Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *152*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna dimineaaaaaataa la Mos Ajun!

Dana multa sanatate domnisoarei. ca si dreot de autor eu vreau sa se faca bine Ana. e ok? imi dai?!?!?

mai Lucia tu esti personificarea optimismului, mama draga.

hai ca va pup ca azi iar n-o sa am calculici. ne "auzim" diseara.
PA



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbātii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Helloooo
Mi-e tare dor de voi fetelor,stau tare prost cu timpul la laptop,v-am mai citit pe sarite (lucky me ca n-am avut mult)
Suntem in plin proces de renovare (Fraguta,i know what u mean)...maine ne vine mobila la pici
Camera nostra e gata si e mooov
Pun poze cand e gata tot,inclusiv ferestre lustruite,tocuri la usi,alea-alea

Pup toti dovleceii bolnaviori,le urez multa,multa sanatate
Josh,sa traiesti pui mic si talentat

Poate reusesc sa mai intru azi

Mely ,mamica implinita de Alexandru (2 noiembrie 2007) si Razvan (21 august 2009)

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Ioanna ce draguta esti cu "calculiciul"..dau orice! pentru fata, orice!

mai, zilele trecute a bagat Techilla un mesaj, cu quinoa si orez brun..sa inteleg ca Ochiosul si Falcosul s-au imbrancit ca sa manance bunatatea de combinatie?!

asa, daca tot am pomenit de quinoa..Hepi cum i-ai dat-o lui Maia? ai mai blenduit-o?

Irina feicitari pentru operatiunea "olita"!!! mai, mami, eu multe din macarurile ce le papa puiul Andrei, habar nu am cum se fac..eu nici pentru noi nu stiu face..sunt vai mama mea! trebuie sa ma pun cu burta pe cartea..de bucatarie

Mada tu ziceai la un moment dat ca Iri nu adoarme decat tarziu, in noapte..asa mama, asa fiu, as zice eu..mai, nu bag mana-n foc ca are vreo legatura, dar uite, noi cam pe la 21:30 ne pregatim de culcare..ma duc cu Ana in dormintor, stingem lunima, ne mai jucam un pic, mai povestim, ne mai dragalim...pana la maxim 22:30 doarme (in zilele cand totul este ok cu ea)...la ora 23 sunt si eu in pat!
te imbratisez! succes cu serviciul!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Meli te pup mami! spor cu sesiunea si smotrul!

asa, hai ca-mi fac norma...Anomis, mami, v-a venit antemergatorul? ca parca tu iti doreai unul pentru pui...mai, imi place si mie si nu stiu ce sa fac...ma intreb, oare manerul acela este ajustabil? in functie de inaltimea copilului..si, rotile aluneca precum sanuita sau sunt asa, mai impiedicate?! sper ca sunt gandite cat de cat pentru siguranta puilor..

pana una alta, am citit pe net despre o mamica, ce-i dadea puiului cutii mai maricele ca acesta sa se sprijine si sa paseasca...

oare Cristina ce mai face? de ce nu mai intra? am ratat eu ceva?

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Nela te imbratisez mamica draga si sper sa fie mai bine Ana Banana!

si pe Raluk o imbratisez ca stiu ca-i este un pic mai greut acum..

cu rubeola asta...eruptia de pe corp si fata (care sa nu va inchipuiti ca o desfigureaza pe puiuta..nu! cred ca daca-i fac poza, nici nu v-ati da seama..mi-ar trebui un obiectiv smecher ca sa o evidentiez in poza) si ganglionii mariri (in spatele urecilor si occipital) pledeaza pt rubeola...dar eu nu inteleg de ce se trezeste urland ? de de plange asa infiorator si roade suzeta frenetic?

i-am luat ieri Camilia (pentru dintisori)...nu i-am dat..am zis sa vedem ce-i cu eruptia asta, cum mai evolueaza..

Ieri, m-a intrebat dna farmacista daca-i primul copil..si eu, stresata si amarata, i-am zis ca da "primul si ultimul!"..dar, asa pe un ton hotarat! ca eu nu vreau sa mai vad inca un pui chinuindu-se si treburi din acestea.. si ea mi-a zambit intelegator si mi-a spus ca asa a spus si ea..candva...si acum are 3 fete..prima are 18 ani si ultima 4 ani...

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

bing bang

no, va las...la cine predau stafeta?

va pup mamelor! si mie tare mi-ar place sa nu ne pierdem...este clar ca nu mai putem intra zilnic si sta cu orele in fata "calculiciului", dar din cand in cand...sa mai zicem un alta..sa mai cautam o solutie..sa mai impartasim o treaba..

oare anul trecut in 9.06, cate capitole s-or fi scris?! ioi, ca eram nebune...

va pup!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana ce dor mi-a fost sa scrii atata! . Va pup si va imbratisez! Rubeola??? Incredibil. Cand eram gravida peste tot scria ca gravidele sa se fereasca de lumea cu rubeola, dar ca nu-i mare stres, ca nu se prea intalneste. Eu nu cunosc pe nimeni, pe nimeni care sa fi avut. Aici la noi era la moda doar varicela si oreonul. Sa va faceti bine repede si fara probleme.

Mami, oare plansul ala n-o fi de la treaba de joia trecuta? Ca vezi ca si al meu e mai plangocit...

Pupici mari mari mari!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Danuta am preluat-o eu. Stafeta...
Cat doarme copkilu si bag si eu ceva pe gatlej...stau si va citesc
Da, mai, plodul meu ma composteaza in continuare. Ce sa scot din gura lui ca il tine bine ca intr-o menghina, iar daca fac figuri ma ghilotineaza. Mergem inainte, cat mai pot.
M-am plans intr-o zi la "cunoscatoarele" din parc. Mi-au dat solutia ucigatoare: Da-i una la fund
Pai eu n-am dat in Andra aproape 7 ani de zile, cum naiba sa dau in ghemotocul asta care are poponul mai mic decat palma mea?? Maica-mea era si ea in corul ala intelept. Tac si io si fac cum ma taie capul...suport cu stoicism...asta e!
Despre bb2...asa ziceam si eu. Ca nu-mi mai trebuie. Ca nu e momentul, ca nu se poate, ca sunt batrana de-acum...si uite-ma schimband kiloti de unica folosinta. Cand am ramas cu Radu...vreo 6 luni de zile ma amageam macar ca este fetita dar viata mi-a demonstrat ca se poate si...altfel.

Mely mov zici?? Moama, trebuie sa fie dementiala!!! Abia asteptam pozici cu camerele reamenajate. Pupam flacaii. Dar nu ne zici ce pozne mai fac?

ioana mos ajun?? Hai ma, lasa-ne macar sa papam torturile de 1 an si sa le luam motul picilor. Ce face flacaul nostru cu ochi demetiali si cu vartejuri????

Irina ia baga mamis, o reteta cu mazare verde pentru pici. Chiar ma uitam zilele trecute prin piata si-i decretasem hazbandului ca trebuie sa-l trecem pe flacau pe de-astea dar n-am nicio idee cum as putea sa i le gatesc cu toate ca stiu ca sunt excelente pt pui.



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Liliana cum ne incurajezi tu pe noi...auzi, fug si nu-i mai prindem....
Imi trecea acum prin minte sa-i fac un medalion cu numele si adresa in caz de o nenorocire si-l pierd ...sa stie unde sa mi-l aduca acasa

Da mai, pozitia aia e nasoala tare....dar asta e, imi infrang si eu rusinea si merg inainte. Eu as mai adauga ca pe langa fundul mare inapoi....in pozitia X, mai atarna si burtica catre sol

Noi sa fim sanatoase ca belelele curge

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


E buna treaba asta cu medalionul. Bine, la voi nu se pune problema ca ar putea sa ii fure puiului medalionul si sa-l lase-n mijlocul strazii...
Eu la andra am avut bratara. Plus ca iscaleam hainele pe la cusaturi cu numele ei si nr meu de telefon... Nebunii de-astea. Aveam o grija inainte de a pune hainele in dulap, sa refac "eticheta"
N-a fost niciodata cazul sa fie folosite...dar mai bine asa decat...Doamne-fereste!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Am vrut si eu sa intru alaltaieri sa-i spun La multi ani Dianei! Te imbratisez cu drag, mami puternica! Sa fiti sanatosi!

Si pentru azi, Joshulinului scump care mi-a facut ziua cu filmarea cu pianul!!!!! La multe lunite si o zi minunata!

Mamideandrei felicitari pentru operatiunea olita

Lili te imbratisez cu drag si imi pare rau ca puiul e asa violent. La mine, ca la Ralu si la Dana, daca strig "au" incepe sa rada, dar partea buna e ca daca rade, da drumul la tzitzi . A, si sa stii ca la noi nu se intampla cand ii vine laptele mai incet, ci cand are ceva gaze, ma musca pana reuseste sa le faca!

Vik te pup cu drag! La mai multi dintisori!

Ebru mi-a facut ziua de ieri cand am vazut filmarea!!! Minunata!! E superba!

Si dupa o mare vacanta a forumului, cand am vazut ca au intrat cu niste replici super Ralu, Uka, Luci, Hepi, Diana si Mihaela, m-am bucurat tare

Alex ramane pe baricade si da sfaturi si cafele la lume

Hepi hai mai ca m-am cutremurat la treaba cu Bulgaria. Am cautat pe net si lumea zice ca astea is vorbe, ca nimeni nu cunoste direct, toti sunt "cunostinte de cunostinte" si ca daca ar fi real ar arata la tv. Tu zici ca ai incredere, chiar asa s-a intamplat? Incredibil, ingrozitor!!! Nu stiu cum as mai trai cand as sti ca nu mi-am pazit bine copilul. Ingrozitor!

Iulika o imbratisare mare mare

Luci si eu sunt de aceeasi parere, ca organismul nu se mai reface , ne-am deteriorat de tot . Am ras la treaba cu numele si adresa pentru ca Alex de multe ori imi aminteste de un var primar de-al meu care facea numai boacane si nu avea rabdare sa stea intr-un loc sa se joace, tot timpul trebuia sa sara, sa fuga, sa se catere, sa strice, etc. Asa era varu si asa e si Alex. Noi eram mai linistiti, stateam unde ne puneai. Ei si varu era tot timpul cu maini, picioare in ghips, cu bandaje si vanatai. Si cand mergeau in concedii tot timpul ii puneau la gat numele si adresa hotelului. Si asta pentru ca se zmucea din mainile lor si fugea in multime. O data l-a adus cineva la mare ca il gasise sus pe hotel. Varu avea 3 ani si urcase sa vada de aproape nu stiu ce elicoptere... asa ca sunt sigura ca vom ajunge si noi sa le punem ecusoane cu numerele noastre de telefon...

Al meu cel putin asa e, deja se catara pe orice, se ridica in picioare oriunde dar nu stie sa se tina sa nu pice... merge in 4 labe cu o viteza incredibila...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput