FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

moztishor, mie mi-a facut teste de estrogen cam de la a 2a monitorizare (avusesem complicatii la 1ul FIV), asa ca functie de profilul fiecareia, face si analize de sange la monitorizari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

sonya_mea: bafta!!!!!
aristica, ce minunatii scrii tu acolo
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

fetelor, am o intrebare: mi-am facut azi analiza progesteronului si mi-a iesit 35 nmol/L in ziua 5 de la transfer de blasto. mi se pare cam mica valoarea?

voi ce ziceti? ce valori ati avut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

simonia, eu cred ca o sa fiu cu voi in perioada aceea. ma uitam la apartamente, dar daca gasiti ceva convenabil, merg unde propuneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

mami_vreau, te rog sa imi spui la ce clinica mergi si la ce doctor in Cehia. Ai recomandari bune despre el? CUm l-ai gasit? Cit costa si unde o sa stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

atena_77, ce mi se pare ciudat ste ca PK nu incepe cu teste in ziua 2. La primul FIV doctorul a facut intii testare hormonala sa vada daca sint pe un ciclu bun, pt. ca fiecare femeie are cicluri bune sau nu prea bune. Apoi,m-a testat din 2 in 2 zile chiar daca nu aveam nici un istoric cu FIV. PK e primul doctor care merge la sansa. Pina si Zadori mi-a zis sa imi testez intii hormonalele si apoi mergem mai departe cu anticonceptionalele, etc. Hmmmmm! Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Mirela felicitari pt. inimioare. Dar cand si unde ai facut FIV-ul norocos? Ca eu cred ca am ratat partea asta. Sarcina usoara si cat mai aproape de termen. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Atena77 sa fie bebeii lipiciosi si sa vii cu beta mare. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Motzishor, pai tu nu i-ai trimis analizele hormonale? Cand au fost facute? Parca stiu ca din ultimele 6 luni sunt bune, nu? Eu nu pun la indoiala nicio decizie de-a lui Kovacs legata de FIV. Consider ca el stie mai bine si am incredere maxima. Daca te indoiesti, intreaba-l. Sigur nu se supara.

Roxi, m-am uitat acum un pic pe net, pt ca nu stiam pe dinafara, si vad ca progesteronul tb sa fie intre 9 si 47 ng/ml in primul trimestru de sarcina. Asa ca 35 suna f bine. Incearca sa nu te mai stresezi si sa astepti bHCG'ul, care va fi mare si frumos Folosesti Utrogestan, nu?

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Laura, am analizele din luna Martie dar asa cum am spus, astia din US monitorizeaza de la inceput pt. ca sint fluctuatii hormonale mari de la luna la luna - chiar eu am patit asta: am avut hormonii intre limite normale de fiecare data si in Februarie ma trezesc cu un FSH mare. Apoi, la ciclul urmator a revenit la normal. Si am inteles ca nu poti incepe un Fiv daca esti intr-o luna cu hormonii aiurea pt. ca e esec din start. Asta e nelamurirea mea. Eu i-am trimis un email lui Pk si l-am intrebat daca e nevoie sa mai iau analizele hormonale inainte de anticonceptionale. Nu pot sa il intreb de ce nu se ghideaza dupa aceste teste desi poate ar fi cel mai clar pt. mine. Sint sigura ca el stie ce face, numai ca dupa ce am trecut printr-un FIV intrerupt, parca nu vreau sa ma las pe mina sansei...

Mergi la inceput