FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

cine a mai avut schema mea de stimulare? nu sunt lamurita, cate zile se ia marvelon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

simonia eu de ex. am luat 19 zile de marvelon dar sunt fete care au luat mai multe zile.



sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

simonia cu ce faci stimulare nu am retinut din urma dc ai scris?

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Simonia: eu am luat 37 pastile, fara pauza. Aseara le-am terminat
Ngh: noi vom fi de pe 14 iunie pana pe 3 iulie. Activeaza-ti PM sa mai vorbim
Tamy:
Va pupic pe toate

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET. Urmeaza FIV 7-Dr Kovacs, Budapesta-iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

simonia, am luat 16 zile de marvelon, 3 z pauza, dupa care a vnit ciclul si am inceput si stimularea cu gonal si merional. fa acolo ce zice pk. stie el.

sonya, atena, sigur ca se vede! numai daca port bluze largi nu se vede.

roxi, fir-ar!faci FET?adica oare mai ai si congelati? fii tare.

Adi +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multumesc fetelor, de incurajari! e destul de greu, desi ma asteptam la acest rezultat, mai aveam inca sperante

adipapazi, mai am 1 embrion la congelat, probabil voi face fet, dar mai astept putin sa-mi revin, poate o sa am si 1-2 foliculi pe ciclu natural

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

am asa; marvelon, translatoarea a zis 14 zile, pe voi va auzisem de 16 zile. apoi dupa 3 zile incep zilnic timp de 5 zile cu clomifen 2/zi, gonal-f in z.1-3-5 cate 2 ampule, nu a precizat doza, si merional, 3 ampule, in z.1-3.5. mai sunt trecute luveris cetrotide si ovitrell, fara alte insemnari; doza, zi.
ma interesa ce urmeaza dupa z.6. e clar ca aceasta e partea de tratament in z.1-6. dupa aceea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Roxi, imi pare rau!

Motzishor, ai primit emailul meu?

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

corina, cind esti tu la Budapesta? In ce perioada si unde? Acum fac rezervari de avion si cred ca vin pt. prima consultatie pe 8 sau 9 Iulie, apoi merg in Ro. pt. 5 zile si ma intorc pt. tratament pe 14...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

mami_vreau, prima noastra idee de FIv in europa a fost cehia dar nu aveam datele necesare pt. a merge mai departe. Daca e nevoie sa merg pe donare de ovocite atunci cu siguranta merg in Cehia. Multumesc mult pt. informatie!

Mergi la inceput