Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *152*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

raluk mami eu nu imi gasesc deloc cuvintele så scriu si eu 2 vorbe pe blogul tau dar så stii ca te imbratisez cu drag.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

saru'mana pentru raspunsuri si urari de bine! saru'mana!

s-a umplut Ana draga de bubite..peste tot...numai in palme si-n talpi nu are, mititica; am mai citit, am mai intors-o pe-o parte si pe cealalalta..i-am mai palpat ganglionii (ii are mariti pe cei occipitali, din spatele caputului) si am ajuns la concluzia ca-i rubeola..Doamne ajuta! ca cica raul a trecut...stam in casa, ne hidratam, ne odihnim si ne ferim de tantile care ar putea fi insarcinate..

Slava Domnului ca-n seara aceasta a adormit mult mai usor decat ieri..merg si eu sa dorm ca's rupa..
poate pana maine ne mai vine in cap vreun diagnostic

(mai, si sambata la pranz ne-am plimbat printr-un magazin de copii si era acolo unul plin de bube care alerga incolo si-ncoace..ufff...mama lui!)

hai, va pup dragelor!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

saru'mana pentru raspunsuri si urari de bine! saru'mana!

s-a umplut Ana draga de bubite..peste tot...numai in palme si-n talpi nu are, mititica; am mai citit, am mai intors-o pe-o parte si pe cealalalta..i-am mai palpat ganglionii (ii are mariti pe cei occipitali, din spatele caputului) si am ajuns la concluzia ca-i rubeola..Doamne ajuta! ca cica raul a trecut...stam in casa, ne hidratam, ne odihnim si ne ferim de tantile care ar putea fi insarcinate..

Slava Domnului ca-n seara aceasta a adormit mult mai usor decat ieri..merg si eu sa dorm ca's rupa..
poate pana maine ne mai vine in cap vreun diagnostic

(mai, si sambata la pranz ne-am plimbat printr-un magazin de copii si era acolo unul plin de bube care alerga incolo si-ncoace..ufff...mama lui!)

hai, va pup dragelor!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute



Doamne ajuta så treaca repede så puteti så iesiti la piata din nou si in portul ala frumos la voi

Vå pup!



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

saru'mana pentru raspunsuri si urari de bine! saru'mana!

s-a umplut Ana draga de bubite..peste tot...numai in palme si-n talpi nu are, mititica; am mai citit, am mai intors-o pe-o parte si pe cealalalta..i-am mai palpat ganglionii (ii are mariti pe cei occipitali, din spatele caputului) si am ajuns la concluzia ca-i rubeola..Doamne ajuta! ca cica raul a trecut...stam in casa, ne hidratam, ne odihnim si ne ferim de tantile care ar putea fi insarcinate..

Slava Domnului ca-n seara aceasta a adormit mult mai usor decat ieri..merg si eu sa dorm ca's rupa..
poate pana maine ne mai vine in cap vreun diagnostic

(mai, si sambata la pranz ne-am plimbat printr-un magazin de copii si era acolo unul plin de bube care alerga incolo si-ncoace..ufff...mama lui!)

hai, va pup dragelor!

Ana Elisa -16.octombrie.2009
Nasterea unei prichindute



Uof, Danuta, draga noastra...deci ati facut prima boala a copilariei.
Mai, sa se insanatoseasca repejor Ana si pe tine te imbratisez cu drag.
Eu nu stiu nimic despre de-astea ca noi n-am avut pana acum. Am dus-o pe Andra direct in focar si nu s-a lipit de ea.
Lasa ca trec si pardalnicile astea de bubite si recuperati plimbarile...

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna seara desi e noapte,am citit tot dar sincer sunt atat de obosita incat sa scriu la fiecare fata in parte asa ca doar vreau sa urez multa sanatate la bebeusi bolnaviori si putere mamicilor.
Se vede ca a venit vara si toate suntem la aer cu pitici iar cele norocoase la plaja
Hai sa incer totusi ceva,ceva:
HEPI am ramas muta la povestea cu bulgari,stiam si eu de atatea rele pe care le fac dar de asta cu beblusi sau copii habar nu aveam ,clar nu o sa ajung niciodata in Bulgaria in concediu.un pt Maia
IULIKA ma bucur ca sunteti bine si sper sa fie bine Bruculica la cresa
LUTO te si imi esti tare draga cum mai scoti tu cate una si ne aduci zambetul pe fata
ALEX ma bucur nespus de mult ca ati scapat de voma,sper sa mearga din ce in ce mai bine
FRAGUTZA sper sa gasesti si tu solutia ideala sa o faci pe Natalix sa pape ca inainte
SELEN fetita ta e minunata,e o scumpica dar ia spune nu baga nisipul in gura?
KAWAICHAN l-am vazut si pe Joshuinul pianistul care e demential,sper sa se rezolve si problemele tale personale cat mai curand
LILIAC imi pare rau ca aveti probleme,sper ca acum sunteti bine
UKA ma bucur ca sunteti bine si va plimbariti norocoaselor
UVE eu zic ca asta nu e motiv sa te superi caci vezi bine ca nu mai intra fetele ca inainte,poate nici tu nu ai urat la toata lumea sau poate nici eu nu am urat sau nu mi s-a urat pentru baiat dar eu nu ma supar,mai uitam si noi din cand in cand
CARINA va ,Maria e fetita mare si banuiam ca o sa fie prima care o sa mearga singurica,cu asigurarea cred ca s-a rezolvat ca altfel o sunau de la spital pe sora-mea
Atat am retinut,sper sa nu se supere nimeni daca nu am mentionat-o.Noi suntem bine,mai toata ziua afara,apropo IOANNA si eu il scot pe Iri la pranz dar stau la umbra caci el doarme pana la 11-12 ziua asa ca nu am cum sa-l scot mai devreme.I-am cumparat leagan si l-am pus la tara si vreau sa-i improvizez ceva la tevile de la sarma de rufe sa-i pun si in fata blocului,gangane toata ziua dar nu zice nimic,mananca de toate,am ibceput sa-i dau si nepasat dar din astea moi cu care banuiesc eu ca nu ar avea cum sa se inece,am mancat pepene,cirese,caise,piersici iar la papa i-am dat si eu mamaliguta cu branza si as vrea sa-i dau teci(fasole) dar nu stiu daca sunt bune.Eu m-am facut o lenesa care nu a facut nimic in casa de cand am venit,ba mint am spalat rufele atat si ma tot striga sifonierul sa aranjez hainele dar zic maine,maine si a trecut o saptamana.Astept raspuns sa vad ce va fi cu angajarea.
Va si va doresc multa sanatate la bebici si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Am uitat de DANA sa-i urez multa sanatate Anei si sa scape repede de rubeola
MONIQUE le-am vazut si pe fetitele tale care sunt niste dragalase cum se joaca ele cu vasele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Neata,

Cafele,cafelute pt toata lumea


Dana uof,rubeola adica pojar? Mi s-a cam facut un gol in stomac desi stiu ca nu e nici o problema si ca trece repede dar parca nu ma simt pregatita inca sa fac fata la asa ceva.Va pup,sa treaca repede si usor ! Un pupic pe frunticica Anei

Uve,pune si tu data nasterii iubitei tale la semnatura,asa e mai usor de adus aminte.La multe lunite lui Sarah pt ieri,sa creasca mare,frumoasa si sanatoasa!

Monique ti-am vazut scumpetele,ce mare s-a facut Andreea si ce seamana cu tine! Teodora e leita tati dar Andreea e a ta toata toata

Ce frumos a scris Iulik cum se joaca cu BrucuBafta cu integrarea la gradi,sper sa fie cat mai usoara!

Fraguta,eu mai amestec legumele cu iaurt cateodata si asa il pacalesc.Lui ii place tare iaurtul,ar manca si gol asa:) Sau ii mai pun orez in ele,desi asta nu e always o varianta castigatoare..anyway,sper sa rezolvati problema

Alex si eu stiu ca dupa o nastere naturala poti ramane insarcinata imediat.Pupam Zeinuca

Liliacule si voi ma,cu mersul de manute? M-a capiat pur si simplu,cat e treaz numai asta ar face,daca il las un pic singurel imediat ajunge pe burta si da-i si urlaaaDoamne de abia astept sa o ia si el de-a busilea,desi nu prea da semne deloc
Hai pupic pe zgaiba:) Si Josh se arunca cu capul inainte,isi da drumul la maini brusc,cand ti-e lumea mai draga,jeez,n-are simtul pericolului deloc.Oare cat mai dureaza faza asta?

Mada pup tare,m-am uitat si la pozele voastre sa stii Am strans tot familionul in jurul calculatorului cand a aparut poza aia cu fabrica Rolex:))) Sa va fie de bine excursia in Swiss,sper de asemenea ca mama ta e mai bine si ca ati rezolvat si cu asigurarea.Bafta cu serviciul!

Asa si sa dam si noi cate o felie de tort si un suc pentru toata dovlecimea ca azi facem 9 lunite Mister Joshulin e putin botos azi,nu stiu ce are,sper sa fie doar vremea de vina.La noi ploua dar tot sper sa iesim putin azi.
Apropo de faza cu soarele,nu stiu cum e in tara dar aici arde f tare.Bine ca mi-ati amintit de crema protectoare,ca am cumparat-o si sta frumos in sertar,uitasem de ea.Noi pana acum am pus palariuta si pe cat s-a putut maneca lunga si pantalon la fel.in rest,stat pe cat posibil la umbra si hidratat bine.



Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si poftiti la multa pentru toata lumea.

Vreau si trebuie sa incep cu asta desi nu e cazul:

Draga Uve daca citeai mai cu atentie in urma, la pagina 16 a capitolului trecut mai exact, ai fi vazut ca EU ti-am urat pentru dragtuza ta, dar probabil pentru tine sunt un NIMENI. Am avut si eu astfel de reactii acum ceva timp si mi-am dat seama ca sunt copilarii....suntem multe si e normal sa existe preferinte si grupulete, asta nu inseamna ca nu suntem toate la fel de importante. Plus ca sunt fete care ureaza pur si simplu la multi ani sarbatoritilor, fara sa nominalizeze, asa ca, eu zic sa revii asupra decizie si sa nu ne suparam de pomana.

Desi era mult mai important si ar fi trebuit sa incep cu asta, Dana multa, multa sanatate Anei, ne rugam sa treceti repede peste.

Mai citesc si revin.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

buna dimineata! ca de obicei, alex multam de cafea;
dana, sper sa treaca repede si fara semne rubeola, va pupam ; uve, mare adevar graiesc fetele pe aici asa ca mai vino pe la noi si povesteste;
noi acum suntem pe olita , si tin sa ne laudam ca de sambata am facut doar la olita kk, unul singur am scapat in pampers, dar la interval scurt; oricum sunt tare mandra de el; a inceput de ieri sa bea si apa mai bine, ieri un bibe de 125 ml + 150 ml suc mar/morcov/portocala; caldura mare, mon cher
va pup si mai revenim; dupa ce terminam operatiunea olita plecam afara

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Vad ca toata lumea e la caspitolul diXtractie cu bebicii....si a mea se arunca din fund direct in cap si urla nene de zici ca a venit sfarsitul lumii...de-a busilea nu vrea neam, direct in picioare....asa ca, se pare ca ne diXtram impreuna, ce ziceti?

Iulika bafta multa cu cresa, desi sunt sigura ca Bruculinu nu va avea probleme.

Liliac

Mada cum scrii tu asa frumos si ordonat, mi-era dor de tine.

Kawa ma bucur ca ne scrii in fiecare zi.

La multe lunitze fericite JOSHUA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput