Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***217***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:




La multi ani, Cris_tinaus


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Am citit repede..pe sarite...ce ati scris pe paginile 3 si 2......mai am de recuperat...

Felicitari Olishka pentru finuta nepotzica. Ah, sanatate muuulta lui Davidutz!!!


Sanatate si Siminei si Mayeie...si tuturor bolnaviorilor nostri

Drum bun si concediu placut celor ce pleaca la ...distractie...fie fie fie ...cu orice mijloc de transport precum ....

Joanna, veniti in Bucuresti??? Cand??? Da si mie un sms cu onfo, te rooog!!!


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel


in curind o sa tin pasul cu voi, ca ma operez la un genunchi si o sa am la tiiiiiimp!!!!



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose




Aolicaaa...sanatate multa si reusita la operatie...plus recuperare super rapida...ca cine mai fuge dupa Dragonasha, nu?!






_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Ma fetelor, dupa cum stiti, noi suntem de o saptamana la bunici, la Focsani.

Au venit caldurile si pe aici, dar nu ne plangem, e cam boierie pentru noi.

Mergem la tzara, la 7 km de Focsani, la curte...nisip, pietrish din belshug, pomi, leagan, piscinutza, pui, gaini, catei, vaca+ vitel...si alte animalutze de pe langa casa omului, fie pe la socrii in curte, fie pe la bunicile mele...ca toti sunt din acelasi sat (mama mea+tatal meu+socrul meu)...
Avem in curte cam tot ce va trece prin cap de mancat din gradina: capsuni, cirese, caise, piersici, mere, pere, prune, struguri...solar cu legume, gradina cu legume...de toate pe saturate...

Am pus niste filmulete si poze cu Viata la tara a Pitonului


Poop si weekend placut tuturor.


_

Gigelica ,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetele!

Va multumim tuturor pentru urarile legate de aniversarea nostra, a fost super, chiar daca am plecat doar cateva ore si sincer recomand la toata lumea la ceva timp sa mai fie si o iesire in doi.

Ieri, ca sa spalam pacatele, am fost cu copiii la plaja, cu toate ca Lucian are ceva mucisori ma gandeam ca nu poate sa-i faca decat bine, i-a placut nisipul, dar la apa ma asteptam sa fie mai incantat, dar de unde, n-a avut de lucru sa-l stropeasca Sebi si s-a pus pe un bocit, ca de i se parea rece, cu chiu si cu vai abia s-a potolit si a clipacit si el de cateva ori cu manutele si atat. Sper sa fie doar chestiede obisnuita pana la urma.




Sanatate puiutilor bolnaviori si fetelor cu gargauni, sa se duca repede!

Distractie placuta fetelor plecate in vacanta!

Olga: sa va traiasca finuta!

Am vazut un pitonas dragalas, ce de treaba mai are el la curte. Avem si noi piscina la fel, dar e in casa ca loc de joaca, asteptam sa treaca mucisorii la pitic sa o scoatem afara.Gige ce bine ca mi-ai dat si mie ideea cu balaceala in piscina, nu ma gandisem sa o incerc si eu credeam ca nu incap



Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Gata, am terminat si eu dulceata (ce-i drept m-a cam terminat si ea pe mine). Poftiti la degustat! Poate-mi mai fac curaj si saptamana viitoare pentru cateva borcanele de dulceata de capsuni si cirese amare.

Gigelica, da' ce mana sigura are Pitonu', ocheste si hatz deja cu puiul in mana. E adorabil!

Si Calin are la bunici puisori dar nu-i plac, sta doar pe margine si-i numara: "doua, tei". Si e asa de serios in constatarea lui.


Olishka, poti incerca dupa carucior in Carrefour sau Metro, daca-ti sunt la indemana.

Plec sa-mi recuperez puiul, o seara buna sa aveti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Mababei io am vazut deja poze cu pushcariashul tau (nu te supara, da' daca l-ai chelit...). Face niste mutrite adorabile si am cate un deja vu, ca e titirez si motorash ca al meu.

Si piticul meu e la bunici, ca mami are de pregatit un material pt un colocviu, pe el il doare-n basca si pe mine la corazon

Olga, sanatate multa. Poate va ajuta niste stimulente de imunitate (nah, nush cum sa le zic), te lamureste Pisigri.

Joanna, notat; in ce cartier o sa stai? Si ce dor de berbec, daca vine cu tine? Sau deplasarile abia incep?

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nimeni, nimeni?

Eu am calcat un maldar de rufe, m-am apucat pe la 1, am zis ca noaptea fi mai racoare, ca ziua nu ma incumet sa bag fierul Am fost la plimbare cu M., am stat de la 11 la 1, ca pe vremuri (am mai zis, piticul e la ai mei). Nu zic ce de lume era in parc la miezul noptii! Nu mi-a venit sa cred. Am fost mai intai la o terasa, unde am vazut ultimele minute din meci si ne-au halit tzantzarii, apoi in parc, ne-am plimbat, ne-am pupat , am stat in iarba... O seara faina de tot!

Acum cred ca ma duc si eu la ca azi-noapte am dormit numa' 4,5h si acum inca-s duracell, nu-i a buna...

Monica mami de CRISTIAN - "domnu' injiner"
(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Intru rapid ca iar plecam la munte, am fost si ieri la o cabana supeba in inima padurii, racoare, fara semnal de nici un fel, ce mai a fost superb, pacat ca nu am ramas peste noapte dar era mai complicat pt proprietari cu camerele,apa calda eu as fi ramas !
Ieri am vazut din nou ce repede invata copiii de la unii la altii chiar si la varsta asta : Alexandra dupa iesirea asta a invatat 2 lucruri noi de la fata prietenilor cu care am fost: sa dea palme si sa arunce sticluta de apa (si cam tot ce e pe masa) pe jos
Detaliez diseara !

Gazo, eu zic la o lasi asa pe Katherina, nu cred cae nimic cu punctul acela , si daca chiar se schimba starea, ai asigurare asa ca nu-ti fa probleme !

Anamariame, noi avem AC si e taare bine, altfel nu stiu ce faceam pt ca stal la 4/4 si e un bloc fff calduros

Mababei,dulceata de nuci ! gargaunii de cariera sa dispara !

Olga, David sa se faca bine !Poate ar fi bine cum a zis si gaMonnvas sa vedeti de ceva chestii homeopate pt imunitate ca sigur aici e buba !

tuturor si distractie placuta!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si o intrebare:i-au aparut de la caldura la Alexandra niste bubite rosii pe gat, iritatie sigur, oare sa o dau cu ceva ? cu ce ?
Am o gramada de creme dar din ce m-am uitat pe ele sunt pt dermatite si alte chestii astea sunt de la caldura


Lucia, am admirat Pitonul in vacanta !



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput