FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Nu stiu orarul microbuzelor de la Arad sau Timisoara stiu ca de la Satu Mare sunt dimineata multe firme de transport care merg la Budapesta intre 7 si 10 si sunt si dupa masa ,poate fetele din zona te ajuta mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

mami_vreau, de ceva timp nu am mai citit ... in ce stadiu esti acum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

aristica, laura, stati cuminti, fetelor, nu ma sperii asa usor. va multumesc pt grija si precautie. stiu ca intentiile sunt bune!!!

dar nu vreau sa citesc povestea nimanui ca o iau razna. asa am facut la primele saptamani de sarcina: citeam toate sarcinile oprite din eviolutie, facusem tabel, ma comparam, am facut la beta HCG-uri de am lesinat, echografii saptamanale...vorba ceea: 2 pitici in burta si fara numar pe creier. asa ca voi discuta direct cu medicul.

ideea e ca eu am col sub 40 de la mama natura. m-am uitat pe toate echo ale mele din ultimii 4 ani, are in jur de 35 peste tot. asa ca am decis ca de ieri stau mai mult lungita, plus ca eu nu mai merg la serviciu decat pana joia viitoare. asa ca din sapt 14 sunt mult mai linistita. apoi fac echo luni din nou, vbesc cu echografista si cu ginecoloaga si vedem ce si cum. daca trebuie, facem serclaj, are grija DD de noi. intotdeauna planurile facute de mine ies tot dupa cum vrea El.

mairis, tot pe tocuri? ce-ti mai fac buburuzele? pasarica sau cuculet?
razbim noi, important e sa gandim pozitiv. ai oprit utrogestanul? cum?

akflor, bafta multa!

va pupez





Adi +12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Cristal numa bine si mult noroc la FIV

Motzishor din Oradea sunt 100 % curse regulate la Budapesta cu micribus, in jur de 2 poate chiar trei pe zi. De pret nu stiu sa-ti spun nimik. parerea mea e sa te interesezi la agentiile de turism

Danutza sa fie un FIV cu noroc!

Paunas eu toate analizele le-am dus in romana, daca a avut unele nelamuriri m-a intrebat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

ce faci, cum a fost? cred ca acum esti in drum spre casa :)

Te astept cu noutatile :), sunt tare binevenite, dupa o sedinta cu barbati-miu mergem si noi pe varianta ungaria - dr peter kovacs, pe 21 iunie consultatia.

Te puup!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Atena sper sa vii cu vesti cat mai bune, si sa-mi spui ca esti prospata mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Am vazut ca se poate zbura cu Taromul Bucuresti - Budapesta cu 169 EUR dus-intors. Zborul dureaza 1:45 si cred ca e mai ieftin decit sa iei trenul international - nu mai vorbesc de durata drumului... Asta asa ca idee, pt. cine e interesat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motzishor

danutza, multa bafta! Si eu ma tot conversez cu PK prin emailuri. I-am retrimis documentele in PDF si cred ca le-a facut varza. Acum l-am pus sa verifice lista si sa imi spuna ce lipseste. Ma tot intreaba cind vreau sa vin in Budapesta si eu tot ii spun ca vin cind decide el (preferind cit mai curind). Daca ma mai intreaba o data chiar ca nu stiu ce sa ii mai spun.

danutza, cred ca o sa fim in zona cam in aceeasi perioada daca PK ma progrmeaza la sfirsitul lui Iunie. Eu o sa caut un apartament ori o pensiune unde sa stau pt. 2 saptamini. Daca ne suprapunem cu programarile, poate ne vedem - trebuie sa ne sustinem moralul una la alta plus ca poate ne ajutam cumva (sau putem ajuta alte fete care vin). Ce zici?




Mersi frumos si Doamne ajuta!
Sigur ca da , ar fi bine sa ne suprapunem , iar daca mergi tot prin 23 si ai drum in timisoara ai putea veni cu mine si cu sotul - noi mergem cu masina pana la budapesta.

Va pupik si somnik usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza27 spune:



Bafta multa Anca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Vad ca tot Malevul e mai ieftin decat Taromul, cum a fost cand am fost noi Cel mai ieftin cu Malev am gasit 132 euro, iar cu Taromul pt aceleasi date 151 euro. Deci nu mare diferenta oricum. Ma refer la Buc-Budapesta round trip.

Motzishor, abia astept sa ne spui ca ai programare la PK. Cred ca e normal sa te intrebe cand vrei tu sa vii, nu sa aleaga el. Adica sa-i spui perioada macar, nu? Sau i-ai spus? Bafta! Tin pumnii!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput