Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bumbitza

Si-am vazut si fetele Alinei, dragalase foc Cred ca s-a distrat Ioana la banchet :)


Mada mami de Ilinca frumoasa
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Ilinca_aDouaLuna#


Multumim!
Oarecum..m mult i-a placut anul trecut..anul asta a stat numai dupa fusta mea , nu vroia nici sa danseze.



POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ioana cel de aici se da de la 1 luna, aici nu se dau supozitoare decat in anumite cazuri ...nu stiu de ce

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

I'm back,a luat-o tac-su in brate si danseaza cu ea pe "The lion sleeps tonight", melodia preferata a Brianei

DAYANARA, scumpetea de Silvana,interesant dialectul ei
Da, asa cred si eu ca a patit ce a patit Albert de Child...M-am gandit ca poate ii e prea cald, asa ca am "racit" in masina inainte de a o duce jos, dar, acelasi rezultat...mai cautam...

GABY, asa, asa ia-ti functia in serios...Mi-am adus si eu de la mama ceapa si salata verde bio, plus un pui, tot bio, asa ca..te sustin.Si eu am asigurate legume si fructe bio + branza si lapte de capra de la sursa (am un unchi cioban)Mi-e cumva de plecvatul in Germania...hai ca fructe si legume bio pot cumpara si de-acolo, dar nu cred ca or sa aiba acelasi gust ca cele din gradina maica-mii..si capre unde gasesc eu acolo?
Siiii, felicitari pentru progrese...lasa ca vine si restulSiiii, am vorbit cu Zoli, oricand vreti si puteti si voi...vorbim la telefon.

Eu nu mai zic nimic de kg in plus ca ma fac cu nervii, deci, ma abtin!!!

ASTERO, te invidiez(nu de-aia cu rautate, de-aia buna)

Cu scuzele de rigoareRMKRISTINE si CATUS76.

si bebelusilor aniversati astazi,Eliza Valentina (de CoriMami), Asteropi Ioanna (de Asteropipan), Felix Manuel (de Alice_), Irina Paula (de ami_84), Cristian Patrick (de rmkristine)!

ELLANIK, esti de coma nu alta

Na ca mi-am scos parleala, trimit ca ma raporteaza astia ca spam



Poze Briana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana tu ai farmecul tau aparte raraita asa un pic. Maya zic ca e pui de arab cu HHH

Gaby - wow vad ca ti-ai luat rolul in serios . Vrei sa-ti dea Ella premiu I cu coronita ??

nu mai vrea Maya sa scriu :D

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ce m-am speriat azi dimineata...ieri Ioana a racit, ii curgea nasul, si i-am dat Nurofen (ca paracetamol sirop nu m am, tb sa cumpar), iar seara i-am facut baita si o frectie cu spirt. Pe la 21 s-a culcat..la 5 dimineata s-a trezit ca vroia la 'aba'=oala ..si a dormit pana la 10:30..de nu stiam ce are de doarme asa mult.
Am facut galagie', poate aude si se trezeste, nimic..acum ne gandeam (eu si sotul) ca i s-a facut rau, pana m-am hotarat sa intru la ea in camera (usa de la camera face zgomot), iar ea dormea, dar s-a trezit auzind usa..asta la 10:30.
Bine ca nu a patit nimic.



POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Fetele gata ne-am intors, vaccinati, plansi si adormiti in 3 miscari, cum l-am imbracat si l-am luat in brate pac a si adormit. Acum am ajuns acasa, l-am schimbat de bady ( eu sunt panicata cu adusul virusilor de la spital si-l shimb saracul de la usa) nici n-a clintit, niciodata n-a sta asa la schimbat, de obicei se trezeste.
Dr mi-a zis ca sa nu-i dau nimic preventiv, ca vrea sa stie si el ce reactie a facut, numai daca depasim 37,9 dam siropel, daca nu trece jumatate de supozitor.
Acum il pazesc ca pe butelie.

va pup si citesc ce ati scris ca pac ati si umplut 3 pagini, sunteti sriitoare de profesie se vede

castelana fericita mami de Cezar
luni am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

zilele astea vreau sa incep sa merg eu sau mai degraba leo cu ivan in parcurile de aici si printre cele la care il voi duce e un fel de zoo, faunia ...cautand bilete in pagina lor am vazut ca se organizeaza nopti unde copii pot dormi acolo cu animalele, in siguranta clar, dar pacat ca e de la 6 ani in sus....
http://www.faunia.es/es/dormir-con
oricum ideea e super

pana una alta il putem duce la programul special de noapte de la 21 la 12 noaptea unde sunt spectacole speciale si pe diferite teme gen ecosistemul polar, evolutia,teatru...

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Ma tot tin sa intreb de ieri
Fetele cu bebeci biberonari cum e la ei cu puseele de crestere ?
Cum se manifesta ??
Ieri Maya a mancat toata ziua, foarte des , la 2 - 2,5 ore si cantitate suficienta. A mancat toata ziua 1000 ml . In mod normal manca in jur de 800 ml. Ma intreb daca ii era foame de ce nu manca mai mult si la fel de rar ca doar manca la bibe nu e ca la san sa zic ca nu mai e lapte si vrea des la san
sunt curiaosa maine la vaccin cate kg o sa aiba

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa eu silvanei ii dau la cerere...nu mai calculez cat mananca vazand ca ia f mult in greutate nu prea ma preocup...cam tot asa in jur de 800 cred
ah ca puseu cred ca e atunci cand imi cere cate 150 ml la 2 orι...

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxi - de curiozitate calculez. Maya nu mananca 150 dintr-un foc neam, dar cere la o ora. La cerere ii dau si eu. Oricum nu as avea cum sa ma inteleg cu ea daca ii este foame

Asa a mancat ea ieri

2:47- 120 ml
6:23 – 60 ml
7:44 – 60 ml
8:30 – 60 ml
10:30 – 120 ml
12:54 – 120 ml
14:22 -80 ml
16:27 – 120 ml
19:02 – 140 ml
20:40 – 20
22:05 – 100



Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput