FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Roxi, nu-ti pierde speranta. Doamne ajuta sa fie bine!

Gabriela, felicitari pentru embrionasii frumosi! Sa dea Domnul sa stea cu tine 9 luni si sa-i nasti sanatosi!

Motzishor

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

roxi sper din suflet ca testul pe care il vei face azi sa iasa pozitiv! Bafta!

gabriela felicitari pentru embrionasii transferati de ziua copilului! Doamne ajuta sa fie lipiciosi!

motzishor iti voi trimite pe mail variantele de cazare pe care le-am gasit eu... vezi ca eu abia in decembrie merg... asa ca feed-back de la mine in legatura cu ei vei avea abia atunci! sa inteleg ca esti tentata sa mergi in cehia?


Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Buna fetelor,
Tamaryllis, poti te rog frumos sa-mi spui ce tratament de sustinere ai avut dupa ET? Am vazut ca ai proteina S mai mica. Mie mi-a iesit 53 si mi-au dat aspenter de 75 mg. Nu stiu daca e de ajuns sau ar trebui sa mai fac si altceva data viitoare. Iti multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ngh nu cred ca vom merge impreuna la Budapesta, caci eu astept o alta spermograma la sotul meu, apoi niste analize la hormonalele mele, apoi vedem daca fac o laparo la ML cu Dr. Albu. El vrea sa vada de ce nu s-a prins niciun bebel de mine nici din cei proaspeti, nici din cei congelati. Sincer si eu vreau un raspuns. Daca nu pot sa fac IA si daca mai raman si fara trompe (caci e posibila si varianta asta) tot la PK ajung, dar prin toamna. Pana atunci iti tin tie pumnii


Motzishor eu la fiv am avut hormonalele testate din ziua 2, dar, in final, am ajuns cu un estradiol de 8.000 pentru care am baut apa ...nici acum nu pot uita prin ce am trecut dupa punctie...am avut dureri groaznice...deci cred ca degeaba iti face un doctor analizele astea, daca nu le interpreteaza corect, sau nu face nimic pentru a te ajuta. Ai incredere in PK, caci nu vad in cele 107 capitole pe cineva care sa se fi plans

roxy sper sa fie pete "bune", adica pete de bebe. Iti tin pumnii la testul de azi

gabriela hai tu, ca veti avea gemeni

tamy in ziua 9, ce rezultat ti-a iesit la bhcg?

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

aristica, uite ce mi-a raspuns PK relativ la analizele hormonale din ziua 3: "I am not "obsessed" with the cd3 hormone tests like some other physisicans are. It is also just one piece of the puzzle."
Poate are dreptate. Eu sint doar speriata pt. ca am avut incredere in medicul de aici cu care am incercat un FIv ca pina la urma sa fiu tare dezamagita. Dar pt. ca tot ce am citit pe forum din experientele fetelor cu PK este de bine, merg si eu inainte ca pionieru'. Am mai multa incredere in ce spuneti voi aici decit in ce spune un doctor sau altul... Apropos, cum te-a ajutat PK sa scazi nivelul estrogenului? Esista vreun remediu?

Fetelor, cine este in Budapesta in perioada 14 - 30 Iulie? Sint la PK pt. primul FIV. Imi caut cazare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Motzishor eu sper sa mai fiu la Budapesta tot in aceeasi perioada.
Roxi, fa testul si eu sincer sper sa fie pozitiv
Gabriela felicitari pentru transfer! Sa ai un beta cat mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Gabriela: felicitari pentru embrionasi, sa dea DD sa se prinda!
Corina: succes, cand pleci?
Adi: a inceput sa se vada burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

aristica: cum ai ajuns la estradiol de 8000 band apa?? eu stiam ca apa tine in frau o crestere exagerata a estradiolului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

din pacate, bhcg este sub 0.1, deci negativ; mi-a venit si ciclul cu flux normal, desi sunt in ziua 8 de la transfer, 13 de la punctie

ce va recomand este sa va faceti progesteronul dupa transfer, cat sunteti inca la budapesta; eu l-am facut cand am ajuns in bucuresti, in ziua 5 de la transfer si am constatat ca era mic; nu stiu daca asta este cauza esecului, dar acum imi pare rau ca nu l-am facut mai devreme

multa bafta in continuare tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

multumesc mult fetelor,
Motzishor, dc vrei cazre buna pensiunea Koral ti-o recomand acolo am stat noi si ne-a placut, ai pe prima pag. toate informatiile.

sper viitoare mamica

Mergi la inceput