Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

gata,am reusit..n'am vazut ca am acolo optiunile alea..:P...


Cristina 26+ SERAIA
I TRUST IN GOD..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

Vad ca vorbiti despre saci de dormit si cum acoperim bebeii... eu imi puneam urmatoarea problema: bebe va dormi cu noi in camera si fiind vara si f cald (si nu avem nici AC in apartament) noi intotdeauna dormeam cu geamul larg deschis vara. Oare o sa putem sa-l tinem deschis noaptea si cand o sa fie bebe cu noi?

33+ cu
AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

larisa tu ai vazut asta

ce fotografii i-or face bebelusului? si oare trebuie sa le lasi si lor? poate o sa intreb ce e cu asta...desi cred ca va fi ultimul lucru la care sa ma gandesc dupa nastere
dar acum sunt curioasa....

Bulina 35 fix cu poznas

AMR 5- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

AMR 8 zile pana in Liga I, 15 zile pana in Liga Campionilor si maxim 36 pana la finala

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

eu la ale n-am folosit sac de dormit...si nici acum nu voi folosi. Eu am lasat-o sa se dezveleasca daca ii era cald. Am crescut-o mai spartan asa si e si foarte calduroasa de fel...adica daca eu am 2 haine...ei clar ii e bine doar in una. Sigur...depinde de copil insa.
racusoru', nu vazusem....aha deci ne dau si poze....numai cadouri si avantaje....mai mai ca acopera costurile...

Larisa 32 + cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 8 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

unde va lasa omul si unde va gaseste!

daca vreti sa vedet calculatai pt concediu prenatal si post natal te iei de cap dar il dau pe PM pt cine e curioasa!


despre saci de dormit discutam la iarna acum cred ca va fi suficient un cearceaf!

Anca +29s IRINA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

exercitii post natale...f interesant...stiu, e cam devreme, dar daca tot am gasit va trimit si voua...



*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 35+ cu bb Filip

bb Filip, noi te asteptam peste 2-3 saptamani...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

a si pe fi'miu tot mai spartan o sa il cresc...ca pe mine m-au cocolosit si infofolit ai mei de is o friguroasa si o uracioasa cand imi e frig. Si mereu imi e frig....doar vara nu...in rest.....nu merg la munte iarna ca oricat m-as imbraca tot mi-e frig...si am o ciuda pe ai mei....
Asta cu infofolirea e boala romaneasca...cand a mea e afara in trening si fara caciula primavara la inceput...in parc sunt copii in geaca, ghete..caciuli de iarna....


Larisa 32 + cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 8 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ce mai fac mamicile de delfinasi? se pare ca bine, nu am citit decat de bine, vesti bune, culoare de carucior in sfarsit , poze super super , ce mai! o incantare... eu am tot citit din urma si cand sa scriu, uitam cate ceva, iar citeam, iar am inceput sa scriu si mi s-a blocat laptop-ul... de caldura, probabil, desi am suport la el si ventilatoare suplimentare in spatele suportului...

nastere naturala, suntem pentru! poate n-o fi usor ca prima data, dar nici prea rau nu poate fi, stiind ca e epidurala la indemana... nela, de ce te plangi de varsta?!

Citat:
citat din mesajul lui nela_dilea
eu de la bun inceput am vrut cezariana, mi-e frica de dureri, ma gandesc si la varsta...etc

anii nu conteaza, ci starea de spirit. eu o sa fiu tanara (sa nu zic copil) vesnic, asta e in suflet. ptr ca daca vb de ani, din ce am vazut in lista de inceput, EU am cei mai multi

saculet de dormit am si eu. doi. dar pentru iarna, ca vara aici nu se pune problema...

botezul... la noi (la Bistrita) nasii sunt foarte importanti, sunt considerati parintii "spirituali", in sensul ca vor fi sprijin ptr finii lor toata viata, adica a doua pereche de parinti... dar cheltuielile sunt la intelegere... obiceiul e ca nasii sa se ocupe de partea cu biserica (taxe, lumanari), se mai ia o bucata mare de panza alba (matase) in care se infasoare simbolic bb si din care apoi mama isi poate croi ceva. de asemenea nasii cumpara si canita in care se pune apa si busuiocul, majoritatea cumpara cercei la fetite sau bratara la baietei, hainele de botez e discutabil, parintii prefera sa cumpere ei. iar la masa care se face dupa, nasii cinstesc ca la nunta - adica mai mult decat restul invitatilor. dar parintii nu cumpara nimik nasilor. cum nasii nostri sunt din Zalau, am presupus ca difera obiceiurile, noi nu tinem la chestiile batute in cuie, ne hotaram impreuna ce si cum facem, mai ales ca singurul preot ortodox de aici e din sudul Ro si aplica la toata lumea aceleasi criterii... asa ca o sa le amestecam pe toate, o sa iasa oricum bine pana la urma, impartim cheltuielile (care vor fi destul de mari...), nasii partea cu biserica, noi restul.

33+ AMR 6+ Gibraltar la lac_
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001) album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

pe vremea lui Vlad saci de dormit am avut de la TCM!
dar era iarna si erau -20 grade la brasov asa ca pana la iarna mai vad eu!

nici eu nu le am cu infofolitu!

Anca +29s IRINA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui matusa77

Enik si nela faceti cinste pentru vestile bunee de la echo.

Eladeea frumos rau tunsulica

Oana superbe pozele.

saptamana 32 Ducu



Sigura ca da, cu mare placere tot ce va doreste inimioara.

28 + cu o de

Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput