FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

roxi

acum am reusit sa deschid calculatorul !!!
Ce faci?
Sper ca nu ai trecut de Sibiu sa ne intalnim sa imi dai merionalul!!!!!!!!!!!
Te rog da-mi o veste .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, am si eu o intrebare: daca vreau sa fac o analiza a secretiei cum credeti ca ar fi mai bn sa procedez cu utrogestanul? Sa il opresc? sau sa astept sa treaca 12 saptamani cand probabil ca oricum il voi opri?
Nu as vrea sa ii mai scriu lui PK iar pt problema asta, caci l-am disperat cu intrebarile pe care teoretic ar trebui sa i le pun dr-lui care ma vede aici. El imi raspunde, ca e dragut, dar....
Probabil ca daca nu a mai avut nimeni probl asta, o sa ajung sa-i scriu oricum....
Luck,Ma gandesc la tine si iti transmit ganduri bune!
Gabi, sa ne dai vesti bune! Asteptam!
Motzisor, eu cand i-am scris lui PK, nu i-am trimis analizele pe mail, ci i-am spus exact de analize am, iar el mi-a spus ce ar mai trebui. Apoi, la consultatie am avut un tabel cu toate analizele, sa mearga treaba mai clar pt toti, sa nu stai sa scotocesti in hartii.. Daca vrei, trimite-mi un pm cu adresa de mail si ti-l trimit.
Mami_vreau, sa deschid capitol nou ar trbui sa citesc tot, sa pot face completari, sa raspund... Eu mi-am propus sa intru mai rar, caci sunt mai sensibila in ultimul timp si ma afecteaza tot ce citesc- sarcini oprite in evolutie, nu stiu ce alte probl, etc.La celalalt subiect pe care il deschid nu se scrie atat de mult! Nu te superi pe mine, da?
Cristal bravo! Ma bucur foarte tare ca esti bine! La toamna o sa-ti plimbi burtica cu bb!
Mairis, tot curiozitatea asta o aveam si eu- tot pe tocuri?
tuturor!

8+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

adi va pup dulce pe toti 3... stai linistita ca o sa fie bine... are Doamne-Doamne grija de voi!

tannoo pai la mine e planul in felul urmator: pe 10 luna asta fac salpingectomie bilaterala ca sa scap de trompe, in decembrie 2010 mi-am facut programare in cehia pentru fiv cu ovocite donate si este posibil ca pana in decembrie sa incerc un fiv pe ciclu natural (la indemnul lui bytzi ).
voi cum stati? va pup dulce!

tammy nu e problema, nu-i cu suparare... nici eu nu am foarte mult timp dar m-am gandit sa fac un user comun care sa ne permita tuturor sa facem modificari pe prima pagina sau sa deschidem subiecte...

Laura, luck

voi trece si informatia cu faxul pe prima pagina insa vreau sa va spun si eu acelasi lucru pe care vi l-a spus si tamy. kovacs mi-a dat lista cu analizele necesare, eu le-am trecut intr-un tabel si am trimis tabelul pe mail. acelasi tabel l-am luat la mine la consultatia preliminara... a oprit si p.k. un exemplar pentru dosar... merge treaba mult mai repede asa decat rasfoind dosarul acolo. si eu pot trimite tabelul pe mail cui doreste... sa imi dati pm cu adresa voastra de mai si se rezolva...


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

Buna fetelor,

Maine ma duc la dr. Albu sa-mi fac ecografia aia care e necesara inainte de a incepe stimularea, sa vada daca gaseste chisturi >2cm sau nu.

Voi cum ati procedat? V-ati dus i-ati spus doctorului despre ce e vorba si el v-a facut eco si v-a zis daca aveti sau nu chist? sau va da ceva la mana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui ngh21

Buna fetelor,

Maine ma duc la dr. Albu sa-mi fac ecografia aia care e necesara inainte de a incepe stimularea, sa vada daca gaseste chisturi >2cm sau nu.

Voi cum ati procedat? V-ati dus i-ati spus doctorului despre ce e vorba si el v-a facut eco si v-a zis daca aveti sau nu chist? sau va da ceva la mana?


dap... mergi la doctor si ii spui despre ce e vorba, el iti face eco, se uita dupa chisturi, iti numara foliculii antrali, masoara ovare, uter, etc... iti da rezultatul pe hartie+poza... tu poti sa ii trimiti lui p.k. un mail in care sa ii spui daca ai sau nu chisturi, sa ii trimiti rezultatul scris scanat sau sa ii scrii tu in mail si masuratorile... faci cum crezi tu! bafta multa!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

merci!

Am niste emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ngh21

merci!

Am niste emotii...


sunt si eu azi la eco pe la 14.45

bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

mirela,

eu sunt maine. tu unde faci FIV-ul? Tot la Budapesta? Daca da, atunci cand pleci la Budapesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:


Fetelor m-am intresat si eu aici in Timisoara de microbuze si am gasit o firma care face transporturi zilnice Timisoara-Budapesta si pretul biletului este de 140.00 lei.va pot da site-ul:
www.autodemitrans.ro si nr.de tel 0256.222.798

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

danutza, cristal: bafta multa, sa fie cu noroc si muuult lipici!

Mergi la inceput