Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Neata!

LML Alexander si Maria
LMA Tanaion

Felicitari pentru diversificare MS. Pare asa usor cand citesti despre altcineva si mi se pare asa de greu de inceput la noi...Nici nu vreau sa ma gandesc




de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Ruxita, ai PM.



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

ne-am intors si noi de la pescuit...morti de oboseala..jijeii dorm je...shad...k sa nu-i trezesc..

jiji mic...comportat exemplar...sfat...daca aveti de plecat plecati cat mai dimi...sunt mult mai ok dimi bb.

a prin muuuult peste dar nu ne-am atins nici de cel de data trecuta..oprit unul de 4 kg restul am dat.. in stanga , dreapta...pt k el nu curatza peste...iar mie nu mi-au trecut ranile de data trecuta.

ma gandeam dimi cu nostalgie la subiectele abordate pe forum:
bagaj spital
natural
cezariana
alaptat
LP
COLICI
...acu in trend e diversificarea....

cresc bb nostri..of...


in leg cu diversificarea eu nu-mi fac niciun plan dar...apreciez mamicile gen ..cristies...care sunt calculate , informate...
evident n-o sa fiu io jiji contra...dar nu ma impancientez asa...pana acu instinjctele mele n-au dat gresh....asa ca...nu cred ca o sa moara jiji de foame...
voi respecta logica diversificarii dar..sigur n-o voi face ca la carte. ce imi doresc f tare e sa fac tot posibilul sa-i dau bio , cat mai mult

nici azi n-am cereale de ...noapte buna si,....cand am venit am baut o bere..muream de sete...asa ca pas real azi....alexutza ai idee in gima sunt? tu ;parca mai treci pe acolo...stiu ca e cam saracie in ultimul timp

LML tuturor bb , sa fie sanatosi asta e cel mai important...restul vin ele

PS. jiji doarme langa mine...imi vine sa-l mananc...doarme si din cand in cand da din gurita ca si cum ar suge....ce ma fac io cand n-o sa mai suga???? ( o sa se bucure tasu))

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

ne-am intors si noi de la pescuit...morti de oboseala..jijeii dorm je...shad...k sa nu-i trezesc..

jiji mic...comportat exemplar...sfat...daca aveti de plecat plecati cat mai dimi...sunt mult mai ok dimi bb.

a prin muuuult peste dar nu ne-am atins nici de cel de data trecuta..oprit unul de 4 kg restul am dat.. in stanga , dreapta...pt k el nu curatza peste...iar mie nu mi-au trecut ranile de data trecuta.

ma gandeam dimi cu nostalgie la subiectele abordate pe forum:
bagaj spital
natural
cezariana
alaptat
LP
COLICI
...acu in trend e diversificarea....

cresc bb nostri..of...


in leg cu diversificarea eu nu-mi fac niciun plan dar...apreciez mamicile gen ..cristies...care sunt calculate , informate...
evident n-o sa fiu io jiji contra...dar nu ma impancientez asa...pana acu instinjctele mele n-au dat gresh....asa ca...nu cred ca o sa moara jiji de foame...
voi respecta logica diversificarii dar..sigur n-o voi face ca la carte. ce imi doresc f tare e sa fac tot posibilul sa-i dau bio , cat mai mult

nici azi n-am cereale de ...noapte buna si,....cand am venit am baut o bere..muream de sete...asa ca pas real azi....alexutza ai idee in gima sunt? tu ;parca mai treci pe acolo...stiu ca e cam saracie in ultimul timp

LML tuturor bb , sa fie sanatosi asta e cel mai important...restul vin ele

PS. jiji doarme langa mine...imi vine sa-l mananc...doarme si din cand in cand da din gurita ca si cum ar suge....ce ma fac io cand n-o sa mai suga???? ( o sa se bucure tasu))

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...



de cereale nu m-am uitat dar stiu ca nu au Aptamil si in genere bate vantu la cap alimente ptr bebelusi, mai multe au in mega, de ce nu mergi la mega p-ta vitan? e mare si au multe akl, nu bag mana in foc dar ai mai multe sanse akl

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am revenit.

Ce am retinut.

Mariucasara, felicitari pentru diversificare! Eu am zis acum vreo doua capitole exact acelasi lucru de mere. Si am dat vina pe tiganii comersanti de la mine din cartier... dar se pare ca nu e singular.

La multi ani cuscra! Sa fii sanatoasa si fericita!

Mamidepuiuti sa traiesti o suta de ani pentru tratatia adecvata negazelelor (aka moi). Rucola cu ton....

Al3csa, nici eu n-am o sursa sigura de mere care sa reziste mai mult timp, dar mi-a amintit cineva de Horezu. In zona aia se fac mere si multi pastreaza pentru consumul lor, ca majoritatea le dau la fabrici. Ca atare cand o sa se termine ce ne da socru-meu mergem in week-end la Horezu. Pere tomnatice insa...

Subscriu la parerea Catalutzei si a Mariucaisara cu fortarea sistemului imunitar. Din lipsa produselor cat de cat vii am ajuns codasa la diversificare...

Merci Mariucasara de lamurirea cu banana. Eu nu aveam de gand s-o bag in prima transa (primele doua luni), dar nasi-mea a dat-o ca primul fruct (pe la 3 luni jumate) si cred ca d-aia ramasesem cu impresia ca n-are potential alergen.

Merci Alexutzzza si Miremia ca ati intrebat de mine. Ieri am fost ] si puiul asemenea. Iar azi am smotruit si pregatit ca am avut musafiri.

Eu n-am inteles cand pleaca Andre_lina, daca e azi-maine ii urez drum bun si distractie placuta. Banuiesc ca pleaca cu tatal Patriotului si de aceea adaug si sa se intoarca cu ganduri bune!

Ruxita, felicitari pentru absolvirea cursului si pentru diversificarea dorita!

Sa aveti o dupa-amiaza placuta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Decenuela, bine ai revenit de la peste. Eu nu mai curat pestii de cand am gasit in burta unuia mare unul mic . De atunci ori fileuri, ori eviscerat, ori din piata sa mi-l si curete.
Si eu ma topesc dupa fi-miu cand suge in gol... tat'su zice ca ma viseaza .
Crede-ma ca nu mi-as dori sa fiu asa de organizata si ca ma gandesc si eu ca toata lumea ca poate fi-miu n-o stii sa citeasca si n-o sa faca fix ce-mi doresc eu de la el, dar cu background-ul meu nu vreau sa risc. Toata lumea zice ca "lasa ca te-ai facut mare si asa" dar daca pot sa evit, incerc din rasputeri.
Cereale de noapte buna incearca la farmacie. Am vazut ca sunt de la mai multe firme.

Aaaaaa, cereale am gasit, in afara de astea cunoscute, si de la Bebelac si Ulker, dar ambele contin zahar.

Alexutzzza, ai dus puiul de grec in Dorobanti? Cum i s-a parut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

alexutza...cum ziceam... am baut o bere si n-am nik dar nu risc..asa k pik mega...dar oricum nu aveau...prost cap copii...mai ales milupa

cristies...andrelina park pleak maine...cel putin asa zicea ieri si da..merg toti 3

m-am gandit ieri la miky-mica...nu mai stiu daca asta era nik-ul...era atat de pozitiva iar bb ei numai un zambet...cat s-a chinuit in sarcina cu serviciul k spitalele....bb nascut micutel...devreme...erau asa de frumosi n-ai fi crezut ca au av de tras.....

cum spunea mandrutza...suntem in ac forum pers dif din toate pct de vederev....dar ce e frumos e ca avem ceva in comun.toate suntem MAME...SI MI SE PARE CEVA NOBIL....sa aveti toate bb sanatosi...si voi sa fiti ok sa-i puteti creste

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

buna mamici. eu sunt asa de obosita. trezita de la 6, somnu cu foiala, pe picioare cu piciul. pe la 12 hai ca adormise piciul poate ma culc si eu. ii zic celui mare mami dorm si eu putin sa se uite la tv. vine peste vreo 10 min mami pot sa ies afara? ii zic mami lasama putin s adorm si eu si apoi iesi afara. vine iar peste 5 min gata ai dormit? se trezsete si catalin intre timp si na mam dat jos din pat. oricum nu adormeam eu adanc ca stau cu grija na eu stiu cei trece celui mare prin cap sa faca?
pe la 2 se repeta povestea iar adoarme piciul hai sa fac si eu o incercare. cel mare la calculator. zic eu in gand la calc sta cuminte cel putin o ora. inchid ochii peste 5 mnin vine la mine cel mare mami fac kk imi aprinzi lumina la baie? face il sterg ma pun iar in pat. se trezeste cel mic. si mam lasat pagubasa. oi dormi la batranete ca la noapte ma indoiesc. deja nu mai sper.

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

salutare!
foarte frumoase pozele de la intalnire... de fapt, frumusetea e a pufuletilor si a mamicilor lor!

cristies, nu esti singura codasa la diversificare - nici eu n-am inceput nimic deocamdata

fug, ca s-a trezit boboaca ... dar sunt tot aici, mai dupa cortina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns satulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

Cataluta din ce am citit interesul pentru mancarea adultilor e printre semnele ca bebe e pregatit de diversificare.
Eu m-am hotarat brusc sa incepem pentru ca aseara aproape ca i-a furat inghetata sora-si, si tot isi mesteca limba cu ochii la ea...

Mamica de Sara si Sebi

AMR 8.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......




ce pofticios e strengarul! felicitari Sebi - ai convins-o pe mami ca te-ai facut baiat mare si vrei mai mult decat o portie de laptic!

Mergi la inceput