FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Atena . Sa vii cu vesti bune.
Merci de raspuns, m-am mai lamurit.

Mirela felicitari pentru cele 2 inimioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

daca avionul este doar 150 euro, este foarte bine. eu chiar ma intrebam daca nu dauneaza nidatiei, drumul atat de lung cu trenul. eu am avut loc la cuseta. costa 420 ron dus intors, dar mi s-a parut ca zdruncina foarte tare, parca intentionat ca sa nu aiba timp sa se lipeasca ceva. chiar ma gandeam sa schimb traseul si sa ma opresc la felix, sau pe undeva mai aproape si sa stau o saptamana . daca vin acasa, cine stie ce ma apuc sa fac din plictiseala sau sa am o preocupare dar daca avionul e doar atat, nu-l ratez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Simonia, bafta multa! Intra pe malev.com si vezi preturile la avion. Trebuie alese zile bune pt a prinde pretul cel mai mic. Cat despre schema, nu stiu ce sa-ti zic, pt ca e diferita fata de ce am avut eu. Dar daca te referi la medicamentele care sunt trecute in tabel, dar nu e bifat nimic in dreptul lor, nu inseamna neaparat ca le vei lua pe toate. Stiu ca si la mine in tabel erau cateva pe care nu le-am folosit.

Mairis Super ca ai burtica deja. Iti cunosc fericirea! Doamne ajuta sa fie totul perfect in continuare!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Laura draga, am raspuns de la PK. Mi-a spus ca e in concediu din 2 pina pe 23 august si ca pot sa incep tratamentul fie inainte, fie dupa concediul lui. Am sa ii raspund ca vreau inainte. Mi-a zis ca incep anticonceptionalele din ziua 1 sau 2 a ciclului pt. 14-21 zile dupa care pauza, apoi stimulare. El zice sa ne vedem in perioada aceea intre ziua 14-21. Am sa ii scriu cit de curind (eu nu am avut internet pina acum). Am sa verific Malev (malev.com, nu-i asa?). Te-am tot asteptat ieri sa te vad fie pe forum fie pe email - ai cam lipsit la apel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

mami_vreau, te rog sa nu te superi ca te intreb: de ce mergi in cehia pt. fiv cu donare de ovocite si nu in Ungaria? Astia de la Kaali nu fac FIV cu ovocite donate? La ce clinica mergi in Cehia? Te intreb pt. ca sotul meu a auzit la radio pe cineva povestind despre FIV in Cehia. As vrea mai mult detalii daca nu te superi. Du-zeu sa fie cu tine si cu noi toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Motzishor, eu pe-aici sunt. Va citesc si astept cu sufletul la gura vesti bune de la voi toate. Pai e super asa. Asa am facut si eu. Am luat pastilele si m-am vazut cu el in ultima zi de pastile, cand mi-a zis sa intrerup si sa ne vedem dupa 3 sau 4 zile, nu mai stiu exact. Ti-a zis ce pastile sa iei? Eu am luat Marvelon. Mi l-a trimis mama din Romania. De aici nu stiu ce ai putea lua. Ati vorbit despre asta? Cu Marvelonul sigur e de acord (atata timp cat n-ai tu vreo alergie la el). Ati hotarat cand vreti sa mergeti? Mergeti mai intai in Romania si dup-aia la Budapesta si dupa transfer inapoi in Romania? Cat poti sta cu totul? Da, malev.com. Poti incerca si tarom.ro, bineinteles, si vezi unde gasesti mai convenabil pt datele pe care le preferi. Iti pot recomanda pe cineva si pt bilet pt Ro. Noi mereu luam prin ea. E o tipa super; e romanca si are agentie acolo la voi, adica in Ca. Iti dau info pe privat daca vrei.

toate fetele si va trag tare tare dupa mine

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Da fetelor, daca as fi avut numai un set de analize ar fi fost simplu, dar el mi-a cerut si poza de la HSG si copie dupa ultrasunete unde sa poata vedea ovarele, etc. Plus ca eu am serii cu analize - ma prezint la consult cu un dosar destul de grasunel. De aceea el a cerut tot ce am ca sa isi fa ca o impresie inainte de a purcede cu stimularea pt. ca eu o sa sar consultatia initiala. Ma duc cind sint deja la 14 - 21 zile de anticonceptionale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Laura, te rog da-mi informatia agentei tale. Ar fi super sa gasesc preturi bune prin ea. Macar sa o sun si sa ii spun din vreme ca vreau sa merg in Ro. sau Ungaria. Inca nu am hotarit ce si cum. Abia acum am internet si incerc sa citesc tot ce s-a postat pina acum. Apoi o sa ii scriu lui PK. Am sa ii inteb de anticonceptionale. Eu le am pe cele pe care mi le-au dat cei de aici dar nu le-am folosit pt. ca au schimbat protocolul. banuiesc ca sint ok pt. FIV din moment ce se folosesc in USA... Nu stiu ce sa zic, oricum il intreb pe PK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

simonia: Doamne ajuta! sa intri in linie dreapta si tu! si eu am luat luveris, in penultima zi de stimulare,1 seringa preumpluta parca era, Ovitrelle inaite de punctie, deci nu ti-a spus doze pt ca asta va vedea functie de evolutia ta, la monitorizari. Te-am cautat pe la ora 13.00 acolo dar nu erai....te-ai descurcat cu translatorul pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

adi: 3, dar unul dintre ei isi mai pierduse din proprietati la dezghetare...oricum, tot cu DD inainte mergem.

Mergi la inceput