Mamici si Gravidute Italia -73-

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

...nu-i corect... adica daca eu nu am timp sa-mi fac cont pe picasa,sau cum s-o numi,nu mai vad poze cu voi?!

abramburika-acum tot negociez cu sotiorul...pana acum zicea ca ma lasa sa merg cu copii in tara (el lucreaza,nu poate veni),si pe cand sa faca rezervarea,tapa...zice ca nu-i place fara noi,ca mai bine nu merg,etc...Oricum pana nu am actele lui Giorgio nu pot merge...eu sper sa merg la jum. iulie...Voi cand mergeti?Ziceai ca de abia stepti vacanta in tara...

nafi-imi permit sa raspund la ce-o intrebai pe Alexandra ...poate,sper sa te ajute sfatul meu...Si eu am patit la fel cu Giorgio,pe cand sa manance,il apucau durerile de burtica,si nu reusea nicicum sa mai manance...Am ajuns la concluzia ca mai intai tre' sa il ajut sa elimine aerul din burtica,si dupa aia mananca linistit.Ca sa ragaie eu folosesc mai multe metode:
-il tin in brate,cu fata inspre mine,in pozitie verticala,si il bat usor pe spate (poate dura si 10-15 min. pana ragaie,depinde)
-il pun pe fasciatoio si il tin cateva min. (pe spate sau pe burta,vezi tu),si cand il ridic ragaie
-la curs ne-a mai zis ca se poate tine copilul in brate,cu spatele la mama,si mana ta intre picioarele lui...podul palmei sa fie pe burtica lui,e cam greu de explicat,nu stiu daca m-ai inteles...La Giorgio nu merge asta,ca nu sta linistit
Vreau sa zic ca daca nu sta linistit cand incerc sa-l fac sa ragaie,nu merge nicicum,daca e agitat nu vine aerul in sus.Sper sa te ajute la ceva...


andreea, Ambra si Giorgio
cu noi ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

andreea - peste 3 sapt. plec. Si stau pana in sept. . Cu o pauza de 2 sapt (ma intorc in It. in iulie, la inceput), ca am ceva treburi pe-aici. Neprevazute, cand am luat biletul de avion.
Tare bine ti-ar prinde (v-ar prinde) insa o schimbare de mediu, poate ajungeti la un consens cu sotul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

giorgiana,tratamentele de imunizare se fac din sept.mi-a dat la cererea mea bronhomunal,i l-am dat prima luna din trei apoi am renuntat

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...

momente din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Pt. mine va fi tare greu in alea 2 sapt. sa o las pe S. in tara. E pe maini bune, nu se pune problema asta, dar fiind prima oara cand ne despartim, imi vine greu. Mai ales pe o distanta asa mare ca timp si spatiu. Insa nu am de ales, trebuie sa procedez asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

imi cer scuze, mi-a scapat intrebarea ..., si eu folosesc toate metodele astea sa scot aerul.
Andreea pana iti faci cont iti trimit pm cu linkul de poze ale mele

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

cami-a ajuns masina?
Din cate stiu eu,vergeturile nu mai trec...parca sunt creme care le reduc,dar sa treaca de tot,nu cred...

monica-felicitari pt. primii pasi si kk numai pe olita!

raluca,neliacris-multa,multa sanatate puiutilor !!!Cu vremea asta schimbatoare nu ma mir ca racesc...

ioana-asa e si la mine,ma intreb daca o sa lucrez cum o sa fac...ca acum nu-mi ajunge niciodata timpul,da atunci?!...
Mare noroc am cu robotul asta,ca altfel nu stiu cum m-as descurca...stiam noi ce vremuri ne asteapta cand l-am luat...Am uitat sa-ti zic ca se poate si programa,de ex. stii ca esti la servici,il pui sa-ti faca curat,si cand te intorci ai casa curata.In cazul in care se descarca,se duce singur la baza,si se incarca...ii fain de tot...

andreea, Ambra si Giorgio
cu noi ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

alexandra-k,astept pm. Mersi!

abramburika-nu-ti povestesc cum am stat eu in spital,cand am nascut,fara Ambra.Era prima data cand am stat despartite,si plangea,saracuta,cand pleca de la mine...in ultima zi ,inainte sa ma lasa acasa,am plans si eu,nu mai rezistam sa o vad asa ...Pregateste-te ca o sa-ti fie fff. greu,2 sapt...te cred ca daca n-ai de ales,n-ai ce face...

andreea, Ambra si Giorgio
cu noi ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

ce groaza mi-i ca tre' sa merg la magazin,dupa ce se trezeste Ambra...nu mai avem lapte,pampersuri,copette...e lunga lista...

de abia stept ziua de maine,la 13 ajunge sora mea

Giorgio iar face kk,si mami zu mai doarme nici azi...ieri nu m-a lasat Ambra,si tot asa ...

ma duc sa-l schimb,ca deja face urat...

andreea, Ambra si Giorgio
cu noi ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

gata,e curat curuletul


nafi-tot am vrut sa te intreb demult...de unde stii cat mananca Riccardo la fiecare masa?nu il alaptezi la san?

ma duc s-o imbrac pe Ambra ,ca s-a trezit...si plecam la mag...

andreea, Ambra si Giorgio
cu noi ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Boala celiaca e o intoleranta la glute, si e nevoie de regim toata viata. Dar nu cred ca e asta, nici nu a continuat dr discutia. Insa luat in greutate nici nu prea are cum sa ia, mananca f putin solide. Omogenizat ii dau, de ex i-am luat de vitel, sau prune, am vrut sa vad daca mananca mai bine, dar in general ii fac proaspat, in casa.
Nu stiu sa explic starea mea...Nu ca sunt f ingrijorata, dar simplu fapt ca merg sa-i iau sange, deci exista un semn de intrebare, ma face sa ma simt rau. Numai bolnav sa nu-ti fie copilul, ca in rest le faci pe toate.
La lungimea lui, de 75 cm, trebuia sa aiba in jur de 10 kg, nu 7,8 cat are.Off,off.
Ginger..nu am auzit, dar dau search pe google . We e festa la mine in sat, nu vii?
Nelia, multa sanatate lui Cris, sper sa gasiti cauza cat mai repede.
Nafi, pe langa Giorgiana astept si eu raspunsurile. Te rog.
LAexandra, greu o sa fie fara bb. Eu il tachinez pe sotz, care e mai closca decat mine, sa-l lasam pe Loris cu bunicii si sa mergem singuri la mare. Insa daca bb doarme in alta camera, nu mai pot de dorul lui...deci!!
Berarpiri, ai avut spor azi . Te admir ca te ocupi de 2 bb, eu nu stiu cum o sa ma descurc, in viitor, cand o sa apara nr 2.


, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput