Mamici si Gravidute Italia -73-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

avem 2 ani 5 luni si 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

La multi ani inainte!
scuze ca te intreb, cat esti la munca cu cine ii lasi?
eu sunt mai noua si nu stiu de voi, pe unde stati, de unde esti din Romania

noi stam pe langa Roma, eu sunt din mures, iar sotul din valcea si copilasul din Italia

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Buna fetelor.Am intrat repejor,Sebi doame si io imi fac de cap pe terasa.Vreau sa prind tot soarele ca sa nu se mai vada celulita,vergeturi si latele.Voi aveti asa ceva?Cum se poate scapa de vergeturi?
Roxali ce mai faci?
va pupik

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

yoanag-si la noi este la fel in fiecare zi tre sa fac curatenie.Este un dezastru Sebisor.Daca se satura de biscuiti sau ce papa ii calca in picioare,ii dau biberonul sa beie apa si toarna pe jos.Face multe de genul,daca vine in camera lui se apuca sa scoata toate hainele din dulap.Este o nebunie.

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna ziua fete dragi!

In sfarsit am avut o noapte buna. Riccardo a dormit 23.00 - 4.00, a papat in 40 de minute 180 ml si apoi a dormit 4.40 - 9.40 !

In ultimele 2 ore insa a avut iar colici asa ca sunt iar obosita...Acum am reusit sa-l adorm si mancam de pranz dupa care ne pregatim sa iesim caci la 17.00 ne ducem sa semnam precontractul ptr apartament

GINGER - LA MULTI ANI ! SA FITI SANATOSI SI AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII!

La inceput imi doream si eu gemeni, si teoretic era si posibil fiindca mama e din gemeni...dar acum cand vad cat de greu e cu unul...deja ma uit cu admiratie la toate mamicile de gemeni!

ELENI - deci ai catelusa veroneza! super! sper sa fie mai docila decat veronezii get beget care sunt cam ursuzi de felul lor (cel putin pana le intri in gratii si isi dau seama ca nu esti extraterestru chiar daca vii de pe planeta Romania...sau chiar din alt oras din Italia!)

CAMI - eh..cu vergeturile astea e de belea...cel mult se estompeaza cu creme , masaj de tonifiere a pielii, sport...Eu am unele pe coapse de cand ma tot ingrasam si slabeam intr-o veselie de eram ba cu fundu' mare.. ba cu fundu' mic de la o luna la alta...si am tot dat cu creme dar mare lucru n-am realizat. m-am obsisnuit cu ele si am incercat macar sa fiu cu tonusul bun daca pielea nu se mai recupereaza. ma bucur tare ca pe timpul sarcinii n-am facut o vergetura noua! Dar m-am imbaiat practic cu un ulei de la Weleda pe baza de galbenele si alte plante care se pare ca a fost f eficient. plus ulei de migdale care iarasi mentine pielea hidratata f bine si elastica. Incearca cu ceva creme ptr vergeturi poate ai bafta. dar trebuie sa te tii de ele , in fiecare zi timp de 2-3 luni cel putin!!

Fug ca -i papica gata ( s-a ocupat sotul ca tot este el master in paste rapide)

Pupicei si o zi superba!

Mami de iepuric Riccardo ( 19.04.2010)
http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra

La multi ani inainte!
scuze ca te intreb, cat esti la munca cu cine ii lasi?
eu sunt mai noua si nu stiu de voi, pe unde stati, de unde esti din Romania

noi stam pe langa Roma, eu sunt din mures, iar sotul din valcea si copilasul din Italia


Stam langa Milano , suntem din Satu Mare si copilasii made a Pavia .
Acasa acum stau cu socrella,am adus-o aici de cand i-am nascut , da' nu mai poate cu ei ca are 70 de ani saraca si prichinedii mei o termina ...nu i-am dus la nido ca ma usca de bani , cu mancare ajungeam de plateam cam cat castig si nici nu eram incantata de idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
Monica, bine ca ai reusit sa ne mai dai de veste. Sunt invidioasa rau, am mai zis, ca stai langa mare
Alexandra, pici linistit iti doresc, pana duminica, si nu numai .

Eu sunt cu moralul jos, am fost la pediatra si mi-a dat sa-i fac analize la sange si la urina, pentru ca nu creste bine in greutate., si a vehiculat si ideea de boala celiaca

Ne mai auzim pe seara.

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ginger00

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra

La multi ani inainte!
scuze ca te intreb, cat esti la munca cu cine ii lasi?
eu sunt mai noua si nu stiu de voi, pe unde stati, de unde esti din Romania

noi stam pe langa Roma, eu sunt din mures, iar sotul din valcea si copilasul din Italia


Stam langa Milano , suntem din Satu Mare si copilasii made a Pavia .
Acasa acum stau cu socrella,am adus-o aici de cand i-am nascut , da' nu mai poate cu ei ca are 70 de ani saraca si prichinedii mei o termina ...nu i-am dus la nido ca ma usca de bani , cu mancare ajungeam de plateam cam cat castig si nici nu eram incantata de idee.

Mamica de gemenasi smecherasi


Dear Ginger,
si eu stau langa Milano, cu copil made in Pavia. Tu, mai exact, unde stai?

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camicreata spune:

Nafi-multumesc,o sa incerc ceva creme poate mai scap din ele,sa vedem daca vrea sa mi le cumpere,ca asa.i de zgarcit.

http://picasaweb.google.it/camicreata24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Cami...ehe vergeturi nu mai scapi de ele, cum zice Nafi, eventual se estompeaza. Eu le am de multi, multi an, de cand eram mititica, am o piele extrem de sensibila si uita asa m-am ales cu ele. In sarcina mi-au aparut altele noi si sa nu-ti spun ca pur si simplu peste noapte au aparut, azi nu le aveam, maine arau cu duiumul. Dar nu ma mai gandesc la ela, basta sa fim in rest sanatosi. Eu ma bucur ca am reusit sa fac baietelul asta minunat, care cateodata e rau. Din cauza ca nu aveam voie sa fac miscare mi-au aparut. Cand o sa am voie acum sa fac ceva efort vreau sa ma apuc putin de sport, vorba ňui Nafi, macar sa imi fac tonus la muschi.

Ginger nici nu vreau sa ma gandesc ce greu ii este soacrei tale si voua de asemenea. Sunt in asentimentul lui Nafi - va admir ca ati reusit sa va descurcati cu gemeni....ca e greu si cu unul

Kemsy, nu stiu ce boala zici ca e aia, cred ca e in italiana. Loris cum il vezi, e vesel, mananca? Si noi am fost sa repetam iar analizele de sange, au iesit mai bine, dar tot nu sunt in parametrii normali. Saptamana viitoare vrem sa mergem si noi la pediatra sa vedem ce zice...eu nu ma mai ingrijorez, ca mai mult rau fac, daca el da semne ca e vioi, atunci e de bine

eu ma tot chinui cu el...nu vrea sa mai ragaie....de aici dureri de burtica, apoi ne chiunuim sa dam besinute si tot asa. Am o ciuda pe el cand il vad cat aer ia cand mananca
Azi noapte a ragait de 2 ori si stiam ca mai trebuie, daca il tineam pe umar dormea, il puneam jos urla instantaneu...abia dupa o ora a ragait si in secunda urmatoare a adormit fara nici o treaba. Acum sta si rade la mine, ca sa il iert pt prostioarele si plansetele lui...of,of, mai, mai
Am uitat sa va spun ce bun e degetelul sau pumnul, eu ma distrez de el, si nici nu ma supar ca le-a descoperit, oricum si suzeta e de baza!

Mai scriem cand e el cuminte

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput