric misto tinuta.Da ma abtin sa dau sfaturi daca te prinde o ba ca eu cu moda sunt ca dracu cu tamaia..
Ei si iti bun ca si slabaturile( eu) isi fac probleme: nu gasesti haine, sau nu iti vin bine, se ia lumea de tine ca esti prea slaba, te uiti in oglinda si iti numeri coastele, etc..
Voi fi in Bucuresti intre 21-27 iunie.Monnvas ca organizatare sefa de Bucuresti poate mobilizezi tu fetele.
E si apropos de gargauni care bine ca nu sunt balauri ( Chatonel de ce te operezi?) eu am expus doar asa in linii mare ce ma framanta..ca daca intru in detaliu va luati cu mainile de cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Noapte buna fetelor!! hi hi ce ti-e si cu diferenta asta de fus orar, daca inainte eram printre gasca de huhureze acu chiar ca sunt ca liliacul in noapte. Mi-au trecut gargaunii, nu stiu ce m-a apucat cred ca a fost nu de la soare cum zicea Novus ci de la presiunea atm. de aici, ca te ia cu niste dureri de cap si moleseala de te lasa lat, mai e si cald rau, nu ca la voi da e umezeala mare si disconfortul e crescut. Ideea e ca am o filozofie intreaga de expus dar eram prea obosita, aseara, si azi am da o las pe maine ca avem planuri mari pt maine si multe pregatiri de facut, plus ca ne trezim devreme.

In alta ordine de idei sa va expun problema mea (astept pareri si avizate si neavizate). Stiti ca inainte de a pleca cam cu 2 sapt am avut "bucuria" aceea cu gatul si puroi la Sb. Am luat antibiotic 7 zile si tantum verde si etc...totul ca sa fim ok. In a 5 zi de antibiotic si cu vre-o 4 zile inainte de a pleca am fost la Dr acasa la control,gatul era ok doar inca putin rosu, alte simptome nu mai aveam, Dr a zis sa mai continuam doua zile cu antibioticul sa se faca 7 si o sa fim ok. Asa a fost, am plecat am ajuns aici si cam din a doua zi a inceput sa tusesca cand bea apa sau alte lichide, ne uitam noi in gatul ei si mi se pare ca e rosu si vad un punct alb. Am mai continuat cu tantum verde si Eurespal 5 zile (ca am venit dotata). Acu am oprit totul. Ideea e asa, febra nu are (mai face uneori 37,8 rectal seara dar si maselutele sunt in crestere), nasul nu curge (dar plange daca ii pun ser), nu tuseste, nu are dificultati de inghitire, mananca bine (apropo acu am revenit la normal ca ma speria cat manca), e vesela desi cam maraita uneori cred ca din cauza calduri si a presiuni atm, daaar mie imi sta pe creier punctul ala din gatut si parca mai sunt niste brobonele pe acolo da nu albe. Rosu nu e f. tare. Ce fac chem Doctorul sau mai astept sa vad cum evolueaza starea? Singura temere pe care o am e sa nu-i fi trecut si sa ma trezesc dintr-o data cu temp 39 si sa culmineze si cu momentul intoarcerii acasa. In plus astia nu prea sunt fan antibiotic, pt care ii felicit ca nici eu nu sunt, da sa o chem pe Dr si sa-mi dea cine stie ce frectii pe care si eu stiu sa le administrez si sa-mi zica sa asteptam sa vedem cum evoleaza e egal cu faptul ca n-as chema-o. Cel mai greu imi e ca ma lupt si cu Marius care zice ca am pitici pe creier ca copilul nu are nici un simptom grav, da dar are punctul ala. Acu ideea e ca problema e si de banuti ca acasa ma duceam ata la Dr sa mi se linistesca pitici da aici nu prea merge cu mofturi. So astept pareri. Pup si sa rezistati cu bine la caldurile astea infernale.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Si acu ma duc sa plang in perna ca mi-a trebuit servici si nu stiu cum va fi cu doru de berbec .
In plus nu vad nici marea
Ps Nu am intarcat berbecu si nici nu o voi face decat daca va vrea el.Vine cu mine la Bucuresti deci nu e o problme si in rest dimineata , seara ,noaptea ma are la dispozitie.

Mergi la inceput