FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

mairis, esti dementiala cu tocurile! imi place de tine de nu mai pot!optimista, tonica, pozitiva.

Adi +12


Draga mea, am zis ca am patimit destul cu "ramasu insarcinata" incat trebuie sa fie bine pana la capat! Nici nu pot sa ma gandesc ca nu ar fi bine sambureii mei!
Am mai fost la un eco vineri (am deja 17 sapt) si una e fetita sigur iar a doua era intoarsa si se ascundea cumva dupa placenta si nu i se vedea decat capul si talpile picioarelor!!! Asa ca inca nu stim ce e! Eu sper si cred ca e tot o fetitza!!!!
Visez cu ochii deschisi la doua putze rasfatate, dar ce mi-o da D-zeu, sanatosi sa fie!
Iti urez si tie sarcina usoara si samburei sanatosi!

Pup toate fetele si le doresc resusite cu doua liniute!


Irina, +17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

mairis, tu chiar porti tocuri insarcinata? Nu e contraindicat? Intreb si eu ca nu am idee, mi-ar placea sa fiu pe tocuri pina in ultima zi de sarcina. How cool!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Simonia, ti-a raspuns Motzishor cu Marvelonul - se ia intre 12 si 21 de zile. Vad ca unele fete au luat si mai mult, deci probabil si asa e ok, cred ca cel mai mult conteaza sa iei minim 12 zile, asta tin si eu minte de la PK. Eu de ex la FIV'ul norocos am luat 13 zile.

Motzishor, medicamentele se gasesc cateodata la clinica (vine o tanti si le vinde acolo, dar nu e mereu), iar in rest le-am luat de la farmacia recomandata de Kovacs, la cateva statii de clinica (farmacia Deli).

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Motzishor eu acum am vazut ca tu te refereai la luna liulie eu am citit Iunie. Eu sper sa ajung pe sfarsitul lunii Iunie. Oricum nu stiu unde vom sta, de obicei stam la Belvedere.
Medicamentele se pot lua si de la clinica, dar nu e tot timpul dna respectiva acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multa bafta maine, felicia!

i-am scris lui kovacs sa-l intreb de cm si posibile cauze pt rezultatul negativ, dar nu mi-a raspuns inca, probabil maine raspunde

in urmatoarele luni vom incerca natural, vedem in toamna ce mai facem, simt nevoia de putina relaxare; oricum, tb sa incep munca, asa ca ma concentrez pe asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Roxi, foarte bine faci ca iei o pauza. Poate da Domnul si nu mai trebuie sa mergi la FIV.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

felix succes!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motzishor

mairis, tu chiar porti tocuri insarcinata? Nu e contraindicat? Intreb si eu ca nu am idee, mi-ar placea sa fiu pe tocuri pina in ultima zi de sarcina. How cool!


Da, chiar port.... Insa am vorbit cu medicul meu si mi-a zis ca daca pot si nu ma deranjeaza, nu are nimik. Acum, nu bat orasul pe tocuri: din casa in masina, din masina la birou, cel mult o cumparatura... dar nu exagerez.
Eu sunt obisnuita cu tocuri, inca nu ma deranjeaza, mai incolo bineinteles ca voi renunta: ai mai vazut balene pe tocuri???
Dar cum deocamdata am pus 2 kg pe mine, nu simt diferente majore, doar o burtika rotunda in plus!

Va imbratisez pe toate!


Irina, +17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Multumesc Tamaryllis de raspuns. Mie mi-a recomandata aspenter de 75 dr. cocei. Am intrebat ce presupune acest deficit de proteina S, daca e vreo problema si mi-a spus ca nu, doar daca e mai mare(??????).
Eu de data asta nu am facut niciun tratament inainte de fet.
Tu la primul fiv, cand ai avut sarcina biochimica ai facut clexane?
Si inca o intrebare te rog:Unde ai facut analizele de mutatii, se pot face cumva la Fundeni? Ca am programare la sf lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Broscuta, mie Dr Uscatescu mi-a spus ca daca valorile Prot S si C sunt peste limita nu e nici o problema, din contra, apar suspiciuni la valori scazute ale acestor parametri.

Mergi la inceput