FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

motsihor....e posibil ca la sf luni iulie 2010 sa fiu si eu vreo 2 zile pe la budapesta la doftorasul nostru kovacs

dar asta se va intampla numai in situatia in care dupa operatie de scoaterea trompelor care se va intamplka pe 15 iunie, adica sapt viitoare, va fi ok, iar setul de analize ptr intreg dos de FIV il voi putea face pana plec la budapesta..desi imi voi rezerva cateva analize sa le fac la clinica la budapesta..ptr asa imi e dorinta

oricum dupa operatie ii scriu lui kovacs sa vedem cemi zice si sai cer o programare la sf lui iulie

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Atena , ce faci? Cum te simti?
Inca nu stiu sigur cand ma duc la Budapesta. Miercurea trecuta trebuia sa merg la dr hematolog, insa am anulat programarea ca am fost plecata la Bucuresti. Sper sa ajung si pe acolo saptamana asta . Dupa socotelile mele si daca totul e ok, prin 16 ar trebui sa-mi apara ciclul.

Roxi, imi pare rau, chiar speram la un rezultat pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

roxy sa fi puternica, sa te relaxezi si sa te pregatesti sufleteste pentru urmatoarea incercare!

Motzishor si atena n-ati inteles bine: eu am facut fiv in Bucuresti, iar D-na. Dr. Miciner Silvia, desi mi-a monitorizat E2 si a vazut ca am ajuns la 8.000 mi-a spus sa repet analiza ziua urmatoare, sa vedem cum imi iese. ATAT !!! Eu am baut 5 l de apa la indemnul fratelui meu-doctor generalist- si am reusit sa scad valoarea la 3.000 .
D-asta va zic sa ascultati sfaturile lui P.K. sa-l lasati sa-si faca meseria, caci la el nu exista "intamplari neplacute" ca in cazul meu. Va tin pumnii, fetelor!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

roxi,

imi pare tare tare rau!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

roxi:
Ngh: pe cat spuneai ca ajungi in Budapesta?

Pupici

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET. Urmeaza FIV 7-Dr Kovacs, Budapesta-iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Roxi, imi pare rau!
Broscuta, tratamentul meu de sustinere pt proteina S sub limita a fost cu 0.4 clexane. Asta mi-a recomandat hematologul, iar PK a fost de acord. Eu chiar il intrebam daca nu cumva doza e prea mare, dar a zis ca e ok. Am luat ac folic si femibion pt mthfr, tot la recomandarea hematologului. In rest, am mai luat un ovitrele in ziua et, utrogestan 2-2-2. Dupa punctie mi-a dat doxiciclina 2/zi timp de cinci zile si metypred 16 mg timp de 4 zile.Pt ca am avut niste scurgeri maro=galbui dupa prima eco, dr din Romania mi-a recomandat si duphaston.
Cautam acum pe site-ul lui tutunaru si am vazut ca si el recomanda clexane doar in caz dovedit de trombofilie, adica vleiden, deficit de prot s, prot c, Antitrombina III, apcr. Deci nu recomanda chiar in orice situatie(de ex SAFL).
Tie cine ti-a recomandat aspirin protect?
Aristica, eu am avut Beta 112,89 in ziua 13 de la transfer, in ziua 10, a fost 27.95, iar in ziua 9 a fost 21.16. In realitate, era mai mica valoarea din ziua 9, pt ca nu se eliminase in totalitate ovitrelle-ul pe care l-am facut dupa ET. In ziua 20 era de aproape 2000.

editez- sunt cu capul in nori si in loc de SAFL, am scrias LA
9+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

Pe 21 la ora 13.30 am programare la PK ( ziua 6a de stimulare).

Tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

imi pare rau roxi
motzishor, eu sigur ajung in saptamana 12-16 iulie in budapesta. cate zile iei Marvelon?
si eu sunt tot la primul FIV. altul nici nu mai fac.
cautam impreuna cazare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Broscuta, ! Acum am citit ca s-a intamplat! Tratamentul hormonal facut in fiv, oricum ingroasa f tare sangele. Daca asta vine "peste" un deficit de prot S, lucrurile se complica. Plus de alta, in sarcina se accentueaza problemele astea; creste fibrinogenul, care si el duce la agravarea situatiei... Eu cred ca hematologul a luat o decizie buna cand mi-a recomandat clexane. Nu stiu daca e doza buna in timpul sarcinii, toata lumea zice ca e ok(PK, Albu, Uscatescu)....O sa mai cer cateva pareri!
Si eu am avut sarcina biochimica la primul fiv.

9+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Roxi: imi pare tare rau......sunt alaturi de tine
Corina: ma uit la orice semn, deja sunt exagerata....in rest, nu am nimic....crampe dimineata, cam atat, mai am de asteptat

Mergi la inceput