Ne rugam pt VICTORIA- M&M mai-iunie 2008 (163)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fete scumpe,

Noi suntem bine, a venit laptic, bebe e harnic si vad ca decongestioneaza sanii , operatia inca doare....si de maine il vom avea si pe Vlad acasa. Abia astept, desi nu stiu cum va fi, dar mor de dorul lui. Personal mi se pare prea liniste, bebitz doarme si papa.
Noaptea se trezeste de 2 ori, sunt multumita deocamdata.

Si da, intr-adevar, mare noroc ca am ajutoare, parca toata lumea s-a mobilizat, mama si-a facut timp si s stat toata saptamana cu Vlad la curte, soacra-mea ne aduce mancarica proaspata in fiecare zi, Stef imi oblojeste ranile, mi-a mai facut calmante, m-a muls la greu si el ca altfel ajungeam rau cu sanii, mi-a scos firele de la operatie, face cumparaturi, alearga dupa acte, ma intreb ce m-as fi facut fara ajutoare?

Am apucat sa citesc despre aventurile mi bebelinei, asa sunt unele zile de-ati vine sa , dar nu tre sa te scuzi, de-asta suntem aici sa citim si de bune si de rele sa ne mai dam sfaturi, etc.

Cleo, adaptare usoara Marei la noua gradi, si nopti fara plansete! Probabil sunt maselutele....

Pup si pe dra cu personalitate, Eva de Ylari, o sa le treaca lor la un moment dat....nici noi nu ducem lipsa de "figuri"...multa rabdarica, ce sa zic!

Doloress si noi ne jucam exact la fel, ne ascundem in pat si zicem ca suntem sub cort sa vina tati sa ne caute. Imi pare rau de febra lui Patrickut, sanatate multa!

Inais, WOWWWWWWWWW, am ramas cu gura cascata! Si am vb cu tine pe mess acum cateva zile, n-ai zis nimic! Felicitari, draga mea, sa fie intr-un ceas bun, sa va adaptati usor si sa va mearga bine si sa fie de bun augur pt Iaminutza sa aiba un viitor frumos acolo! Va pup!

Laurita, voi ce faceti, cum v-ati mai adaptat in 4? Cum e la gradi cu Mirci? hai, ca-mi revin incet , incet si ne vedem cat de curand....max 2 saptamani, zic eu...


ALI, mami de Vlady si 38+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

'Neatza,

Luminel daca pare nefacut la mijloc este nefacut. Se testeaza cu scobitoarea inainte de a fi scos. Ma rog, altfel e foarte probabil ca sa fi fost mai putina faina, da stiu e cu linguri si asa, de vina sunt de regula ouale care nu au aceeasi marime/greutate si deci cantitatea de faina se adapteaza dupa ele. Nici un blat nu se lasa in cuptor dupa ce e facut, cu sau fara usa deschisa...produce condens, il umezeste si din blat pufos devine o chestie tzapana... Se scoate instant si se pune la racit daca se poate pe un gril de metal, aia il ajuta sa piarda rapid caldura.

gabitzam daca tot a cazut in sfarsit secretul... uite aici. Simonix cu acea ocazie era in Romania, a fost de Pasti.

noapte buna,

esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

CLEO-

Citat:
AELITA, tu mai ai timp sa impleteshti? ca pe mine alea 5kile de capsuni de adus de la piatza, si curatzatul... m-au obosit rau .
cu burta,vrei nu vrei,trebuie sa iei pauze lungi si dese..si eu cand ma asez,trebuie sa dau macar din maini,altfel morrrr daca stau !!! si cum burta isi cere drepturile din ce in ce mai des,de asta cand sunt gravida impletesc mai multe
Plus ca eu cand stau la tv,seara,dupa ce culc copiii,pana tarziu,ori iau laptopul in brate,ori tricotatul,ca doar la tv asa degeaba nu pot,trebuie sa dau si din maini.

INAIS-
Citat:
Linistea si lipsa mea de pe forum sunt oarecum scuzabile, dat fiind faptul ca in viata noastra s-au produs niste schimbari majore, datorita faptului ca am plecat din tara. Long story short, suntem in Belgia de cateva luni.
ma bucur mult pt voi ! cand ai timp sa ne spui si povestea ! Felicitari,sa fie intr-un ceas bun,sa incepeti o viata noua,minunata,sa fiti fericiti !!!
Deocamdata cum va simtiti??
Cat de frumoasa e Iasmina !!!



30+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui aldaesme

'Neatza,

Luminel daca pare nefacut la mijloc este nefacut. Se testeaza cu scobitoarea inainte de a fi scos. Ma rog, altfel e foarte probabil ca sa fi fost mai putina faina, da stiu e cu linguri si asa, de vina sunt de regula ouale care nu au aceeasi marime/greutate si deci cantitatea de faina se adapteaza dupa ele. Nici un blat nu se lasa in cuptor dupa ce e facut, cu sau fara usa deschisa...produce condens, il umezeste si din blat pufos devine o chestie tzapana... Se scoate instant si se pune la racit daca se poate pe un gril de metal, aia il ajuta sa piarda rapid caldura.
esme


Am inteles... mi s-a parut mie ca am pus cam putina faina...saru'mana (si pentru pontul cu lasatul in cuptor)

Lumi, mami de zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!
Am revenit si noi acasa, de vineri seara am fost la ai mei unde ne-am incarcat serios bateriile si unde in mod miraculor, Eva a redevenit cea dinainte, nu pot sa-mi imaginez ce a fost cu ea joi, poate pur si simplu a vrut sa ne dea si ea o lectie dupa ce noi o bagasem la dus cam cu forta. Una peste alta a fost nemaipomenit de cuminte si cooperanta, doar (inca) nu prea sta la schimbat pampersul, in rest am facut dus, am spalat-o si pe cap, a papat extraordinar de bine, ne-am jucat, sambata am fost si pe afara (de la 8-10 dimineata) etc... In rest am cam zacut toropiti de caldura... Doar a inceput sa se trezeasca de la 6.30 dimineata, nu stiu ce o fi cu ea, am presupus ca lumina e de vina, dar cel putin e cu zambetul pe buze, nu se trezeste cu nervi. Maselutele sunt umflate pe sub gingii (cele de jos) in rest nimic...

Inais ce veste bomba ne-ai dat! Sa va ajute Dumnezeu, sa va fie bine! Pupam pe Iasminuta!
Desiree nu a mai scris? Doamne ajuta sa fi trecut febra!
Lumi, multumesc de incurajare!
Simonacip si tie multumiri, dar macar tu ai doi baieti de tinut in frau............ Pe mine ma termina numai Eva cand vrea... dar am zis ca gata, ma mobilizez si iata ca lucrurile s-au schimbat!
Lily, ce smechera Julia, aizi tu cum se alinta ea! Of si ce vorbareata, noi la fel ca si Cristiana de Luminel, mama-tata-gaga(lady gaga) papa-oua-apa-apa-apa-apa............ Cam atata Or mai fi cateva dar nu mi le aduc eu aminte acum. Dar sunt linistita, intelege si executa tot deci probabil alt pitic de-al ei, sper sa isi dea si ea drumul la vorba curand.
I-am cumparat aripi de fluturi ptr serbarea de la gradi, abia astept sa o vad cu ele, nu stiu cum o sa fac, cred ca o sa stau pitita ca daca m-o vedea mi-e sa nu plece de acolo sau sa se puna pe plans (au inchiriat o sala de teatru, ma gandesc ca loc o fi sa ma ascund si eu pe undeva, dar sper sa o si pozez)
Alysh ma bucur ca nu ai probleme cu sanii, pupici si sper sa fie ok si cu Vlady acasa, te inteleg ca iti e dor de el.
Muscaturile furnicilor de pe gatul meu inca nu au trecut si inca ma mananca, m-am dat cu mixtura mentolata si parca e mai bine, dar ce fac ca nu pot sa ies asa pe strada... of-of...
Nu stiu cu ce sa ma imbrac pe caldurile astea fetelor, e groaznic, efectiv...
Hai va pup, ma duc sa mai fac una-alta pana se trezeste pitica.

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

YLARI trebuia sa dai cu crema antialergica,sau chiar sa fi luat un sirop antihistaminic,poate ai in casa pt copil.Ketof daca nu ma insel se chema.
daca nu,o esarfa la gat

30+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Aelita, da, a doua zi am aflat ca trebuia sa ma fi uns cu nu stiu ce...

Adriana, merci de invitatie dar imi este imposibil sa ajung, sotul e racit cobza, din nou si mai am unele treburi de facut, calcat, etc... Merci oricum,

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Uf, la naiba, cred ca maine stam acasa, avem probleme cu stomacelul, 2 scaune moi, apoi inca 2 la fel de moi dar cu resturi (adica slab cantitativ - probabil scosese tot cu primele doua) In rest nimic altceva, am dat smecta, si mi-ai zis doctorita fara laptic in seara asta. Sa vedem daca o accepta ceiutul de menta in loc. Probabil ca o sa ma mai scoale peste noapte..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Neatza fetele!
Cald, cald, cald....
Sambata am fost la padure si ne-au mancat tantarii, pe deasupra a fost si foarte cald...ieri ne-am hotarat sa plecam dis-de-dimineata la Telega, langa Campina, la un lac sarat.....a fost bine pana pe la vreo 15.00, dar apoi n-am mai suportat caldura(in apa era super, dar n-o puteam lasa pe Delia non stop acolo) si ne-am dus pe Valea Doftanei, am papat, am mai stat putintel si ne-am intors acasica...alta viata cu AC.

Inais, super secret ati tinut voi! Acomodare usoara si o viata numai roz va doresc!

Ylari, imi pare rau de Eva ....poate nu e nimic grav, poate doar caldura e de vina.

Desiree, ce mai face Victoria?

Alish, felicitari pentru laptic si pentru ajutoare. Tine-o tot asa!

Laura, ce bine ca inca nu i-ai dat laptic praf....poate nici n-o sa fie cazul.

Simonacip, acum e prea tarziu sa o dau altei educatoare.....deja sunt multe in concediu..... din 7 pe tura suntem doar 2....astept toamna sa vad cum rezolv.

Fug sa calc cateva rochite, camasi....revin.
O saptamana buna sa aveti!

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

cald si la noi.

Fata s-a trezit la 4 30. La 6 - cand i-am zis de NANI....... voia sa ii citim din Frumoasa din padurea adormita. La 7 voia cu fanfaiul a pac (traducere libera: cu tranvaiul la parc)

Nu e o zi minunata pt mine.

Am lasat fata fara pampers in casa. se pisha peste tot... s0a si kkt pe mocheta mult iubita. Uof. perseveram, acum e momentul sa ne ivnatzatm cu pampers.

Voiam sa zic ca am un tati nemaipomenit. Ieri noi am plecat, ca fetele, si l-am lasat 3 ore la fotbal/formula 1 -chestii barbatesti. Si cand am venit inapoi, a aspirat si spalat si vasele (in pauza de la meci).

edit:
supozitoare eucalipt

1 cleo
2 piggy
2 belleane
2 noemi - ma vad intr-o seara
2 gabitzam -ma vad altcandva
1 lilly79 - am adresa de trimis
1 adriana78
1 alysh
2 andrada79
3 alex@sara
2 mi_bebelina
1 Ylari
2 crinaandreea - ma vad peste 2 sapt la gradinita
2 mihaser
_
Total:24 cutii


c'est tout?
nu i-am platit lui Simonixu, dar vreau sa ii recuperez apoi. . Simonixule, neaparat da-mi pi meil iban-u la contul tau sa te transfer.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Buna,
Intru si eu in grupul mamicilor poseoare de copii crizati. Eu una nu gasesc o cale sa ma inteleg cu ea cand 'o apuca', pur si simplu o las.

noi we asta am fost la casuta noastra, uff cate mai avem de facut, chestia e ca acum scarile sunt doar din beton si se face o mizerie de nedescris, tot timpul e praf, urat, abia asteptam sa ajung la apartament 'la civilizatie'. Bine macar ca Daria a savurat fiecare moment, s-a balacit toata ziua in 'piscina elefan', are nisipar, topogan, o chestie pt leagan tb sa-i mai fac si are un loc de joaca cu tot ce-i place.

Inais, tortul ala l-ai facut la cofetaria 'voastra'? E super, vreu si eu

Cleo si Daria a facut kk in casa mai exact pe scari, bine ca nu au venit aia sa le monteze, ca la cati bani am dat pe ele, muream de oftica.

Pupici


Mergi la inceput