Puiuti de Randunici 2008!! (421)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Iuhuuu! S-a modificat prognoza!! Va fi soare!

Simo, te tenteaza o fetita ?

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Olga, cum se chema hotelul und emergi tu la mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Iuhuuu! S-a modificat prognoza!! Va fi soare!

Simo, te tenteaza o fetita ?

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!
Nici gand.Cu toate care le am pe cap,nu ma mai tenteaza nimic!
Ma duc sa ma tund ca ma o matura in loc de par

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Raluca, Palace Hotel din Venus.

Olga 17+ si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Bitza, e frumoasa foc buburuza ta! Si daa, seamana leit cu tine.

Kya, sanatate Zanei, sa-i treaca repede.

Ioana, eu am avut infectie urinara in timpul sarcinii fara absolut nici-un simptom, ma miram tare si eu de chestia asta. Am luat Zinnat si a fost ok. Stai linistita ca se trateaza, nu-i asa grav. Si ca sa fii linistita mai fa analiza o data, cum au zis fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns egonsis spune:

Hello!

Am intrat sa va povestesc ce am mai facut si cugetat -si anume am reusit sa fac varicela (eu, nu Natalia). In urma cu vreo trei saptamani a inceput epidemia la gradinita Nataliei - am aflat pentru ca am sunt eu intr-o dimineata sa le spun ca Natalia nu vine (ca avea niste febra-raceala) si m-au intrebat: „dar nu are varicela?“ zic „nu, nu are, da' ce alti copii au?“ „pai au“ imi zice educatoarea. Dupa ce i-a trecut febra cu pricina, am dus-o din nou la gradinita, cu tot windpockenul lor cu tot, pe principiul ca, daca tot e o boala a copilariei, macar sa stim si noi o treaba... sa vedem, scapam de grija asta? Cert e ca pana acuma Natalia nu pare sa fi facut, eu insa am luat-o. Iar la mine este chiar serios, nu tin sa va descriu, ca nu e placut, oricum, ideea e ca habar n-am avut ca pentru adulti boala asta devine grava. Eu intentionam sa ma vaccinez inainte de sarcina 2, ajunsesem eu la concluzia ca in sarcina este o problema, si cum planurile pentru bb2 nu au fost facute inca, am amanat si momentul vaccinarii. Nu am stiut, si nici doctorul cu care m-am consultat in vederea vaccinarii nu mi-a spus, ca de fapt se recomanda vaccinarea pentru toate persoanele peste 11 ani care nu au facut inca boala. Si cica pentru barbati e chiar mai grav decat pentru femei.

Asa ca, din experienta mea, v-as sfatui mamici, tatici, care nu ati facut varicela, sa va vaccinati. Pe langa neplacerea bolii in sine -mancarime durere febra etc – mai e si faptul ca, cel putin in cazul meu, eu am grija de Natalia, nu am bunici matusi care sa ma ajute – or sa ai grija de copil mic cand esti bolnav e o problema si un discomfort in plus.

Acuma, eu nu stiu ce sa fac cu Natalia, care, cum ziceam, pana acum nu a avut nici un semn de boala. Eu intr-un fel sper ca a avut-o deja, si s-a manifestat doar prin febra, raceala, iar eu am luat-o de la ea - dar asta nu pare o varianta realista. Numai ca mi se pare straniu ca ea, care e bot in bot cu ceilalti copii toata ziua, nu a luat-o, iar eu, care doar le fac cu mana, m-am contaminat. Oricum, vazand cat de mult am suferit eu zilele astea, acum mi-as dori sa o feresc si mai ca-mi vine sa ma duc sa o vaccinez. Desi toti doctorii, parintii cu care am vorbit spun ca nu se justifica, la copii e o forma mult mai blanda, mai ales la varsta asta. Nu imi aduc aminte daca am citit, vreunul din copii vostri a avut varicela pana acum? Cum a fost?

Hai ca m-am lungit, racorit, iar voi v-ati plictisit de citit pana acum.
pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kya

'Neata!
Noi am incepu ziua foarte bine In loc sa se mai vindece raceala, azi a facut si putina febra Asa cam am tinut-o acasa.
Si diseara mergem si la doctor.

Este exact acelasi tip de raceala ca la Dudelle - cu mucii in interior. Nasu nu-i curge, dar are secretii multe in gat si in piept, si din cauza ca se ineaca cu ei mai si tuseste urat de tot. Plus raguseala de rigoare...
Au viata mea!


Mami si Sanziana

God didn't bring me this far, to leave me here!


offf, kya multa sanatate..

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te înaltii cu adevarat nu când urci, ci când privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:



Valentina cu Matei ( 10.04.2008) si Luca ( 5.02.2010);

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Va pup, randunici, multumesc pt raspunsuri si sfaturi!

Mi-au iesit leucocite in urina, cam multe, e drept, dar din cate am citit pe net ar putea fi si din cauza unei infectii vaginale, nu neaparat urinare. De dimineata am dus urina pentru urocultura si maine seara am rezultatul. Orice-ar fi sper sa se trateze usor si sa nu ma chinui prea mult. Mi-e groaza de antibiotic, ca deja am o candidoza usoara... ufff, nu stiu ce-o sa ma fac daca se agraveaza...

mami de David si samburica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Simona, bolile copilariei facute la maturitate sunt cumplite! Eu am facut varicela la 18 ani. Brrr... Stefan a mers 2 saptamani in colectivitate intr-o grupa in care toti copiii au facut varicela, numai el nu. As fi vrut sa faca si Matei tot atunci, ca era alaptat si ne era mai usor... Dar nu a fost sa fie!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput