**LMA Dinu Maximilian**Iulie-august 2009 (41)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Seara buna!

MQ sa stii ca nu stiu de nici un magazin din Cluj sa aiba site; si chiar de ar avea, lucrurile in RO in general si cele de bebe in special, sunt mult mai scumpe decat oriunde in lume, cred.

La noi tot ploaie, dar de maine ... se anunta vreme buna!

Sa aveti un w-end minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mQQm pai Edi e peste tot pe unde e Marco.mai nasol e ca nu-l prea lasa frate-su', dar nici piticul nu se lasa si-si cere drepturile. de acum stau arbitru intre ei.
M-am uitat si eu peste cartea cu baby sign....sa vad cand am timp de aprofundare, mai ales ca e in engleza.
in cluj e Z...a lui Esca, marca grain de blu. pe facebook e magazinul, nu stiu daca are site. nu au site se pare...dar poti cumpara cate ceva de pe alte site-uri si sa-i vina acasa prin curier.
www.bebeshopp.ro
au produse multe, marci variate si ieftine ca pret. fata de alte magazine.
Tanimi bestiale pozele.ce aparat aveti? gradina soacrei ma innebuneste. iar Iarina o dulceata de fetitza. cate kg are?

si o seara placuta.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Giova e tare rau Edisor,eu florile le-am scos pe toate in balcon si acolo are interzis.

Nu gasesc pozele lui Tanimi,le-ai scos din mail?

Atat pot sa mai zic la ora asta,sunt super obosita,Alex dupa ce ca se trezeste 10 ori sa suga,azi la 6 dimineata a dat si trezirea.

Of,of oare cand o sa doarma si el?



mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Hello,fetelor!!!!Am absentat cateva zile,m-am simtit rau,cu stari de greata si ameteli(nu sunt gravi).Acum sunt mai ok.Balazs e bine,ii mai curge nasul,sper sa scapam si de mucisori in curand.....Eu asa m=am saturat de vremea asta de cacao.....vreau caldura,soareFetelor,ce mai papa copilasii vostri?Eu sunt in lipsa de inspiratie.....Dimineata a mancat bananasi caise,la pranz linte cu carne de pui si rosii,seara nu stiu....probabil eternul iaurtel simpu sau combinat cu branza de vaci/fructe/cerealePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Giova,cum merge dieta?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Motana, la multi ani fericiti!!!

Pooh, sanatate multa! Cu masa si eu sunt in pana de idei. Nu stiu ce sa ii mai dau. Incerc trecerea spre mancare de copii mari. Vladimir ar manca si sarmale . E un mare mancacios.

Giova, pupam Edisorul. Acum am citit si eu mai bine si am aflat ca s-a lovit destul de rau. V-am vazut si pozele. Tare frumosi sunteti. Parca Edi seamnaa din ce in ce mai bine cu Marco.

Galarina, ce frumosi sunt Ana si Stefan! Superbi!

Noce, sa va fie d ebine mutarea! Ma uimesti .

Sanatate multa zmeureilor!

Ne inscriem si noi in randul cotrobaitorilor prin dulapuri. deodata a devenit cel mai rascolitor din casa . Mai rau e ca isi prinde manutele peste tot, dar nu se lasa .

A, Giova, tot nu mi-a sosit rochita de la Next . M-am tot conversat cu ei si imi spun ca trebuie sa ajunga, dar Maria are marti serbare. Ce ma enerveaza ca nu am cum sa ma interesez pe unde o fi coletul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Salutare cu ... mult soare!

Am azut azi soare frumos, cald si stralucitor dupa nici nu stiu cate zile de ploaie! Ce ma bucur ... stam afara (mai la umbra).
Pooh sa treaca!

Giova merci de complimente; Iarina e ... ca un pietroi, are aproape 10 kg (la ultimul cantar de acu o saptamana avea 9.850kg), si se simt cand o tii in brate . Aparatul nu e mare minune e un dslr nikon, dar e super bun pentru ce avem noi nevoie. Cat despre gradina, da, e little piece of heaven,dar si munceste la ea ...

zmeuricile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Fetelor, am un nepotel de la sora!!! De azi dimineata, 3.600kg, bolfanos si frumos E mai mare emotia cand i se intampla celui de langa tine..

La noi cald de mori, zicea 38° dar feels like 44° si e lipicioooos, bleh.

Dari tot n-are dinti dar simt ceva ca zgarie cand dau cu gel, deci e pe vine. Si asa de o saptamana a inceput iar cu trasul de par si trezitul plangand noaptea...acum sper sa apara si gata!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Azi dau eu la cani mariiiiiii...

Eu tare matinala in dimineata asta..m-am trezit la 5 sa mai pun in liniste la loc din lucrurile din casa...doamne cat praf dupa santierul asta..dar tare imi place cum arata acum casa.

Motana-felicitari pentru nepotel...sa fie sanatos si papacios. Ai dreptate ca e mai greu cand nu esti direct implicat..acelasi sentiment l-am trait si eu cand a nascut cumnatica.

Giova- superbe pozele..de fapt personajele . Si eu tot cu 100 lei mai ieftina am gasit trici pe dinobebe...ei sunt singurii distribuitori online de la noi...tocmai le-au primit in stoc..asa ca acum am finalizat comanda.

pooh-nasol cu starile astea de rau..bine ca ti-ai revenit.

Puiul meu a intrat in greva foamei...la inceputul saptamanii trecute si ea si Ina au avut o enteroviroza urata...si de atunci tare mult le-a scazut pofta de mancare..sper sa-si revina cat mai repede. nu o fortez cu nimic, cat vrea sa pape atat ii dau...

Gata..pauza s-a terminat..ma intorc la smotru..pupici


Aniela & Irina Georgiana (23 oct 2004) si Ania Ruxandra(22 iun 2009)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat
Ania-o papusica perfecta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

La multi ani M_I_S_S_Y si Matcha_Oana !

Aniela & Irina Georgiana (23 oct 2004) si Ania Ruxandra(22 iun 2009)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat
Ania-o papusica perfecta

Mergi la inceput