Albinute & bondari de mar-apr '07 (142)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

La multi ani Catalina!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani, Biky!!!! si mai treci pe-aici ionele, draga

noi ieri am fost intr-un parc....salbatic....un tapsan pe la cativa km de bv cu pretentii de parc

azi la pietrele lui solomon iar unde o aruncat iar raresu cu pietre in apa si am luat micul dejun la aer liber.

poate ma invrednicesc sa pun poze ca am avut si aparatul si cardul in el

duminica linistita in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Biky!!!
Sanatate si tot ce-ti doresti, si numai bucurii de la frumoasele tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Biky
Sa-ti traiasca florile...si cele din gradina si cele insufletite!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Biky sa traiesti,sa fi sanatoasa si sa ai parte de tot ce-ti doresti

Ei si acum sa-mi iau cafeaua s-o dau pe gat si sa fug la trebi ca ieri m-am distrat destul,mi-am luat trupa si am stat pe strand toata ziulica.


Va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

'neata!

la multi ani, catalina draga! sa ti aduca varsta numai zambete pe fata si gropite n obrajori ! poa' ne mai "auzim" si noi cu ocazia asta, ca mie una mi e si drag si dor...

rox: auzi, faci misto de mine? ca eu in poza 3 il vad pe rareseanu cu tac'su n masinute. sau v ati mutat la luna park si va naniti intr un roller coaster?
felicitari ptr somnul linistit. noi n am scapat de trezitul de 2-3-4 ori pe noapte...

pe mine ma irita in parc, la impartitul jucariilor, indemnurile altora catre fie mea, care saraca nu mai apuca nimic: lasa, hai, da i ei/lui, gasesti tu altceva de joaca. adica eu ii car jucariile, o invat sa dea la toti, ea da. si vine cate o smechera care i deposedeaza de jucarii pe toti, la fiecare scancet al propriului copil. e, asta ma irita rau.

stefi, aiii, groaznica faza cu stef...

carmen, ce minunatie s a petrecut in ograda vostra!! sint 6?? da si noua unuuuuu'....sa va traiasca!

am vrut sa i luam nanei un catel de 1 iunie. eu as fi vrut un bull terrier sau un shar pei, tac su' mi a dat viteza...am cazut pe un beagle, un caine nebun de jucaus, care roade tot ce prinde. daaar...am gasit unul si costa 600 euro. pai n am innebunit sa dau atata pe un animal care cere cu sine si schimbare de mobila o data pe an..doar daca vreau mobilier minimalist si l invat sa roada uniform picioarele de la masa si scaune...

va doresc o saptamana de lucru cat mai prolifica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna fetele! un ceai? un capucino? o cafea de cereale?

deci am si eu o bucatica de net in noua casa ... slava Domnului!
mai e putin pana intram chiar in randul oamenilor, dar avansam.

La multi ani Roxi secretoasa!! pana sa ma uit si eu la poze, le-ai ascuns ...

La multi ani cumatra biky!!

da, lui matei i-a placut in casa noua. a stat 3 zile. de azi s-a intors cu mamaie la tara. revine in luna iulie cand va sta cu tati acasa.
eu sunt mai bine, dupa 2 saptamani. va dati seama ca daca eu, om in toata deplinatatea abia imi revin, cum isi revin piticii nostri.

vineri am fost la serbare. Doamneeee!! ce-mi venea sa ma jeleeeeesc ... cu vorbeee! dar m-am tinut tare.
serbarea a fost frumoasa, dar multi copii, cald, se cam plictisisera ... a iesit totusi foarte bine. doamna educatoare, care a fost si educatoarea surorii mele este un om dedicat acestei meserii!
dupa serbare am fost la mac donalds, sa sarbatorim. era asa de fericit matei. ne multumea la toti pe rand. multumesc mami ca m-ai adus la casa de cultura. multumesc mamaie ca ma duci la gradi. multumesc tati ca ma duci la mac.

aici poze de la serbare.

poze cu casa cea noua nu va pun pt ca inca nu avem perdele. poate saptamana asta ... ca sa fie decorul desavarsit!

de acum sper sa ma tin si eu de roi ... daca tot avem net.

va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Ioana, fooarte frumos, ce costumatii si figuri am vazuut! chiar priceputa Dna Educatoare.
Andra, felicitari si copilasilor tai, cum sa nu se descurce daca mama lor este prezenta 100%.

Noi avem joi prima serbare, sper sa se descurce ok.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Faina petrecere Ioana, iar Matei e dulce tare!


Pisiko, avem 7 pui. Si sunt facuti cadou toti.
Daca vrei un catel pentru Nana iti recomand cu caldura rasa bichon maltez, un catel foarte vesel si jucaus care iubeste copii (vorbesc la concret, Vlad are la matusa compania unui astfel de catel)si, in plus, are par nu blana.


Noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Super serbarea lui Patei, chiar si-a dat educatoarea interesul de a iesit asa!

Noi am aniversat azi 13 ani de casatorie, intr-un fel mai altfel. De petrecut nu s-a pus problema ca n-am dispozitie...asa ca am participat la clubul de baschet unde umbla Raul la evenimentul de sfarsit de an baschetbalistic. Adica am participat la concursuri, am sarit in saci, am umflat baloane... A fost dragut, copiii s-au simtit f bine si desi eram destul de fara chef pana la urma m-a prins si pe mine atmosfera lor....m-a fermecat inca odata atmosfera aceea, parintii care nu se sfiesc sa participe la cele mai caraghioase jocuri, copiii care iau pahare de apa de unica folosinta - care erau la discretie langa watercooler - dar isi scriu cu markerul numele pe ele ca sa nu foloseasca mai multe... si care dupa ce mananca din farfurie strang singuri de pe masa

Eu imi incarc timpul la maxim, daca sunt prinsa cu tot felul de activitati mi-e mai bine, daca raman singura sau fara ocupatie imediat pic. Partea buna e ca am cateva persoane in jur care stiu sa fie alaturi de mine si conteaza enorm.

Mergi la inceput