"LMA Antonia-Maria!!! Mai-Iunie 2009(79)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

alynta, ma termini cu pozele astea cu platouri fel de fel. ce ai facut ca aperitive ca arata... nici nu pot sa-ti spun ce bine arata... si ce pofta imi faci.
frumoasa burtica!!!!

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaela spune:

Theodor Cristian sa cresti mare, sanatos si frumos iar voi mami si tati sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta impreuna cu el.

La noi nimic nou sub soare doar ca ne bucuram ca s-a facut mai cald afar si putem sta mai mult pe afara, azi am fost sa luam basculanta la baiat pt ca ieri in parc m-am intalnit cu o prietena si avea baietelul ei, nu vreti sa stiti cum tanjea Darius dupa ea si plangea la un moment dat ca nu i-o dadea si lui.
Am vazut o gramada de pozici ale lui Nusy ai o papusa in toata regula, Alynta cum rezisti cu baietii, nu ti-e mai greu acum?, Andreea foarte tare N cu grisuletul.
ALic daca e vorba de leac naturist pt bebei era vorba de LassBaby parca exista de la aceeasi firma si pt adulti.
Andreea imi pare rau ca sunteti raciti va pupam pe toti sa va faceti bine cat mai repede.
Cris, Daniela cred ca ai vostri copilasi isi transmit prin telepatie sa nu doarma unul mai mult ca celalalt, va pupam.
Cosminica dar ce ati patit?papam fata sa se faca bine si pe tine sa rezisti.
Beca va pupam, cum a fost in concediu?asteptam pozici.
Otiliap multumim.

Dariuselul meu a cazut azi din pat si mai eram cu el in pat vroiam sa ii schimb pampersul si sa il culc iar el bineinteles ca nu a stat langa mine s-a dus dupa o jucarie si cand sa se puna in fund s-a pus dar pe marginea patului si a cazut mititelul direct pe parchet am simtit ca mi se rupe sufletul in doua in ce hal plangea, ca iar sa lovit la cap nu stiu cum face dar numai busituri dinastea ia, cred ca ar trebui sa il tin legat de mine ca sa nu se mai loveasca.

Noi va pupam pe toti si toate ca dupa ce se trezeste Darius ii dau sa pape mazare ca am facut dinaia noua si iesim in parc.

Ana cu Darius Stefan Gabriel (29 iunie 2009)

http://picasaweb.google.com/chiriac.ana/Darius10Lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata, da' cu ochii carpiti asa
alynta, am vazut poze frumoase, mey tu esti erou, mai ai vreme si putere sa mai si faci atatea, mama-mama
otilia, Nick cand a facut vaccinul s-a foit 1 ora in seara aia si pana nu i-am dat ceva de durere nu a adormit. il durea ca-mi dadeam eu seama, de altfel a facut si o galma acolo, acu-i pe trecute. poate sa fie si prea obosit. la ce ora se culca si ce distanta e intre ultimul somnic si somnul de noapte?
si Nick e matinal, bine, el asa a fost mereu, dar mai aveam si zile fericite cand dormea pana la 7. in general se trezeste intre 6 si 7, dar ieri fu 6, azi 6 fara 5. aceeasi chestie, aud cum ii ghioraie matele, dar nu prea pap in timpul zilei, parca imi par gingiile umflate la premolari. hm.
dani, maria, asa rar/scurt?
ana, saru mana, eu am gasit alte pastile de alergii si parca-s mai bine, vad ca indicele de polen la iarba e f ridicat.
cris, macar miru a readormit, eu am stat cu N pana la 7 in pat si nik, nik
gata, ies afara
a, Alynta, e cald dar nu sunt chiar asa nasoale UV-urile. in Utha n-as fi putut sta 5 minute in soare in miezul zilei din cauza altitudinii. oricum, de-acum asa o tine toata vara, asa ca-l soct pe N afara dimineata la 7.30-8 si seara pe la 7.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

La multi ani Theodor!

Andata daca ne citesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Cris, Philip, Otilia, Dani multumesc!
Cris multumesc frunos! Tortul finutei e cumparat! Cel a sotului e opera mea!
Finuta e cu 2 zile mai mare ca Matei si am botezat-o "din intamplare"! Nasii initiali i-au lasat balta in saptamana botezului- probleme de comunicare intre "cumatri"! Si au apelat la noi! Am zis "da,dar fara pretentii!" Nu a fost chiar asa, dar acum s-au asezat lucrurile! Eu nu am putut merge la botezul finutei ca eram in lehuzie(cele 40 zile dupa nastere) asa ca onorurile le-a facut sotul! Faza "faina" a fost ca am avut cumatriile in aceiasi zi si noi nu am putut ajunge la ei! de aici si marea suparare! Dar daca a fost asa pe ultima 100 de metri... Nu era sa-mi las oamenii in casa sa plec! Pana la urma camasa e mai aproape decat ploverul!
Dani e vorba de "finalisti" pentru ca ei au niste conditii! Prioritate au copii din cartier, cei cu ambii parinti salariati si care au impliniti 3 ani la 15 sept 2010! Aaa... este avantajat copilul care are un frate/ sora la acea gradinita! Apoi mai sunt copii de prin alte cartiere! Dar ei au afisat 50 de locuri si cica in toamna vor fi 60! Au ei grija de pile!
Philip bine ca nu e o caldura de aia sa te d-ea jos!


Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Otilia te invit la masa! Si asa nu stai asa departe! Cred ca vorbesti de platourile de la ziua mezinului! Ca la motul finutei nu am avut treaba eu!


Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Anaela rezist ca o "barbata"! Glumesc bineinteles! Le mai las si eu imprastiate cand nu mai am chef de strans! Mai calc in ele, le mai d-au deoparte! Mai spal uneori vasele si la 2 zile! Asta este! Cu alte cuvinte m-am facut o nesimtita! Dar sa stii ca nu ma tine mult! Ma prinde repede harnicia! Vine sotul si impreuna in 2 ore e bec! Am noroc ca ma simt excelent! Dar am inceput sa am calduri si nu stiu ce voi face la vara! Acum ploua si e bine!
Sa va zic o faza....
David manca un compot- de fapt sorbea cu paiul zeama! Matei a cerut! I-am dat sa bea! L-am incercat cu un fruct(David nu le mananca) si i-a placut! Am venit la Pc si David ia aruncat toate caisele din compot jos si piticul le manca! Ziceti si voi....

Alina-Mirela 26+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

fetelor......!!!!
ce bine sa va regasesc! azi am avut o zi super full la munca. ieri, a fost ceva de lucru, maine va fi cu siguranta tot full + un examen, asa ca n-am avut timp sa citesc nimic....
sper ca sunteti cu totii bine si vreau sa urez La multi ani! celor pe care i-am ratat de vreo doua zile incoace.

sunt obosita, dar fericita. fac ceva ce-mi place, chiar daca azi am facut 10 ore

nu-i nimic, maine o iau de la capat
sper sa ma tina entuziasmul asta

va pup si cand am timp, ma bag la delectat si citit.
pana atunci va urez : sa fiti cuminti, bebicilor si voi sa va odhniti, mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

...so....

joia trecuta dimineata, Eliza a facut febra 38.3, i-am dat nurofen si a scazxut, pana seara n-a mai facut febra, vineri la ora 02 ii creste la 38.5, ii dau nurofen, la ora 03, o ia cu frison, vomita nurofenul si febra este 40.4, ii dau un suposzitor si o imbrac sa plecam la spital, ii mai masor o data temperatura si e 40.2.
ajungem la Grigore Alexandrescu cu 39.7, i se da din nou supozitor si scade la 37,9.

...cum nu prezenta alte simptome sau suspectat infectie urinara.
ne recolteaza urina pt sumar si urocultura, dar n-au spalat-o ci doar au sters-o.
iese rezultatul la sumar si verdict: infectie urinara.
ni se face ecografie la rinichi, verdict: pielonefrita.

luni la pranz iese rezultatul la urocultura: e-coli.

...nimerisem intr-o rezerva super naspa, de 3 patuturi unde se perindau numai cazuri molipsitoare, de la tot felul de populatie.

...ma enervez, vorbesc cu fratele meu, medic la fundeni, si ma transfer acolo la pediatrie, specialitatea nefrologie.

ajungem acolo, e consultata, si ni se pune ca "se pare ca nu-i dracul atat de negru" si daca pana maine (marti) e cum se gandeste o sa ne dea drumul acasa.
marti dimineata ne recolteaza urina pt urocultura, sange pt hemograma si ni se face din nou ecograf care iese super ok.

...deci, de la pielonefrita ne externam cu viroza.

...cam asta a fost pe scurt.

mami de ELIZA
http://lb2f.lilypie.com/rAMSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

LA MULTI ANI THEODOR!!! Dici, sa creasca baiatul mare si sanatos! `si te mai asteptam pe la noi

Dani3lla, la paris mergem in septembrie. Si da... drame exista si cand sunt bani, din pacate.
Alice, eu am folosit la sara `duphalac pentru constipatie.
Anaela, in concediu urmeaza sa mergem, plecam pe 8 iunie
Cosmina, imi pare rau ca ati trecut prin asa ceva. Multa sanatate!!!

Mi-am luat un laptop nou si nu mai merge sa bolduiesc cuvintele, trebuie sa introduc manual comenzile


Otilia, nu stiu cum o sa fac cu mancarea in vacanta. Tinand cont ca este un hotel de 5 stele cu all inclusive, ma gandesc ca o sa ii pot incropi ceva, acolo este mancare din plin. Teama mea este legata de vreo enterocolita, in caz ca nu este totul proaspat, cu toate ca ma indoiesc. Varianta este sa iau borcanase dupa mine, insa ma incarc rau la bagaj, cel putin 10 kg si nu stiu daca ma incadrez in limita impusa de avion...

Astazi am cumparat policarbonat ca sa incercam o inchidere a scarii, sa vedem ce iese. Numa' ca il doare pe andrei capul si nu ne putem apuca de treaba. Mi-am cumparat si vreo 4 rochite pentru concediu, mai am vreo 2 si o sa le tot invart in cele 11 zile de stat acolo, ca la cina tre' tinuta mai "decenta".



Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput