FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

laura eu va spun pt ca sunt patita": la FIV 2 luam 12 utrogestan pe zi iar dupa 4 zile de la ET am avut val progesteronului 1(unu) deci din start sansele mele scazusera drastic si cu toate astea rezultatul B-hcg a fost 2,74 ;eu zic ca daca era sustinut de progesteron embrionul s-ar fi implantat cum tebuie dar abia la FIV 4 am facut prog de capul meu desi si la FIV 3 am vrut si Marinescu nu mi-a dat voie(at l-am ascultat) dar la FIV4 desi zisese NU am facut cum am vrut eu.
La FIV 5 cu PK din start mi-a zis prog inj vazand antecedentele mele in FIV-uri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Rubia, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atatea incercari. 12 Utrogestan pe zi? Eu luam 6 si parca stiam ca asta e maximum recomandat, dar poate ma insel. Da, stiu ca sunt situatii cand trebuie injectabil, dar ce spun eu e ca se poate si cu Utrogestan. Fireste ca sunt cazuri si cazuri. Cat despre Marinescu... nimeni n-ar trebui sa-l asculte vreodata... Sunt patita rau cu el, v-am mai povestit eu.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor am si eu o intrebare la voi

daca a fost fvreuda dintre voi al clinica de la buc la greci..numita BIOGENESISIS parca..si ec parere aveti despre ea

pe acolo se scrie ca procentul de resuite pe luna mai ar fi intre 80-100%

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

pogonici, pai daca ar avea procentul asta ar fi in cartea recordurilor si ar fi coada la usa lor

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

sa inteleg ca se scrie asa doar pentru reclama pozitiva??????
nu stiu ce sa cred..dar prea de tot ar fi..nicaeri in lume nu exista 100% reusite
statisticile spun ca procentul reusite la FIV este cam de 30 % si nici decum 80 sau 100% asa cum se scrie pe acolo


va rog dativa si voi cu parerea....

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Pogonici, imi permit sa-ti raspund si aici. Nu-ti garanteaza nimeni, niciunde 100% reusita. S-a INTAMPLAT ca luna aceasta sa fie % de reusita 100 la Dr Diakoumakos la Biogenesis. Din 6, toate pozitive! Nu e reclama, asta s-a intamplat in mai. Daca in iunie nu va fi decat 30%, cine poate sa stie sau sa-ti prezica??? Nu stiu detalii despre % lor mediu de cand s-au infiintat dar daca te intereseaza subiectul eu zic sa aplezi la ei direct si sa le ceri % de reusita al clinicii. Ei sunt cei mai in masura sa zica.
Adresa este office@biogenesis.ro
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Fetelor, am si eu o intrebare. Cum se face Clexane? Ca si Gonal si Ovitrelle? Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

fetelor am si eu o intrebare la voi
daca a fost fvreuda dintre voi al clinica de la buc la greci..numita BIOGENESISIS parca..si ec parere aveti despre ea
pe acolo se scrie ca procentul de resuite pe luna mai ar fi intre 80-100%
anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

sunt cei mai tari de pe mapamond cu procentul asta , numai ca ... e greu de ajuns la 80% reusita in FIV ... iar 6 FIV-uri + doar intr-o luna nu pot stabili procentul de reusita al unei clinici ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

probabil 6 FIV stiti voi ca au fost...

dar daca sau facut 25 si doar 6 au reusit????

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Pogonici stim cam cite se fac pentru ca ne intilnim in zilele cind mergem la eco si masuram estradiolul, astea se fac de obicei dimineatza pina pe la 11, astfel incat sa fie gata rezultatele dupa amiaza si sa fie timp pt a discuta cu dr grec eventualele modificari.
Punctii se fac timp de doua zile si la fel ne vedem la clinica in aceea zi.
Dr greci de la aceasta clinica vin in Romania doar pt citeva zile pe luna, 4-5 cam asa , si toate cele 6 fivuri sunt facute in acele citeva zile. Au fost luni cu loturi mai mari, luni cu loturi mai mici, dar toate facute in acele zile cind sunt ei in Romania.
Nu sunt perfecti, nu exista asa ceva, dar sunt medici cu o experienta imensa in ale Fiv-ului, un embriolog extraordinar si cred ca de aici vine acest procent mare de reusita.

Mergi la inceput