Mamici si Gravidute Italia -73-

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Nafi sa fie tot cuminte de acum inainte, Riccardo! Sa fie intr-un ceas bun semnarea contractului

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Ciao!!

kemsy - numai pt. ca nu a luat bine in greutate s-a ajuns la celiachie? Sau mai sunt si alte simptome? Poate nu e totusi asta.

Iata ce am gasit despre celiachie, desi presupun ca ai cautat si tu pe net.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Celiachie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!!!

Kemsy tinem pumnii pentru analize sa nu fie nimic grav!!! lui Loris sa fie curajos si sa nu planga la intepatura!

Nafiiiiifelicitari pentru noaptea dormita bine!Usor, usor vor mai veni bucurii de astea!Lasa ca trec si coliceii......si vin dintii!
Spune-mi si mie te rog...care au fost demersurile cand ati inceput sa va ganditi la cumparat casa...ca ne bate gandul si pe noi si sincer nu stiu de unde sa incep?
Ma gandesc ca ati fost intai la banca sa vedeti ce limita de imprumut aveti ...ca sa stiti pana la ce suma puteti cumpara????Dupa aia in agentie?????


Ioana ti-am vazut ieri gazebo-ul...foarte frumos si ai o curte imensa...mai mare ca si casa mea cu siguranta.Offfff...visez si eu la asa ceva!!!

Alexandra cand ajung la Latina( prin centru comercial) ma gandesc mereu la tine..poate ne intalnim la vreo pe acolo in vara asta.Succes cu Alessandro zilele astea..sa fie cuminte, sa nu te oboseasca prea tare!

fetelor pentru complimente- din partea Giuliei bineinteles!

Vroiam sa urez bun venit noilor "forumiste"!!!

ce vroiam sa mai zic....nu stiu, mai recitesc si revin!
Sper!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

am citit si eu acum asa pe diagonala. Nepotica nasei mele de botez are aceasta boala, dar eu stiu ca se diagnosticeaza la varsta mai mare nu asa mititel, la cateva luni. In fine, ea a invatat sa manance la regim, fara gluten, are cam 6-7 ani acum, e foarte bine dezvoltata si bine in rest. Nu te mai gandi acum, lasa sa vina analizele, sa mai treaca o perioada sa vezi cum se comporta Loris.
Ii dai mancarica sau numai san? Ca ma gandeam ca sa poate si daca alaptezi sa se manifeste boala asta? (repet, nu am citit tot ce scrie pe net)

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

GEORGIANA, ce bine imi pare sa te mai citesc. Ioi, dor imi e sa ma plimb prin Panorama, mama ce plimbari mai faceam, mancam mereu nu o inghetata, mai multe. Abia astept sa mai creasca mititetul si sunt acolo prezenta. Mi-ar face mare placere sa ne intalnim la un capuccino cu cornet si apoi la cateva inghetate....se poate?
....da eu trebuie sa vin fara bani, ca de intru in center toys sunt de belea (si eu si sotul)

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Ginger,ce propozitii mama draga?Cris al meu nu spune nici cuvinte.ha.hae fr lent la vorbit.recunosc.cu toate orele pe care i le acord,toate desenele care le vede..s.a.m.d
Ce e aia boala celiaca?Si eu i-am facut analizele lui Cris acum o luna,asta dupa ce 1 an juma doctorul mi-a tot zis sa le fac,am fost si la un privat si mi-a spaus sa nu il fortez sa pape,daCA vrea lapte pot sa ii dau si kilu pe zi,o sa vrea mancare de la sine la un moment dat.

Acumm veste nespa:Cris e cu febra 39,rosu in gat,vomitaturi,si plansaturi,la 5 am apuntament la nenea iar,chestia e ca suntem 3 de Haloiu.eu,si 2 verisoare ale sotului,sicand aude ca vrem apuntament si aunde numele,isi pune mainile in cap zicand"iarasi"!!!

Anul 2010 va fi anul nostru,in care toate visele prind contur,toata tristetea dispare iar viata isi urmeaza cursul ei lin spre implinire...

momente din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Kemsy - stau la Gudo Visconti , aproape de Trezzano sul Naviglio - Gaggiano - Rosate cam asta e ruta
Sa stii ca si eu am avut probleme cu unul dintre copii , ma la 10 luni a inceput sa piarda din greutate , nu manca s.a.m.d. si era mereu sub greutatea normala varstei .Avea o infectie urinara (asta e cea mai frecventa cauza a slabirii la copii mici ),am facut vreo 10 analize de pipi si sange . Sa stii ca si acum e mai slabut decat celalalt dar a inceput sa pape bine cand i-am dat mancare normala (sa vezi cum mananca salsicce alla griglia ...).Nu cumva ii dai pape care nu-i plac?(omogenizatele fac schiffo)
Nelia - lasa , fata , ca atunci cand isi da drumul n-o sa-i mai taca gura !Eu ma bucur ca nu sta nimeni langa noi ca cred ca ar face plangere la carabinieri ce galagie e la noi in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

NELIA, de-aia nu mai poti tu ca isi pune el mainile in cap, asta e, daca copilului ii e rau ce vrea sa faci, de-aia isi ia banii, ca sa va consulte.
sa se faca repede bine Cris

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Nelia imi pare rau ca e iar bolnavior Cris,mititelul sa se faca bine repede!Nu ai incercat cu ceva tratament de imunizare???

Multumesc lui D-zeu, Giulia nu prea mi-a racit.Noi rezolvam mereu orice posibila raceala cu curatarea nasului cu ser foarte des si aerosol doar cu ser fiziologic.

Alexandra..apropo de analizele care ziceai ca au iesit prost si le-ai repetat:noua la spital cand i le-a recoltat mi s-a spus de medica ca in cazul in care imi vine acasa scrisoarea sa le repet sa nu-mi fac griji ca nu inseamna ca e vreo problema, ci doar ca rezultatele sunt inconcludente si trebuiesc repetate.

Noi prin iulie mai dam o fuga prin Panorama poate ne vedem!!!Eu am scos-o pe Giulia acolo pe la vreo luna!
Si legat de Toys..la mine ma mai tine sotul din frau!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

GEORGIANA, noua ne-a fost dat doctorita sa facem tratament cu acid folic si dupa 10 zile trebuia sa le repetam, dar vad ca se imbunatatesc, noi speram sa fie bine. Noi am mai fost prin Latina, dar nu am ajuns la panorama ca am fost mereu cu alte treburi. Pe noi trebuie sa ne opreasca altcineva de la cumparaturi

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput