"LMA Antonia-Maria!!! Mai-Iunie 2009(79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alic spune:

fetelor, buna seara! va pup pe toate!
nu prea am timp sa stau, vin cu 2 intrebari la voi...pentru cele care s-au lovit de probleme astea...
1. cu ce ati tratat dermatita seboreica?

2. s-a discutat aici la noi despre o chestie naturista care ajuta la constipatie; paremi-se ca Beca l-a folosit...Beca, asa-i?
am o prietena care nu gaseste leac de ea, pe partea de alimentatie nu ajuta nimic, asa ca e nevoita sa apeleze mai mereu la supozitor sau clisma; imi spuneti remediul, va rog? multumesc mult!



---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata fetele,maimuta asta mi-a facut bucata azi..s-a trezit la 5:20 si am luat-o in pat cu noi,dar mandra in loc sa faca nani ranjea fasolea la mine si pana nu am trimis-o la origini nu a vrut sa se culce..asa ca pe la 6 si putin si-a facut mila de noi si a adormit pana la 8:30 acum e la ora de masa..i-am pus pe felia prajita calda cascaval care s-a topit partial,numai ca a belit toate bucatelele si acum i-a ramas painica goala dar ei ii place ..

LA MULTI ANISORI IANINTE Theodor Cristian sa cresti mare si voinic,iar viata sa-ti vie presarata numai cu bucurii



philip faine destinatii
nusy oooooooo dar ai de treaba nu gluma..spor la pregateli
alynta parca-mi aduc aminte ca andata ar fi spuns ca ne citeste,dar e mai greu cu scrisul ca e suprasolicitata perioada astasa ne povestesti cum e dradi si daca-i place lui david
ioana sunt sigura ca o sa gasesti o cale de rezolvare si sa fie toata lumea multumita
alic imi pare rau dar nu potr sa te ajut ca nu m-am lovit de nici una din problemele astea,dar sunt sigura ca fetele te vor ajuta cu cea mai mare placere

noi sambata vrem sa plecam cu prietenii la pescuit..asta insemnand 3 masini pline cu populatie si binenteles cu kinderii dupa noinumai ca cica se cam anunta ploi..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Azi l-am inscris pe David la gradi! Maine apare lista "finalistilor"!
Cris se anunta faina iesirea! Sa arunci niste pesti si aici daca prindeti mai multi!
Beca fa repede ceva cu bainii! Si eu tot o casuta as face! Dar o cabanuta la munte sau ceva la mare! sa am unde pleca in vacanta! Fain ca plecati acusica in concediu!

Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani Theodor Cristian!

Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

doarme kinderitasi dupa cum se vede,se pare ca pana la 2 pm am liniste

alynta sigurma duc sa le arata la ludarosii astia de barbati cum se prinde pestele..nu ca ei,cand au dat cu batul degeaba in balta fuga la magazin si vin cu monstrul viu pe masa "femeie,uite ce am prins eu azi" imi iau lanseta si o fixa si pun la amndoua cate 2 carlige nu de alta dar sa fiu sigura ca le dau peste nas si pe deasupra o sa o am pe fi-mea care sa-mi poarte noroc asa ca ..ii ciurui pe toti

am si eu o intrebare..cine a mancat anghila si daca aveti o reteta testata cu asemenea dihanie sa mi-o dati si mie ca la carrefour mi s-au scurs ochii si balele si vreu sa cumpar..

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

"La multi ani Cezara Ilinca,multa sanatate,bucurii si realizari!
"La multi ani Theodor Cristian,multa sanatate,o viata frumoasa si linistita!
Mamici si tatici sa va bucurati mereu de minunile mici!

Cosminica--off,multa sanatate si asteptam mai multe detalii!
Ioana/b]..aceeasi problema o am si eu cu timpul...Sa folositi cu folos banutii!Si sa gasesti solutia cea mai buna si cu fratele tau!
Alynta..speram ca David sa fie printre finalisti!
[b]Cris
..fir intins!

Fug sa culc zgatia ca vrea numai cu mami!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)




Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Maria multumim! Teoretic intrunim toate conditiile!
Poze noi:
http://family.webshots.com/photo/2235678490100722791HNkhOo

Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

maria multamfac cinste cu o saramura daca iese ceva..
alynta in primul rand torturile au fost ..sigur nu au ajuns balele mele pana la voi???si printesica e finutza,nu-i asa????frumusica foc,iar baietii niste nazdravani..stii ce bine-ti sta cu burtica???

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Buna fetele ...intru repede ca am ramas restanta cu o urare importanta asadar...

La multi anisori fericiti inainte Cezara sa fii iubita si sanatoasa!!!

si...

La multi anisori inainte Theodor Cristian sa fii sanatos,iubit si fericit!!!

badriana Barcelona...ce frumos...sa-ti fie de bine concediu si la cat mai multe inainte
cuscra hai nu mai fii suparata ca Miru se trezeste asa de dimineata din cauza lui Denis ca deh se da el jos din pat si o trezeste si pe ea
raluca condoleante,condoleante,condoleante
cosminica spitale?!?! Am ramas in urma rau...ce s-a intamplat?Sper ca nimic grav cu puiul mic
nusy am vazut mica mergareata...da ce gene lungi are fatoooo...vreau si eu Poza asta http://family.webshots.com/photo/2136977190091093203dZvgnQ m-a dat pe spateSi noi tot pe 12 ne sarbatorim
ioana ti-am povestit cumva cum ma simt eu?!?Ca prea ai descris bine....aaaa deci sunt drame si cand ai bani?Eu credeam ca doar fara baniSi sper sa iei decizia potrivitaNu ai pus poze de la Paris?
alic din pacate nu stiu sa-ti raspund la nici una din intrebaridar cu siguranta vei primi raspuns de la fete
cuscra si Denisel tot pe acolo s-a trezit numai ca nu a mai dormit de loc pana la 12 jumate cand a picat lat
alynta "lista finalistilor"?Se da cumva examen de admitere la gradi?Sau se face lista in functie de spaga?
cuscra eu cand am fost ultima data la pescuit am prins cea mai mare ....punga din istoria pescuituluiUite eu am o reteta de la un prieten grec si suna cam asa
-1 kg anghila,curatat
-250ml ulei de masline
-4 cepe taiate marunt
-3 catei de usturoi pisat
-2 cescute bulion
-1 legatura patrunjel taiat
-1 lingurita oregano
-1 varf lingurita scortisoara
- sare si piper dupa gust
-1 ceascuta vin rosu
Clatesti anghila cu apa calda o tai bucati si o pui intr-o cratita mai marisoara cu jumatate din cantitatea de ulei.
Intr-o alta cratita pui restul de ulei si calesti/prajesti vreo 5 minute ceapa si usturoiul.Adaugi restul ingredientelor si pui un capac.Lasi cratita pe foc inca vreo 10-15 minute dupa care torni sosul peste anghila si bagi la cuptor la foc potrivit 45-60 minute.Si daca o mai mananci si cu paine prajita ...e moartea caprioarei....mananci de crapi

alynta l-am vazut pe micul alpinist...mai poti?...am vazut-o si pe finuta...iarasi tortttttt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

LA MULTI ANI THEODOR!!! sa cresti mare, sa fii fericit si sa ai parte numai de bucurii!! dicirstea, o pentru tine!! pe aici nu mai dai?? te asteptam cu povestirile tale haioase...

philip, la fel de agitat a fost si noaptea trecuta. aseara pe la 9 i-am dat sa manance hrana solida (am crezut ca ii este foame peste noapte din cauza asta), dar tot degeaba. treziri ff dese, scancete, parca l-ar durea ceva. dar ce?? ar mai putea fi de la vaccinul de joia trecuta?? sa-i amorteasca piciorusul sau manuta si din cauza asta sa scanceasca??
voi cum va mai simtiti??

nusy, imi place meniul. am vazut si pozele. frumoase. si camera printesei imi place tare mult. mobila e cumparat sau e facuta la comanda?

alynta, si eu sper sa fie doar o faza trecatoare. dar sper sa se si termine cat mai repede, ca am cam albit...
l-ai inscris pe david la gradi??

beca, e tare grea viata asta. ai de luat intr-adevar o hotarare destul de grea. pt luarea celei mai bune decizii!!
distractie maxima si vreme super la mare!!! si totusi, ce ii vei da sarei mancare in concediu? ii pregatesti separat? te intreb pt ca eu am o mare problema cu plecatul undeva, pe termen mai lung, cu mancarea lui matei.

alic, noi avem dermatita atopica, pe care incercam sa o tinem sub control cu dexeryl. referitor la constipatie, nu te pot ajuta. daca am astfel de problema, mananc pe stomacul gol ceva dulce, beau o cafea indulcita mai tare cu mai mult lapte... mai multe nu stiu sa-ti spun.

cris, ati trecut la cascaval?? noi inca nu i-am dat. in meniul de azi am avut dimineata banana cu portocala si cereale, la pranz mancarica de conopida cu carne de vitel si multe legume proaspete (patrunjel, leustean, marar), la 16 (cand vine tati azi acasa ) paste cu mozarella, carne de vitel si suc de rosii ( e reteta de la beca, pe care am adaptat-o pt carnea de vitel), iar diseara, pe la 20,30 - 21 piure de legume (toate legumele pe care le am in casa). inainte de cele 2 somnuri din timpul zile, 150 ml lapte.
tinem pumnii sa aveti vreme buna sambata!!! (nu am mancat anghila, nu te pot ajuta, dar asteptam retetele)

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput