FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:


Mairis: sa-ti traiasca bebelinii si sa se faca din ce in ce mai mari
Laura Garner:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Salutare, imi revenisi si eu si am inceput munca .
Azi declar mult asteptata z1 de cm, maine merg sa-mi fac hormonalele ca z3 pica duminica si nu se lucreaza la laborator, apoi voi stii exact cand incep si eu protocolul

Mami_vreau poate reusesc sa-ti intorc vizita daca musafirii mei au venit ceas , sa vad cum ma programeaza dr-ta

Adipapazi,ce ma bucur pt voi, felicitari pentru pereche...ce-ti poti dori mai mult

Atena, Doamne ajuta si sa ne aduci o veste buna

Samira

Multa bafta felelor care sunt acum in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:


mor de pofta cand vad tortul asta cu nuca de cocos in stanga ecranului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

fetelor, am si eu o intrebare de cite ori si in ce zile v-a luat teste de singe PK? Ma refer la estrogen si fsh? Dupa ce incepe stimularea inteleg ca ne cheama din 2 in 2 zile la ultrasunete -dar face si testele de singe atunci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

motzishor m-am programat pentru fiv cu ovocite donate in cehia deoarece in ungaria doanrea de ovocite ne este legalizata... deci la kaali nu se face fiv cu ovocite donate... l-am intrebat deja pe p.k.!

sonya iti dai seama ca m-ar bucura sa te revad! asa ca daca nu te programeaza dr. cand trebuie macar tragem noi in vara asta o fuga pe la voi ca sa degustam vinul!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ngh21 am fost si eu aseara la Dr. Albu. Am avut consultatie simpla si am facut si eco, care a costat 120 lei. Iti da poza si iti scrie detaliat tot ce se vede.
danuta, cristal mult, mult noroc!
atena felicitari pentru cei 2 blasto + morula. Sper sa se lase cu gemeni
mirela sper sa auzi inimioarele astea pana fac 9 luni
irina felicitari pentru "bebelina" si pentru "bebelina-cuc"

Weekend placut!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

suna la laborator si intreaba. daca spun ca trebuie oprit, pentru ca afecteaza rezultatul testului, opreste-l si ia Duphaston oral. am inteles de la fete ca nu se opreste brusc, si doua zile poate ca te afecteaza.

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Fetelor, am si eu o intrebare: daca vreau sa fac o analiza a secretiei cum credeti ca ar fi mai bn sa procedez cu utrogestanul? Sa il opresc? sau sa astept sa treaca 12 saptamani cand probabil ca oricum il voi opri?
Nu as vrea sa ii mai scriu lui PK iar pt problema asta, caci l-am disperat cu intrebarile pe care teoretic ar trebui sa i le pun dr-lui care ma vede aici. El imi raspunde, ca e dragut, dar....
Probabil ca daca nu a mai avut nimeni probl asta, o sa ajung sa-i scriu oricum....
Luck,Ma gandesc la tine si iti transmit ganduri bune!
Gabi, sa ne dai vesti bune! Asteptam!
Motzisor, eu cand i-am scris lui PK, nu i-am trimis analizele pe mail, ci i-am spus exact de analize am, iar el mi-a spus ce ar mai trebui. Apoi, la consultatie am avut un tabel cu toate analizele, sa mearga treaba mai clar pt toti, sa nu stai sa scotocesti in hartii.. Daca vrei, trimite-mi un pm cu adresa de mail si ti-l trimit.
Mami_vreau, sa deschid capitol nou ar trbui sa citesc tot, sa pot face completari, sa raspund... Eu mi-am propus sa intru mai rar, caci sunt mai sensibila in ultimul timp si ma afecteaza tot ce citesc- sarcini oprite in evolutie, nu stiu ce alte probl, etc.La celalalt subiect pe care il deschid nu se scrie atat de mult! Nu te superi pe mine, da?
Cristal bravo! Ma bucur foarte tare ca esti bine! La toamna o sa-ti plimbi burtica cu bb!
Mairis, tot curiozitatea asta o aveam si eu- tot pe tocuri?
tuturor!

8+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

aristica, merci mult! Chiar ma intrebam cat costa...:)

inteleg ca suntem in aceeasi transa la PK???

cand mergi la Budapesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Tamaryllis, nu intrerupe tratamentul cu utrogestan intravaginal. Analiza secretie vaginale, culturi din col sau ce mai ai de facut se pot face fara probleme sub tratament. Eu le-am facut de 2 ori in trim I de sarcina. Utrogestanul de intrerupe treptat si nu de la o zi la alta.

Bafta mult fetelor in focuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

eu voi veni in budapesta in saptamana 12-16 iulie pentru cele 12 zile (monitorizare+punctie+ET). cine va mai fi in acea perioada? sa ne cautam cazare.

Mergi la inceput