FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

pogonici, sa te ajute DD sa fie bine la operatie si abia astept sa te vad la sfirsitul lui Iulie. Vezi ca PK pleaca de pe 31 Iulie. Sper sa ne stringem cit mai multe fete la Budapesta in perioada asta si sa facem din aceasta experienta una de neuitat. Asa ar si trebui sa fie, sintem toate surori in suferinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

simonia, hai sa cautam impreuna cazare. Eu nu stiu inca tratamentul. Pe 8 sau 9 Iulie ma vad prima data cu PK si atunci cred ca imi spune ce si cum. Apoi ma intorc pt. tratament si monitorizare pe 13-14 Iulie. Cum vrei cazare? Cum crezi ca e mai bine? Hai sa ne sfatuim din vreme. Scrie-mi pe emailul meu personal daca vrei si ne dam mai multe detalii(naniacris@hotmail.com). Daca mai e cineva interesat hai sa ne grupam fetelor ca avem mai multa forta asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Roxi Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

simonia, acum inteleg ce spui tu acolo - vorbesti despre anticonceptionale. PK a spus ca se iau 12- 21 de zile deci poti sa le iei in intervalul asta. Singura chestie e ca se intrerup 3 zile inainte de a incepe stimularea. Sper ca te-am ajutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

roxi, imi pare nespus de rau. Te rog fi tare, noi toate sintem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Laura, nu am primit nimic de la tine de o vreme. Ce mesaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Fetelor, exista farmacie in clinica e unde pot sa imi cumpar medicatia data de PK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Roxana, imi pare nespus de rau. Chiar nu pricep ce s-a intamplat, de ce a venit cm asa de repede, mai ales ca erai sub progesteron... Oare nu a fost suficient crinonele? Kovacs ce a zis???
E greu de facut ce spun eu dar punct si de la capat.
Maine sunt si eu in focuri, sper sa primesc rezultatul pe care il astept...

Gabita

Succes fetelor care intra imediat in linie dreapta!



mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

motzishor, eu am cumparat de la o farmacie din statia de metrou, merionalul, care nu se gaseste in romania.
dr. m-a intrebat de unde cumpar medicamentele. i-am spus ca , cumpar din ungaria ce nu gasesc in romania, si mi-a dat reteta pentru merional.
am sa-ti trimit mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonia

am asa; marvelon, translatoarea a zis 14 zile, pe voi va auzisem de 16 zile. apoi dupa 3 zile incep zilnic timp de 5 zile cu clomifen 2/zi, gonal-f in z.1-3-5 cate 2 ampule, nu a precizat doza, si merional, 3 ampule, in z.1-3.5. mai sunt trecute luveris cetrotide si ovitrell, fara alte insemnari; doza, zi.
ma interesa ce urmeaza dupa z.6. e clar ca aceasta e partea de tratament in z.1-6. dupa aceea?



simonia, draga mea, 1 ampula de gonal=75 IU (international units). daca faci gonal pen, ceea ce iti recomand, e foarte simplu: selectezi direct 150 si stie pixul ce face mai departe. nu te panica, e very easy. dupa z 6 se ajusteaza dozele in functie de cat ai produs la foliculi, eventual de valorile lh si E2 din sange. nimeni nu iti zice cate zile va dura stimularea fara ecografii.cetrotidele ti le da la sfarsitul stimularii, ca inhibare, sa se coaca frumos ovocitele si sa nu se elibereze prematur. ovitrelle faci ca sa previi ovulatia prematura si ca exact la 35-36 ore sa faci punctia. linistita?

Adi +13

Mergi la inceput