Puiuti de Randunici 2008!! (421)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simo27

Cleme,nu ai pM activat...ti-l recomand din toata inima pe dr pediatru Cochino Alexis,de care mi-a zis Naty.Vezi www.pediasan.ro/" target="_blank">aici mai multe
Sanatate Dianei si Zanei

mami de David, Sam si Siluan

"Nimic nu este mai mare ca omul cu Dumnezeu si nimic mai mic decat omul fara Dumnezeu"


De acelasi medic am auzit si eu de bine...de acesta vorbeam cand intreba Mimo de un medic profesionist care vine acasa "legal".
Atat doar ca,off course, costa destul.
Cred ca e super doar asa,just in case.

Pupici tuturor.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Olgu,Venus vine imediat dupa Cap aurora,nu?
Din amintiri,sunt "bodegi",terase pe-aproape?
Parca din ce imi amintesc, Venus e cam pustie...sau ma insel?

Sunt morcovita destul,fiindca tot googalesc de 2 zile dupa cazare la mare si cand in sfarsit am gasit ceva fantastic la Sunny beach,exact cum visam,tragand linie cu benzina (ca sunt 380 km dus),taxe-strazi,parcare,mancarea-cine stie cat o costa,m-am speriat si am lasat-o balta...plus ca ma sperie drumul asa lung...
...asa ca tot in plop suntem...vrem la mare,dar unde?
2 mai nu vrea randunoiul ca cica e prea sat-trist,mamaia nu suport eu,am vrea Jupiter-Cap-Aurora dar ma ia durerea de cap cand vad ce preturi au astia la hotel,in conditiile pe care le banuiesc..aproape dublu fata de bulgari,ei incluzand si mic dejun..
...dar,in pisicii mei,bulgarii sunt la mama naibii si cu benzina,taxe,una alta,cucu bau.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

mstelaai PM
da asa-i jupiter-cap aurora-venus..

edit:eu nu prefer Bulgaria din multe motive printre care :ca-s nesimtiti si hoti...si te ataca la drumul mare....
RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ramo, mai nesimtiti si mai hoti suntem noi, romanii! Si in ceea ce priveste preturile la cazare si serviciile. Si eu as merge la noi, ca e mai aproape... dar m-am cam ars anul trecut. Cazarea a fost ok si ieftina, dar pranzul si cina ne-au terminat. In total am cheltuit mai multi bani decat daca am fi fost la bulgari, plus ca intotdeauna trebuia sa stam dupa mancare, copiii plangeau de foame, aglomeratie la toate restaurantele, servire de tot rasul... si am fost la mai multe restaurante, sa vedem care e mai bun... Toate o apa si-un pamant. Cand esti cu copilul mic e durere!

mami de David si samburica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Stela, nu ai ce face in Venus! Nu e nimic, vreo doi metri de faleza si atat. Mi se pare greu tare sa cauti masa la noi, poate Vama, 2 Mai, nordul Mamaiei sa gasesti mai ieftin si sa mananci sigura ca nu te imbolnavesti. Cam ce ar vrea randunoiul tau sa faca la amre altceva decat plaja si sa manance gustos si rezonabil la pret? 2 Mai si Vama mi se par mai mult decat potrivite pentru voi, serios. Sunteti singuri, cu copil mic, cu buget de criza....

Ramo, Ioana, eu mi-am promis mie ca la bulgari nu ma duc. Pentru mine ori Marea Neagra la noi, ori alta mare in alte tari. Ar fi un mare stres pentru mine sa ma uit din ora in ora dupa masina, sa am bani potriviti pentru taxa de drum ( sa nu patesc ca sefa mea, careia i s-a multumit frumos dupa ce a intins bancnota de 50EUR si nu a mai primit rest la ea cand a platit taxa aia ), sa imi fie frica de politie, na, pasarele mii si stele faclii, ca sa o citez pe Tuchi. Venus pentru nevoile mele actuale este ok, cand or creste picii, mai videm pe unde zburam.

Kya, sanatate Zanei! Nu dispera, greu de tine e ca ( din fericire totusi, ce misto suna ) ai prea putina experienta cu nenorocirile astea de viroze..

Mami de Natalia, si eu am facut varicela tarziu, a fost cea mai crunta boala pe care am trait-o eu EVER. Stateam in chiloti in fata icoanei, cu solutia aia mentolata in mana, plangeam si ma rugam sa nu ma mai manance piele in halul ala. Si acum ma infior cand imi aduc aminte, a fost ceva ingrozitor. Peste asta, acum aproape doi ani, o colega de-a mea a pierdut ( a doua ) sarcina, la 18 saptamani, din cauza contactarii varicelei ( a fost sfatuita de medic sa renunte la ea, dupa ce mai pierduse o sarcina la 11 saptamani ). Eu vreau sa o vaccinez pe Sof inainte sa o duc la gradi, dar am citit ca vaccinul nu ofera protectie decat pentru 7 ani. O solutie ar fi vaccinarea din 7 in 7 ani, alta sa o las in pace acum, cat e mica, in speranta ca va face o forma mai usoara ( dar relativitatea asta ma cam ucide ) si gata...Cred ca poti Nataliei face un IgG, IgM pentru varicela, oare o exista!?

Olga 17+ si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olgutz, eu am fost la bulgari si mi-a placut, am fost tare multumita. La fel cumnatii mei. Si noi am fost si la turci de 2 ori si la noi in restul anilor...deci am termen de comparatie. Ca la bulgari nu cred ca e la noi, poate la 5 stele, desi nici acolo peste tot. Sunt cluburi/hoteluri unde nu are acces oricine si nu are cum sa-ti dispara masina. Poate doar daca ai ultimul model de SLK, daca se mai fabrica. Nu tot ce se vede la TV e chiar asa...
La bulgari e curat, frate, in nicio statiune de la noi n-am vazut asa curatenie!! Si nu sunt manele. Nu e atat de aglomerat ca la noi, pt ca unii stau la piscina... Statiunile noastre sunt mult mai frumoase, asta e adevarat, ma refer la cum sunt pozitionate, la latimea plajei, dar ce folos??

mami de David si samburica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Ramo, Ioana, eu mi-am promis mie ca la bulgari nu ma duc. Pentru mine ori Marea Neagra la noi, ori alta mare in alte tari. Ar fi un mare stres pentru mine sa ma uit din ora in ora dupa masina, sa am bani potriviti pentru taxa de drum ( sa nu patesc ca sefa mea, careia i s-a multumit frumos dupa ce a intins bancnota de 50EUR si nu a mai primit rest la ea cand a platit taxa aia ), sa imi fie frica de politie, na, pasarele mii si stele faclii, ca sa o citez pe Tuchi.

Olga 17+ si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )


crezi ca esti singura cu pasarelele astea? parca vorbit-a Liviul.. si deja sunt de acord cu voi si eu

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Ioana, eu nici la turci nu am fost, am mai zis eu ca nu am termen de comparatie. Deci nu stiu cum e la bulgari, vorbesc doar din auzite, recunosc. Repet, pentru mine, Venusul e ok, e suficient de curata apa si plaja, e neaglomerata, nu sunt manele, este ceea ce am nevoie pentru capul meu patrat . Nu am nevoie sa am unde merge seara, sa stau pe terasa hotelului, in liniste, pe malul marii e ce imi trebuie. La cati bani dau acolo, nu cred ca ajung la bulgari in hotelurile alea safe pentru masina mea, care pentru mine valoreaza cat un SLK ( ca am platit patru ani la ea si ne-am stors de ultimul chior din buzunar si noi, si socri, si mama ).

E chestiune de nevoi si de alegere, pe mine bulgarii nu au cum sa ma convinga cata vrem am ce imi trebuie aici. E ca si cum ar trebui sa imi pun fusta rosie, cand eu ma simt foarte bine cu aia albastra, chiar daca e demodata. Sunt conservatoare .

Serios, eu nu iau apararea litoralului romanesc, cu atat mai mult sa nu respect opinia celor care nu dau doi bani pe el, doar ca eu ma simt bine acolo unde mergem.

EDIT: serios ca eu anul trecut nu am auzit manele la mare, si am fost in Mamaia cinci zile, in Neptun o seara si in Costinesti o zi. Era un chef si o duduiala de muzica house in tot Costinestiul ala, mai ceva ca in tineretea mea! Nu am vazut mancatori de seminte anul trecut trecut. Uite nu mai stiu acum doi ani cum a fost in Jupiter, atunci nu m-am miscat de acolo...sunt si multe prejudecati, Ioana, legate de litoralul romanesc. Cea legata de preturi nu este o prejudecata, e adevarat, e scump totul. Ca in toata Romania, de altfel, cum poate costa o casa in Ploiesti 100,000EUR cat un apartament cu trei camere la cinci minute de turnul Eiffel-vine un vecin de-al unchiului lui Radu si inca nu a gasit cumparator?!!?

Plec dupa Nila, saracul!

Olga 17+ si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Multzam de dezbateri asupra sb.Vad ca s-au creat valuri de opinii
Olga,randunoiul zice ce zice si eu sunt de acord cu el.Noi mergem la mare pentru plaja si plimbare pe inserat pentru relaxare,mancarea conteaza f putin pt noi,totdeauna ne-am descurcat pe la terase,acum ma streseaza doar ideea de incredere in ciorba Teodorei...ca si asa nu se omoara cu mancarea.
Anul trecut am luat mare tzeapa cu eforie sud,un satuc pustiu (asa mi-a picat mie),ca sa nu mai spun cate scari am urcat/coborat pe langa maldarele de gunoaie...am un gust amar..si ce ne-a stresat a fost ca seara parca eram intr-un satuc pustiu,totul parca amutzea,nu am simtim atmosfera de vacanta,energie..trist asa...Tine de gust treaba asta..noi suntem invatati sa ne plimbarim pe-nserat,sa simtim atmosfera de vacanta,veselie..exceptand zonele unde se mai aud si manele..acum,la fel,am vrea plimbare pe inserat,chiar cu cupchil in brate pana adoarme (s-a jurat randunoiul ca asta va face EL).
Dar sa compar litoralul nostru cu orice altceva,parca nu-mi vine...mi se pare diferenta de la cer la pamant in privinta curateniei/stilului/personalului/serviciilor. Uoff...

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

eu o singura data am trecut prin Bulgaria cand am fost in concediu in Grecia..nu stiu cum este pe litoral ,nu-mi dau cu parerea...eu ma refer la hoti in adevaratul sens al cuvantului..am auzit f multe povesti despre romani atacati,politie falsa,masini furate din parcarea hotelului si nerecuperate etc..cand am fost in Grecia am mers cu autocarul si ne povestea soferul ca evita sa faca popasuri in Bulgaria din cauza mafiotilor,hotilor...am oprit intr-o singura benzinarie si am stat f putin...
deocamdata,la ce venituri am pt mine-i ok marea noastra...am fost in grecia si in spania si nu se compara cu ce avem noi dar e Ok.in Romania am fost la mamaia,venus si jupiter...dar de ceva ani merg la jupiter si imi place mult..si pe buzunarul nostru...

nu vreau sa conving pe nimeni sa nu mearga la bulgari spun doar ca eu nu as merge..nu-mi plac ..suntem si noi,nesimtiti si hoti dar eu zic ca ei ne depasesc...asta din ce am vazut si in vama si in benzinaria in care am facut popas..a gost vorba de cateva minute dar suficient!!!

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput