Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (391)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentina_22

Buna seara dragele mele!
Din pacete intru sa ma plang iar la voi.
Ieri am fost cu Andrei la camera de garda, deoarece de dimineata facea numai 39 temperatura si peste.Dupa doua ore petrecute pe la usile de acolo, ne-au spus sa-l tratam cu antitermice, deoarece nu se vede nimic in gat.
Astazi a facut iar febra, toata ziua, insa pana in 38. Acum iar 39.1.Cu de la mine putere i-am bagat lingura pe gat. Si are din nou amigdalita pultacee. Tot gatul este plin de mici punctulete albe de puroi. Toata saptamana trecuta a luat Klacid, insa cred ca nu a fost destul de puternic sa omoare infectia. Acum asteptam sa treaca noaptea asta, il voi pazi, caci mi-e frica sa nu faca febra mai mare, deja avem pregatite prosoapele pentru impachetari si maine la medic, pentru alt tratamet.
Nu am apucat sa vad pozele fetelor de la intalnire, dar am noaptea inainte.
Sa auzim numai de bine,


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.


Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu




www.zazastudiodesign.com/toate_colectiile.html" target="_blank"> CE POT FACE DOUA MAINI DIBACE


BAZAR DC





Vale, of... Dar i-au facut antibiograma? Ca ia antibioticul ala degeaba si mai rau ii face... Klacidul e oricum apa de ploaie. In afara de stricat flora intestinala si alte neajunsuri nu prea face nimic la asa o infectie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

buna dimineata,

Erina, mi-a mers la inimioara ca aduc cu cineva drag . Sentimentul a fost reciproc, de abia astept sa ne revedem !
Si multumim ptr poze

David este MI-NU-NAT , iar Erina slaba !

Gabriela multumim de intrebare , pare bine , zice ca nu-l doare , nu ma lasa sa-i schimb pansamentul dar vad ca foloseste degetul.
Sanatate multa Sarei si lui Sofi sa nu ia ! Am o prietena cu 3 copii si asa imi zice si ea ca-i izoleaza cand este unul bolnavior. Si daca la inceput avea cosmar ca-i o mama rea acum spune ca nu-i pasa daca o uraste vreunul din copii ca ea tine la sanatatea lor

Valentina , sanatate multa lui Andrei , urat ce spui tu acolo! Si tie o imbratisare calda

Andreea , eu nu stiu sa-ti raspund

Felicitari viitorilor gradinari

acum ma retrag , voi merge la somaj cu copilul dupa mine , sper sa nu fie vreo greva !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Ema si Sebastian

Erina si David

-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle


Frumosilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Dragelor, multumesc din suflet! Ce prietene dragi imi sunteti!Asa sufar ca nu ma pot intalni si eu cu voi
Si multumesc si pentru urarile pt tata, ma consider asa norocoasa cu parintii mei

Azi noapte a fost nasol, de la pranz febra a tot crescut si noaptea nu a mai cedat sub 38 cu niciun antitermic, Sara era moale si necajita, am pus si sosete cu cartofi si racheta in fund, pe cat de curajoasa e la orice Sara, supozitoarele o omoara, spre dimineata a mai cedat si cand s-a trezit era bine. Azi am continuat cu Nurofen si a fost mult mai bine.

Ana, voi cum sunteti?


Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele



Sara ce are pana la urma? Viroza? Sanatate multa! Sper din suflet ca Sofi sa o "rateze".
Noi suntem bine, multumim de intrebare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

La multi ani Rodica, mamica de morosani! Sa-ti fie viata luminoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si din partea mea cu tot dragul pt Rodica, la Multi Ani!

Ema, Erina, sunteti minunate! Ca sa nu mai vorbim de copilasiCe va invidiez pt intalnire

Vale, asa rau imi pare de voi, din cate stiu, e destul de puternic Klacidul

Ana, noi bine, nu a mai ramas nici urma de boala, cine sa mai inteleaga? Dupa episoul de febra, nimic. Nu tuse, nu muci. Sper sa nici nu apara. Sofi e bine mersi

Sabina, despre ce alimentatie vorbesti?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ema, tu esti de revista, zau! Si ce zambet

Erina, superbine arati, si cat de dulce e David, imi plac pozele in care zambeste smechereste

Si am fugit afara!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Superbe pozele si protagonisti care s-au intalnit aseara.

Valentina, sanatate multa.......se pare ca nu reusim sa ne vedem pana saptamana viitoare(poate sambata?) desi la cum decurg lucrurile la voi nu cred...gresesc?

Eu sunt in urma cu toate treburile, mi-a dat rau peste cap programul.....parca au intrat in ceasul"mortii" toti.....asta este, mergem mai departe......






Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

La multi ani Rodica!
nu am reusit sa va vad pozele de la intalneala,insa o voi face.
Gabriela, sanatate multa Sarei!
daca vreti sa ne mai vedeti,avem poze noi de ziua copiilor aici

uitasem..astazi ne-am inscris la gradi si in toamna vom fi gradinari



Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Salutare!
Dorm copii, bag scurt un ochi la voi!
Vazut fetele la intalnire cu baieti lor, frumosi toti, dom'le! Vazut si Alesssia in rochitele ei rosii cu buline albe si romburi albe! Foarte eleganta!

Sanatate multa tuturor copiilor bolnavi, sper sa isi revina imediat!
Gabriela, Sarei i-au iesit toti dintii? La noi, ultimele masele au fost cu febra, cel putin la 2 din 4. Dar acum avem toti cei 20 dinti de lapte, am scapat, gata!

Cat mananca copii vostri la o masa? Aproximativ.

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput