Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *152*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

buna dimineata fetelor

pentru toata lumea si de la noi

La multe multe lunite Joshua! am vazut pozele Mihaela, e un scump; in alta ordine de idei, sper sa treci repede peste toate problemele ;

Dana, multe sanatate Anei!

Fragutza, noi avem cumva o problema asemanatoare; nici Darius al meu nu prea mananca legume, adica mananca orice ii dau dar in cantitati ff mici; noi inca nu am reusit sa avem o masa de legume/fructe, de care sa se sature - totul e completat cu san - incerc sa nu-mi fac griji prea multe legat de asta; zic si eu sa incerci sa gasesti o legume mai placuta ei si sa o combini pe urma;

noi busilam de zor, ne ridicam cand avem puncte de sprijin si evident, ne dam drumul, pentru ca ne prinde mami

o alta distractie este deschiderea sertarelor si efectuarea inventarului - sa nu va spun ca are acces la sertarul cu lenjeria mea si ca scoate de acolo in principal doar chiloteii de mamaie, cumparati in perioada in care eram insarcinata si ii intinde frumos pe covor

in fine, m-am uitat deja prin carrefour de sisteme de protectie dar nu gasesc de acelea mai ieftine de la primii pasi, cred ca tb sa-mi fac timp sa iau de pe net

Madalina, iti tin pumnii cu jobul!
Lucia, munciti munciti dar rezultatul unde e? acum la modul serios, chiar daca ai nascut natural cred ca organismul are nevoie de o perioada de refacere de un an; stiu ca nu mai sunteti la 20 de ani nici voi dar tot nu inteleg de ce graba asta mare;
Iulika, ca si tine, si eu ma joc cu placere cu Darius dar asa de bine imi pica si cand gasesc vre-un moment doar pentru mine
Liliac, hai limpezeste apele alea ...
Monique, frumoase fetele tale

nu stiu cum sunteti voi dar eu parca as fi insarcinata in continuare ..tot 2 neuroni am si greu leg 2 vorbe asa ca va las, nu inainte de a pupa dovlecimea

daci

www.dropshots.com/daciana_ilie#date/2010-04-26/00:41:52" target="_blank"> dragul mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mamideandrei felicitari pentru operatiunea olita, eu am una insa nu stiu ce astept sa o pun pe ea, parca mi-e frica.

Daciana ma bucur sa te revad.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

La Multe lunite, Joshulin-ninja-pianistul nostru drag!!! Sa cresti mare si sa fi sanatos!

Ah, si mi-am amintit de Alba ca Zapada cum strecoara ea nisipul Eheeee, o incantare!!!! Selenica trebuie sa fii mandra de reactia ei. In felul asta te asiguri ca nu gaseste cine stie ce de catel pe-acolo si baga la gurita la noi asta era prima grija cand mergeam la nisip...sa indepartam kk de catei dar fie-mea a fost cateodata mai vigilenta decat mine si zic io ca de-aia-i norocoasa

Alex multam de cafea. O branula n-ai pe-acolo??? Ca ar merge trezirea mea mai repede Io pe-ale mele le-am gatat
Cum mai este Zeinuca?

Irina tineti-o tot asa...ca incetul cu incetul o sa fiti cei mai buni prieteni cu olita. Felicitari!
Ia zi ce mai faci bun de papa?

daci in primul rand te si te ca tare-mi era dor de tine.
Cu usile puteti sa o rezolvati in prima etapa simplu: legati manerele intre ele cu ceva...o panglica, de exemplu, iar sertarele...ori le scoateti manerele (asta daca nu cumva aveti de-alea cu touch-uri si se deschid doar cand le atingi) ori le lipesti lateralele cu hartie adeziva...si ori de cate ori ai nevoie sa umbli acolo...desfaci hartia cu pricina. Se inlocuieste destul de des . Hartia, doar...

kawa da, mai, noi tot in 2...si parca imi vine sa ma injur ca-s inalta. Nu puteam si eu sa am 1,50?? unghiul de aplecare era sub 90 de grade...asa...la cei 1,70 ai mei...stau cu fundu-n sus la greu. Si macar daca era si el (fundul) mai mic. Cand ma uit in spate in vreo oglinda ma apuca depresiile Si am senzatia ca de la pozitia ingrata...se face si mai mare!!
Cand se termina??? Pai pe la 2-3 ani?! Cand o sa inceapa sa alerge ca bezmeticii??!! Si-atunci ca sa te tii de ei iti trebuie role

L-am lasat pe ficior sa pazeasca masina de spalat...si de 5 minute sta fascinat...dar deja da semne de neliniste. Ma duc sa bag niste kilometri de mersul piticului...
Pupici la dovlecei si mamicilor lor vrednice!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata,
Daci eu nu am inteles nimic din ce mi-ai scris dar nu-mi fac probleme.
Eu am scris mai demult ca Sarah e binevenita sa pofteasca in viata noastra oricand va vrea ea si va considera Dumnezeu.
Cat despre refacerea organismului....eu una nu cred ca mi se mai reface, al meu cel putin
Si daca e sa ma gandesc totusi mai bine, DA m-as grabi pentru ca nu vreau sa fac copilul prea tarziu din motive FOARTE bine intemeiate.
Numai eu stiu ce am simtit pana l-am vazut pe David ca e sanatos ...scos la suprafata , lucru pentru care ii multumesc lui Dumnezeu.

Cu sertarele suntem si noi in trend ....si ii place sa le tranteasca tare ca fac zgomot. Mai au si un maner de care se poate ridica ....si odata ajuns sus incepe si face valuri valuri...cu tot cu sertar.
Te pup si intra mai des la noi

Dana ce face Ana ? ai ramas la acelasi diagnostic ?
Mihaela Joshulica pianistul clasei este MORTALLLL....are o moaca serioasa si un par de dirijor......sa-l mananci nu alta.
Sa-ti traiasca si sa te faca fericita !

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Liliana cum ne incurajezi tu pe noi...auzi, fug si nu-i mai prindem....
Imi trecea acum prin minte sa-i fac un medalion cu numele si adresa in caz de o nenorocire si-l pierd ...sa stie unde sa mi-l aduca acasa

Da mai, pozitia aia e nasoala tare....dar asta e, imi infrang si eu rusinea si merg inainte. Eu as mai adauga ca pe langa fundul mare inapoi....in pozitia X, mai atarna si burtica catre sol

Noi sa fim sanatoase ca belelele curge

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Hai, nu va mai plangeti atat, ca eu daca stau cu dosul in sus sa tin copila e eclipsa de soare, asa ca va rog frumos, eu trebuie sa ma gandesc la alta pozitie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Hai, nu va mai plangeti atat, ca eu daca stau cu dosul in sus sa tin copila e eclipsa de soare, asa ca va rog frumos, eu trebuie sa ma gandesc la alta pozitie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



gandeste pozitiv, abia nu mai trebuie sa cheltui banii pe creme de protectie solara
Eu mereu gasesc cate o varianta care sa ma scoata pe mine avantajata

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Bonjurica, bonjurica! (Nela, Ioanna platesc drepturi de autor)

sa creasca mare si sanatos Joshulinul!!!
Miha, te imbratisez mamico! ai un pui minunat!

Uve sa-ti traiasca puiuta draga!



Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Hai, nu va mai plangeti atat, ca eu daca stau cu dosul in sus sa tin copila e eclipsa de soare, asa ca va rog frumos, eu trebuie sa ma gandesc la alta pozitie.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



gandeste pozitiv, abia nu mai trebuie sa cheltui banii pe creme de protectie solara
Eu mereu gasesc cate o varianta care sa ma scoata pe mine avantajata

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


sunteti belea! va iubesc si tare imi mai luminati zilele

liliac azi am in plan mazare noua cu cartofi si ficatel, ca zilele trecute i-am dat ardei umpluti 2 zile si cred ca-i ajunge atata carnita.
i-am mai facut cus-cus cu sos de rosii[b/] ; [b]mancarica de legume la cuptor; [b]ciorbita
cu putina smantana ; [b]piure de cartofi cu brocoli
; tot incerc mancaruri care sa imi tina doua zile ca altfel o iar razna si pe calduri astea sa stau toata ziua in bucatarie;
poze cu olita, pentru curiosi, aveti la semnatura
tocmai ce am cumparat niste mazare si ma bag la desfacut ca n-am luat decat 3 kg deci am de treaba; sunt in zona, cu laptopul dupa mine

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

suntem mai bine...cu eruptie pe tot corpusorul, dar parca mai vesela un pic..fara temperatura crescuta;

Am ramas tot la dg de rubeola (eu stiam ca i se mai zice pojarel, iar rujeola mai este cunoscuta sub denumirea de pojar...o nebunie cu denumirile acestea..)..oricum, cu siguranta nu putem stii decat daca ii facem analize de sange pentru a determina daca are anticorpi pentru virusul rubeolic...nu consider necesar ..nu schimba cu nimic evolutia bolii..si oricum tratamentul este nespecific, cu antitermice si hidratare;

intr-un fel m-as bucura sa fie rubeola..scapam de una! plus ca ma gandeam sa nu-i facem vaccinul acela, ROR;

multumim tare mult pentru gandurile bune!

Liliacule tot asa muscacios este Raducu? si Ana mai face cateodata figuri din acestea de-mi vine sa sar in tavan..reusesc sa-mi inghit tipatul, dar ma schimonosesc de numa'..si ea, draga,ca si Natalie, are impresia ca-mi place..

revin..tare as vrea.

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput