FIV in Ungaria 107

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

din pacate, eu de ieri am niste pete maronii, continui tratamentul si maine fac un test, daca mai e cazul si nu-mi vine ciclul

atena, eu iau acum 2 x 200 mg utrogestan dimineata si la pranz si crinone seara

multa bafta celorlalte fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

roxi: tin pumnii sa nu fie decat o alarma falsa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Bombi, multumesc de detalii
Adipapazi cum te simti, a crescut putin burtica?
Mami_vreau si noi te sustinem de aici
Roxi, Doamne ajuta sa nu fie decat o alarma falsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

roxi, poate e nidatia !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombi spune:

atena, laura, multumesc de incurajari
sonya, ma bucur daca ti-au fost de folos
roxi, tin pumnii sa fie bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna,
De pe 1 iunie am 2 embrioni in burtica si sper sa ramana acolo 9 luni.
Am ramas tare impresionata ca am vazut cei 2 embrioni la microscop, nu mai vroiam sa ma dezlipesc de ei , erau asa frumosi incat mi-au dat lacrimile, plus ca la embriotransfer a asistat si sotul

Fetelor ce spuneti de endometrul meu in ziua punctiei era 12.5 mm iar la 3 zile dupa punctie cand am facut embriotransferul era de 19 mm, nu este prea mare?

Am fost tare suparata , dar mi-a trecut am lasat la blasto 6 embrioni slab dezvoltati si de calitate slabuta , dar nu au evoluat cum se astepta dr. ca sa ii poate congela, asa ca ma rog la DD ca cei din burtica sa fie reusita .

roxi, nu te panica poate e nidatia, stai linistita si relaxata.

bafta fetelor care sunt in focuri.


sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

doamne ajuta gabriela..sa se fie lipiciosii bb lui kovassc

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Roxi, si eu am avut pete maronii si chiar roz, deci stai linistita, nu te panica, nu e semn rau!!!!
Eu eram viteaza si am zis ca nu fac beta f devreme, dar cand am vazut petele maro /roz, am plecat de urgenta la analiza in ziua 9 de la transfer. BB incepea sa se implanteze...
Gabriela, Felix


8+
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

mami_vreau, sint interesata de toate informatiile despre FIV in Cehia, daca ai ceva despre cazare, te rog sa imi trimiti link-urile fie pe forum fie pe email: naniacris@hotmail.com. Cind vii de acolo, te rog sa ne dai de stire sa stim si noi cum esti. Oricum, D-zeu sa te binecuvinteze cu copii sanatosi. Multzumesc mult pt. informatii, sa stii ca sint alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Gabriela, D-ne ajuta sa fie embrionii tai lipiciosi - cred ca e o experienta deosebita sa ii vezi cu ochii tai. Abia astept sa am si eu experienta asta. Nu cred ca e prea gros endometriul tau. Cred ca e chiar bine - cu cit mai gros, cu atit mai probabila implantarea, cel putin eu asa stiu. O sa fie bine, linisteste-te. Asta inseamna ca si progesteronul tau e ridicat, ceea ce e de bun augur.

Mergi la inceput