FIV la Cluj 37

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Fetele,care si-a luat rahan ca deja ma dispera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Dau o cafea la toate.
in sfarsit am si eu internet cu viteza buna, deci voi intra mai des.
Unde?Ce?Se prefigureaza cumva o intalnire?Cand?Eu sunt prin Cluj pana in august.Am fost la dr.si mi-a zis ca in prima zi de cm de luna asta incep IA.Abia astept.
Gagici ce mai faceti?
Mai stau un pic si ma duc la cabinet, dar voi intra mai pe dupa-masa.
si la toate.
Cine vine cu II?

Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

A si am uitat sa va mai dau o veste:de o saptamana am un finutz:Tudor Mihai.Am fost la el la spital ;atata era de dulce ....
Mi-a facut o pofta se schimbat scutece......

Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna corina!
Felicitari pt.finut si sa va traiasca si sa fie sanatos si sa aiba o viata buna,fericita!
Felicitari si tie ca incepi IA si sa fie cu ochisori de data asta
Cred ca vine georgi cu II,apoi tu si apoi alinuta si apoi noi restul
Dupa 25 iunie se preconizeaza intalnirea,ca in 25 vine alinuta din ungaria,ce zici vii?
Fetele au propus pe terasa la chios,dar poate ai vazut.
si o zi frumoasa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Salutare de la mare ce fac dragutele mele?
Cristina multam fain pentru II - imi place si sper sa ai gura aurita ca vin si-ti fac cinste
Criadema sper sa ne vedem de aceasta data
Eu nu ma simt in nici un fel ,doar ceva dureri din cand in cand de ovare, de mijloc , sanii nu ii mai am tensionati(au fost)... asa ca astept sa vad ce plan are DD cu mine - azi e Z10 de la embriotr - mult a fost putin a ramas si voi afla , ciudat e ca nu sunt bagata in priza ca la celelalte FIV de faceam testul din z9 acum ...parca DD imi da o linisteeee - nu ma tenteaza sincer deloc sa fac acel test cu betisorul, voi astepta si voi face testul din sange cand va trebui
Restul fetelor - sa aveti o saptamana cat mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

salutare, salutare....
georgicule ce pofta de mare imi faci tu... dar ajung si eu acasuca in frantia peste cateva zile , nu stau departe de mare..
doamne ajuta sa fie bebe..
corivio bafta si tie..
alinuta, cristina m as duce si eu la intalnire, dar nu cred ca am timp si dupa 25 plec in franta..dar o sa mai fie ocazii..
petruta mai faci ceva analize in plus?
cristina pt tine:
value="http://www.youtube.com/v/Dj6LhJ3iteI"
o zi minunata tuturor

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criadema spune:

Georgi, ma bucur ca ai rabdare, va fi bine, sunt sigura ca de data asta o sa ma copiezi si astept rezultatele testului de joi, testul va fi cu 4 ochisori.
Si tot eu voi fi prima care te felicita, o sa vin cu un buchet mare de flori si cu o sampanie pentru copiii ca la cealalta nu mai ai voie.
Stela a fost ieri la noi si venind discutia despre fiv am indraznit
sa o intreb ce crede despre rezultatul tau, sper sa nu te superi, dar m-am bucurat cand mi-a spus ca ai sanse mari de reusita de aceasta data, ca tratamentul si dezvoltarea embrionilor a decurs foarte bine fata de incercarile anterioare, era foarte optimista si cum m/ai copiat,avand 2 ovule, 2 embrioni (si ai mei au avut 4 celule la embriotransfer) inseamna ca si rezultatul trebuie sa fie la fel cu al meu.
Iti tin pumnii si ma rog sa fie bine.
Cristina legat de intalnire eu nu am o preferinta anume, la cat de putin pot eu sa scap din cercul in care ma invart aproape ca as accepta si o intalnire in gara. Problema e ca noi intentionam sa plecam pentru 10 zile la mare din 19 iunie, si s/ar putea sa nu fiu prin zona, dar promit ca voi fi alaturi de voi cu gandul si inima.
Trebuie sa plec, desi nu am o data anume pentru ca, copiii mei nu mai au rabdare si am zis ca mergem acum 10 zile si in luna august 15 zile. Daca vreti va iau cu mine.
Sunt asa de interesante intalnirile acestea. Eu am experienta catorva
intalniri si e foarte interesant cand persoane care nu s-au vazut niciodata se recunosc dintr-o multime fara nici un indiciu, si isi vorbesc de parca se cunosc de o viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Criadema sincer mi-au dat lacrimile - DD sa te auda si sa ma ajute si chiar ma incurajeaza sa aud ce a spus Stela -multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Georgi,doamne ajuta sa am gura aurita,sa seaman cu cristos,ce a preschimbat apa in vin,sa nu fiu degeaba cristina
Ma bucur sa aud ce a zis stela
Bine ca-ti faci direct test de sange,cred ca asa voi face si eu cand mai fac IA.
Bruni,multumesc mult de melodie,pacat ca n-am putut sa o ascult la maxim aici la servici,dar numai maine nu-i poimaine,o ascult acasa;pacat ca nu poti veni si tu la intalnire,chiar ar fi fost frumos sa ne intalnim,poate data viitoare vei sta mai mult si vei fi si cu burtica sa,vom fi si cu burticile la intalnire
Criadema,pacat ca nu poti veni nici tu la intalnire,chiar vroiam sa te cunosc dar copiii sunt mai importanti,poate data viitoare,bine-ar fi sa fim si cu burtici sa ne mai dai cate un sfat
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Uratica,fetelor
ce mai faceti,lasati-o mai moale cu munca,ca trece viata pe langa noi si imediat vedem ca avem 80 de ani si n-am facut altceva decat sa muncim...
,sper ca nu va suparati pe mine

Mergi la inceput