Ne rugam pt VICTORIA- M&M mai-iunie 2008 (163)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Inais, wow, bravo voua, dc va e mai bine sa va ajute DUmnezeu in continuare!!! Vazut pozici, Iasmina s-a facut o domnisoara Carliont minunata!!!
Mi_bebelina, ti-am citit patania, ofof, dar de ce nu incerci s-o duci la alta grupa, la alta educatoare. Asa e si cu tine si fara tine ca sa zic asa, poate merge mai bine..Totusi e vorba de 2-3 ani, nu cred ca poti sta asa stresata o perioada asa lunga
Ylari, imi pare rau si de ziua ta proasta...si eu am cam avut in ultima vreme.
Cleo, Adriana si david al meu a avut 57Ne laudam si noi c-avem cu ce de data asta..La Matei au fost doar 51...si se vede ca-i mai micutz,e alta situatie.
Batrafel, sa stapaneasca cu bine motocicleta!!Burtica e bine?

SI Matei face la greu crize...asta cam de 4-5 luni incoace. Habar n-am ce-i cu el, dar banui rasfatul. Vrea sa facem doar ca el. Daca nu facem urla cum zicea Adriana....timp indelungat. Nu stiu cum sa mai procedez, dar cred ca e si virsta. Imi amintesc ca pe la 2 ani si cu david am avut o perioada d-asta dificila...

Uuf, hai ca merg si eu la culcare, va pupez pe toate.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Wow Inais ce schimbare! Ati plecat de tot? Cum asa? Am vazut pe scumpica de Iasminuta, ca tare dor mi-era de ea! Si ce tort fain!

Bratafel si la Gura Humorului e cald? Eu ma gandeam ca e mai la munte si poate e mai racoare.

Simona wow si David a fost marisor! Al meu a avut 44 de cm amarati Dar acum e mai inalt decat alti copii de varsta lui. De exemplu e mult mai inalt decat prietenul lui nascut la 2 zile dupa el, pe 2 mai si care era dublu cat Patrick la nastere. Ca eu mereu cand ii vedeam amandoi unul langa altul ma busea plansul. Si acuma Patrick e mai inalt ca el. Bine, ca seamana cu Gabi care e inalt, parintii celuilalt sunt mai scunzi, deci e normal.

AL meu iar face febra, iar ii scade, fara nici un alt simptom. O fi vreun virusache ciudat, maine cred ca-l duc la doctor.

A, voiam sa mai zic de crize ca mai sunt tantrumurile de oboseala. Azi de exemplu era obosit mort si voia afara. EU la astea nu fac nimic. il ingor, ca intra in transa si nu ma mai inteleg cu el. A urlat incontinuu vreo 10 minute, s-a trantit jos, batea cu mainile si picioarele in pamant. I-am explicat odata ca a fost afara de la 4 la 8, ca e seara si trebuie mers in casa, nimic. Asa ca l-am lasat in pace. L-am ignorat pur si simplu, cand s-a saturat de urlat a venit singurel la noi, a cerut de macare, ca eu puneam masa, a inceput sa se joace.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Neatza!

Am vazut o Mara bretonata si dulce foc, ca de obicei, langa o mamica tanara, frumoasa si eleganta.

Inais, succes in noua viata!

Bratafel, sa stapaneasca sanatoasa motocicleta, Bianca! ce face samburelul din burtica?

Are si Cris momentede incapatanare extrema, dar bine ca nu o tine mult! chiar sa se tavaleasca pe jos n-a ajuns...
La gradi mi-au zis ca e chiar exagerat de cuminte uneori, in schimb rabufneste cand ajunge acasa. Exact ca frate-sau care in societate e cel mai cuminte si respectuos iar acasa ma scoate din sarite!

Azi iesiti pe afara pe caldurile astea?

Lumi, mami de zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cristina, sa va fie de bine schimbarea in viata voastra, ma bucur mult pentru voi! Si ce bine ai tinut secretul
Si cand te vezi cu grupul belgiencelor noastre? Sau esti departe de ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Cleo, cat e de dulce Mara!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Inais wow ce veste ce schimbare!! Deci ati emigrat...sa va fie de bine, sper sa va acomodati acolo si sa va fie mai bine decat aici. Mama, s-a marit echipa de BE Olanda. tortul de 2 ani e super! si Iasmi si mami f elegante.
Mi-Bebelina, Ylari ce zile proaste ati avut, imi pare rau!
Cleo acomodare usoara lanoua gradi. Ii sta bine Marei cu codite...ce dragut!
Ali sper sa scapi de febra laptelui, eu nu am avut, adica doar 2 nopti de frisoane, dar nu am avut probleme cu sanii. Si vad ca papa bine fata, nu-i dau lapte praf. Sper sa nu fie nevoie nici mai incolo.
Lumi multa sanatate!
Doloress si noi suntem supraaglomerati, cutii peste cutii, simt ca ma sufoc...dar avem doar 2 camere, voi 4!
belleane distractie frumoasa la munte...cred ca o sa planuim si noi un we la munte ca altundeva, slabe sanse deocamdata.
Nici Mirci nu vrea la spalat pe cap, prefera sa renunte de tot la baia care altfel ii place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Azi am fost la Cri la serbare...a fost super haios! O sa pun poze imediat ce le descarc si selectez.

Au facut serbarea in interior...a fost mai fain la Mara in aer liber!

Unii plangeau, altii cascau (Cri )...a fost super tare! Conversatiile lor sunt mortale...de genul: "tu esti pirat?" " nu mama a zis ca sunt furnica" sau in mijlocul serbarii Cri zice "uite-o pe mama"

Apoi am fost la Mall...mi-am lasat tot salariul acolo...sunt reduceri la Mango!

Va pup!

PS: sunt plina de vergeturi ...le-am remarcat in cabina de proba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Am uitat sa zic ca am vazut-o pe Mara cu codite si rochita, o scumpete!

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

La multi ani! tuturor M&M care-au implinit 2 ani in ultima perioada si celor care vor implini curand 2 ani

alysh felicitari pt bebe mare si frumos.Seamana f bine cu Vlad.Sa creasca mare si sanatos si tu sa ai laptic suficient pt el.Ce bine ca are cine sa te ajute cu Vlad.

cleo am vazut Mara frumoasa si bretonata. Cand intri in posesia supozitoarelor de la Simonix da un semn pe pm, si-ti trimit un pm cu adresa unde sa-mi trimiti cutia.Ramburs e cel mai simplu cred.Merci Acomodare usoara Marei la gradi cea noua.

inais wow, ati plecat in Belgia? Super, atunci.Acomodare usoara cu noua viata.Am vazut-o pe carliontata cea frumoasa

desiree ati aflat de ce are Victoria febra? Sa ne zici si noua.Multa sanatate si sa nu mai aiba febra.

luminel Julia si cu tati au fost afara dimineata.La 10:30 erau inapoi.Cred ca iesim si diseara, dar dupa 7.Intre timp stam baricadati in casa, cu draperiile trase.

Despre noi: eu nu mai am timp de nimic de cand am inceput lucrul.Ma trezesc la 6:30 ca sa ajung la 8:45 la lucru(la 8 iesim din casa).Pauza de masa maxim o jumate de ora ca sa pot pleca dupa Julia la gradi si o iau la 17:45.La gradi este epidemie de varicela, dar Julia inca sta tare pe pozitii si nu a facut.La ea in grupa au fost prezenti intr-o zi 7 din 20, ca restul erau cu bube.Si din ceilalti 6 vreo 2 facusera varicela in primul val, si o fetita sigur e vaccinata.De restul nu stiu :).Avem record de 3 saptamani consecutive la gradi.I-a mai curs nasucul, si inca mai are o tuse reziduala, dar atat.
In rest, a inceput si la noi perioada cu urlete, cu aruncat pe burta pe-afara, tropaieli, etc.Intr-o asemena criza era sa sara in fata masinilor.Si toate astea pt ca i-am zis sa mearga putin pe jos ca eu nu mai puteam de cald cu ea in brate.
Si ca sa o laud, stie sa numere pana la 10 in 2 limbi: romana si germana, vorbeste tot mai mult si tot mai corect,invata f repede cantece, poezii.Mai zice si cuvinte nemtesti, dar eu nu le stiu decat pe cele uzuale, asa ca nu o inteleg totdeauna.Acum sunt extrem de multumita de gradi , educatoarele sunt extraordinare.
Si alta noutate, de cateva zile are si Julia cercei.A plans atunci, ca a durut-o, dar acum e ok;imi mai zice ca i-a gaurit un nene urechile cu pistolul, dar nu e traumatizata cum ma gandeam ca va fi. Tare mult ii place sa se admire in oglinda "cine ale celcei si aglafa? cine-i fumoasa?"

Va doresc un weekend placut si-o saptamana usoara.

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Cleo, acomodare usoara Marei la noua gradi!

Doloress, sanatate!

Lilly, wow, Julia numara in doua limbi!!! maaaama! felicitari! ce ma fac eu cu fii-mea, cu mama si tata ale ei. Abia astept sa vorbasca si ea!

Lumi, mami de zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput