Felicitari Tzuky!Aspirante optimiste (512)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Acum am inteles ce ai scris mai sus Se pare ca inca sunt adormita. Unde oi fi vazut eu "nu sunt fertila" Dumnezeu stie

Andreea - in asteptarea lui Mayan
MAGIC: The smell of your newborn baby, the feeling of being a mother, the realization that you- yes you- have the power and awesome opportunity to shape a life of a human being full of potential and unlimited possibility - WOW consider the possibilities! ~ Tracy Wilson

"I wanted you before you were born. I loved you when you were born, I saw your face and I knew that I was in love. Before you were an hour old, I knew I would die for you. To this day, I will. This is the miracle of life."

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui doula

Mi-ai luat-o inainte Da acum se vede ..... si inca nu ai ovulat inca..... Vad ca testul de saliva arata ca esti fertila, si colul uterin la fel. Deci considera-te fertila

Andreea - in asteptarea lui Mayan
MAGIC: The smell of your newborn baby, the feeling of being a mother, the realization that you- yes you- have the power and awesome opportunity to shape a life of a human being full of potential and unlimited possibility - WOW consider the possibilities! ~ Tracy Wilson

"I wanted you before you were born. I loved you when you were born, I saw your face and I knew that I was in love. Before you were an hour old, I knew I would die for you. To this day, I will. This is the miracle of life."

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie




multumesc, asta si fac , astazi colul a coborat putin fata de ieri, dar lichidul cervical este mai apos. Din pacate ieri nu am facut nimic .Zilele trecute am fost la datorie, dar ieri am avut o zi aglomerata amandoi si nu ne-a mai ars de nimic, cu toate ca stiam ca ar trebui.... asta e...

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://lt1f.lilypie.com/GO0Hp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

va scriu repejor ca am ceva de lucru.
DA.....acum mi-am dat seama ca nu merg pozele stiu si de ce dar acum pe moment nu pot remedia....sper pana la sfarsitul zilei sa reusesc.
Madutza , sunt z 12 si sunt convinsa ca am ovulat deja ieri . Dupa mucus de ieri dimineata si dupa intepaturile pe care le-am avut cu o zi inainte asa am dedus. Acum ma doare putin……poate si imaginatia mea….dar eu sper. Acum sincer am dureri exact ca la ciclu…eu zic ca se lipeste bebe.....vedeti ce optimista sunt?
Cosminutza, eu de obicei nu beam cafea iar in ultimele luni m-am cam prostit si am exagerat...mai ales in Italia unde au cafeaua aia de o inghititura dar tare buna....si am descoerit ca imi da senzatie de greata asa ca am renntat de tot....iar acum daca o veni si bebe va fi foarte bine.

Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

neata

la multi ani tuturor piticilor

ce faceti gagici? iar e cam liniste pe aici?
unde umblati?




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

vas, ce misto de tine ca ovulezi asa repede...eu sunt in z17 si se pare ca inca nu am ovulat .

bebelu, eu sunt inca pe aici. Merg sa imbrac baiatu' si plecam la cumparaturi: jucariiiiii!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://lt1f.lilypie.com/GO0Hp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Buna dimineata Bebelule

Mda la mine azi au inceput durerile menstruale.....ceea ce pot spune in mod sigur acum e ca pana ieri nu au fost dureri menstruale. Mama ce dureri Si spottingul incepe - de 1 iunie. Copila lui mama (adica eu ) a primit un cadou minunat azi - spotting si dureri menstruale. Deci sarbatorim 1 Iunie pentru Mayan anul viitor.

Andreea - in asteptarea lui Mayan
MAGIC: The smell of your newborn baby, the feeling of being a mother, the realization that you- yes you- have the power and awesome opportunity to shape a life of a human being full of potential and unlimited possibility - WOW consider the possibilities! ~ Tracy Wilson

"I wanted you before you were born. I loved you when you were born, I saw your face and I knew that I was in love. Before you were an hour old, I knew I would die for you. To this day, I will. This is the miracle of life."

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

madutza plimbare placuta si spor la cumparaturi

Doula sa treaca

eu ma preg sa pap ceva..dar sa vad ce
toata noaptea visam k papa gem pe paine cu ceai.






http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Vas am inteles,deci esti in perioada de focMulta bafta si sa se prinda samburelulAsteptam pozicile cand ai timp
Madutza nu ai mai mers la monitorizare pana la urma,poate ai zi dar eu nu mai retinSpor la cumparaturi
Doula va veni el si Mayan,mai devreme sau mai tarziu dar v-a veni.Nu stiu ce se intampla cu copii astia de nu vor sa vina si la noi multi!
Bebelu

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Bebelu pofta buna

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
madutza tu ce test de saliva ai??din ala care-l folosesti de mai multe ori?
doula, bebelu, cosmy, vas
mi-am luat si eu temperatura dar nu inteleg nimic.

In asteptarea unei minuni

Mergi la inceput