Albinute & bondari de mar-apr '07 (142)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

tinem pumnii tuturor copilasilor la serbari! sigur se vor descurca, doar ai nostri sunt cei mai frumosi si cei mai destepti!

kitty multi inainte!!

sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Neatza o la toata lumea.

Ioana am vizionat pozele cu Matei de doua ori la cererea publicului,deci a fost admirat si rasadmirat.

Kitty multi ani inainte cu fericire si sanatate ,va doresc.
Nu stiu cum rezisti tu dar eu dupa un an inca plang seara de seara de dorul mamei,uneori am impresia ca voi plange toata viata.

Rein apropo de implicare de multe ori ma critic eu pe mine pt ca n-am facut destul,poate trebuia mai mult,adevarul este ca mi-ar placea sa fiu alaturi de ei mult mai mult insa sunt atatea lucruri de facut si care sunt imperios necesare,in fine eu sunt mereu nemultumita de prestatia mea.

Va pup si va doresc o zi minunata.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

'neata!
jo, frumoasa serbare. m ai omorat ce elegant a fost mattescu in prima parte! hai mai repede cu perdelele alea, sa ti dam acordul nostru la noua casa

kitty: la multi ani, sa fiti fericiti si sa va iubiti! ce de ani...si ce bine a picat, altfel nu ti ai fi ingaduit tie insati sa faci o zi speciala. vezi, esti norocoasa, da?

andra, ce nemultumire oi avea tu, la cat de mult oferi familiei tale...? ptr mine esti fenomenala!

nu i gasesc sandale norei...azi mi am propus sa mai asaltez o data mallurile. mi e mila de ea, saracuta, ca tot in pantofiori o incalt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

ziua bunaaa....


ioanoooo, ce pantofi de mafioso o avut pateeei, m-a dat gata.

pisomatzo, io can pun poze, apai sa te uiti ca nu le las mult....cine stie ce securist mai priveste pe la noi si nu vreau sa vaza chiar tot. data viitoare fii pe faza.

mmm, noi obisnuit, rares o facut niste muci...dar cu vremea asta cand calda cand rece, il inteleg.


de multa vreme raqres nu mai face pipi noaptea in scutec dar totusi vroia sa ii dau scutec. de duminica mi-o zis ca vrea cu chiloti, iupiii, m-am bucurat. as'noapte o facut pipi in pat, nah, ziceti si voi, si-a dat cu firma in cap.



intrebare: si cupiii vostri murdaresc cel putin un rand de haine pe zi? raresu e de groaza, pantalonii cel putin ii face ciuciulete, sta in genunchi, se baga in nisip, se face de iarba, se uda (ca se joaca la apa) nici vorba sa ii pot da si a doua zi. si vrea si numai blugi sau pantaloni de strada pe-afara, nu vrea de treining. cate perechi tre sa am, ca m-a'nnebunit???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

va multumesc fetelor!
va dati seama ca eu eram lesinata de dragul lui . bine, pantofii au fost de mare angajament ... de lautar. i-a cumparat ta-su mare sa fie baiatul elegant. palarie ii mai trebuia.

ce m-a impresionat cel mai mult la aceasta serbare nu a fost copilul meu, ci un alt baietel. un baietel care este autist si pe care doamna educatoare a reusit sa il integreze in grupa foarte bine. a spus chiar si o poezie. bineinteles ca au fost discutii, ca toate mamicile comentau: ce l-a mai pus si pe asta sa spuna poezie? nu se intelege nimic.

pe langa asta m-au enervat mamicile care se urcau pe scena: stai sa te asez putin, stai sa-ti prin clama, stai sa-ti leg siretul! noroc ca doamna s-a impus.

pis du-te ma si ia sandale copilului. of of of si vai de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Roxanici, eu n-am reusit niciodata sa ii dau lui Alex aceiasi pantaloni de 2 ori fara sa=i spal si deja m-am obisnuit ca vara sa strice 2-3 randuri de haine pe zi...

Eu am fost la Tusnad, am facut traseul cu vreo 47 de minute mai repede decat anul trecut Rezumat: 23.2 km, 500m diferenta de nivel; timp: 2:59:59 apoi duminica dimineata am venit acasa, ca am avut sot prost dispus. Si avand modelul tatalui, nici copilul n-a fost prea usor de strunit, deci n-a fost o vacanta tocmai reusita...

In rest, Alex a cazut ieri la gradinita si si-a julit buza si un deget, azi avea curs de role... am lasat instructiuni educatoarei sa nu il lase din mana, ca daca se mai loveste si azi ne luam campii cateva zile...

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

murdarirea este buna! da??
si matei se murdareste si se taraie si se tavaleste si ... nu ma enervez deloc.
eu chiar vroiam sa va intreb cam de cate ori pe saptamana spalati voi. la noi merge masina de spalat 1 zi da, 1 zi nu. in ziua in care merge, face obligatoriu 2 ture.

acum ia sa mai dezbatem si despre imunizare.
am vb cu homeopatul si mi-a spus despre mierea de manuka. vazusem si aici un subiect, m-am mai documentat si ... voi stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multi ani cu sanatate si fericire, Kitty! Sa va bucurati mereu unul de altul si impreuna de cele 2 minuni!
Superba serbare a avut Matei! Ce importanta e o educatoare cu drag de meserie!
Eu nu de murdarit un rand, doua de haine pe zi imi fac probleme, ci de transformat in haine neutilizabile pentru afara. Ca ea le pateaza, le rupe... Si macar de ar fi ieftine. Iar de spalat, spal zilnic, chiar mai multe masini pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hahahaha spalatul e misiunea mea si calcatul bleahsa-i luam in ordinea aparitiei?sau cum vreti?
Klaus un rand complet haine pe zi ,murdare si in genununchi
Radu idem
Robert un rand ,daca are antrenament doua randuri
Maria si Edy tot cate un rand fiecare pe zi asa ca masina, m i-am luat una bengoasa nemteasca de 7 kg de haine,spala lunea o bag 3 ture la capacitate maxima,sambata la fel,in restul saptamanii cate 2 ture la jumatate din capacitate.
De calcat nu vreau sa vorbesc ca e cea mai odioasa opertatiune cu putinta,si cu toate astea prestez de 2 ori pe saptamana cam 4 ore.

Pisik ma faci sa rosesc

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

andra cand ma gandesc la tine cat speli si calci....mi se face pielea de gaina.

io de vineri spal intr-una.....asta ca sa am ce sa ii dau lu rares in principal. Nu mai zic ca pe langa ale lui vin ale noastre. Parca de cand cu caldura nu se mai termina de spalat.

La mine pb e si uscatul...am un uscator de ala de il pun in balcon...cred ca se cere si al doilea ca altfel n-am cum usca.


Ioano, miere de manuka am vazut in noua zeelanda si cand m-am intors de-acolo mi-am adus un borcan, dar sincer nu stiam dew proprietatile ei. Pt nz era un produs specific...acolo se facea.


Diana, felicitari pt rezultatul la semimaraton.

Mergi la inceput