Pufuleti cu colacei de ian-feb 2010 (70)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

fetele nu mai pot de drag
de o jumatate de ora ma uit la bebe cum incerca sa isi aduca piciorusele la gura..le prinde cu mainile si le cearta ca nu fac cum vrea el

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Neatza si de la noi!!!!

Am intrat pe fuga sa va invitam, azi facem 4 lunite, la un tort mare de inghetata cu topping de capsuni sau de cafea. fiecare dupa gust...si pentru ca este inca dimineata va servim si noi cu un frappe bunut

fug acum afara sa nu ne prinda caldura cea mare ...va las sa savurati

edit ca nu mergea un link

Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele!

Multumim de cafea Plateea si Ale1212xa. Eu am mancat deja jumate de ciocolata. Am o durere de cap maxima.

Merci ca ma sustineti cu cresa (mama s-a cam mofturizat ca o sa chinuim copilul cand am putea sa-l ducem la ea). Ne-am gandit sa cautam si una particulara sa vedem daca ne convine mai mult programul.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Neatza si de la noi!!!!

Am intrat pe fuga sa va invitam, azi facem 4 lunite, la un tort mare de inghetata cu topping de capsuni sau www.google.ro/imgres?imgurl=http://retetedulci.ro/files/poze-retete/Tort%2520de%2520inghetata%2520de%2520cafea.jpg&imgrefurl=http://retetedulci.ro/retete/deserturi-inghetate/tort-de-inghetata-de-cafea.htm&h=280&w=450&sz=23&tbnid=OKGhpnuZtCpXtM:&tbnh=79&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Dtort%2Bde%2Binghetata&hl=ro&usg=8F_UyRbyz1Dausg_5Ple4GyVolg=&ei=Emf_S9HGKIbkmwPK_LWfDA&sa=X&oi=image_result&resnum=5&ct=image&ved=0CCkQ9QEwBA" target="_blank">de cafea. fiecare dupa gust...si pentru ca este inca dimineata va servim si noi cu un frappe bunut

fug acum afara sa nu ne prinda caldura cea mare ...va las sa savurati

Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)



La multe lunite!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

De 2 ori am scris si am pierdut mesajul!

Buna dimineata! saru' mana de cafea!



Maria Isabela de Elefantica
Horia Andrei de Lumsta
Cosmin Andrei de Teolinda


Plateea, multam de coltunasi! Buna dulceata, tu ai facut-o?

Cristies, si eu vreau s-ao inscriu la cresa pe Cristi a mea. Stiu doar ca parintii au fost multumiti, iar copiii sunt vizibil mai descurcareti si mai sociabili. Ma interesez pe la mamicile mele si va spun mai multe.

Dulcineea, abia prinsesem drag de Andrei (eu si fi-mea, tati are rezerve), si voi ce faceti? Ma speriati! L-o fi deocheat Cristi. Trimitem sa va faceti bine!

Danyelana, sper ca ai ajuns cu bine (cu bine de acolo, ca aici nu gasesti!).

Evyme, eu am pierdut laptele ca m-am pus la mintea ei! Daca nu poti sa o ignori nu-i mai permite sa se amestece in ciorba voastra. Si fara prea multe explicatii. Si nu-ti mai menaja sotul, ca intr-o zi o sa explodezi! El trebuie sa te sustina si sa te ajute sa treci peste momentele astea! Copilul e al vostru, nu al soacrei!


Erau mai lungi celelate 2, dar m-am enervat si nu mai stiu ce vroiam sa zic...


Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

neatza fetili!

Ruxita multumim de aprecieri! am citit, apreciat si comentat acolo la povestea voastra

ratusca merci de pontu cu recipientele, oricum, gata, nu mai vreau recipiente, m-a lamurit toata lumea ca-s cu capu' si ideea palteei e buna cu borcanele din comertz asa cum zicea si cristies

catalutza sa inteleg ca avem acelasi elefant?

danasor eu elefantul din miniblu l-am luat dar faza e ca nu gasesc jucariile respective in orice miniblu, uneori nu gasesc deloc...

despre intalnire si eu sugerez un 11 ptr ca mai devreme de atat ar insemna sa ne confruntam cu un trafic teribil...mie nu imi e f familiara zona, o sa vad eu unde parchez

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Neata fetele!

Multumim de cafea Plateea si Ale1212xa. Eu am mancat deja jumate de ciocolata. Am o durere de cap maxima.

Merci ca ma sustineti cu cresa (mama s-a cam mofturizat ca o sa chinuim copilul cand am putea sa-l ducem la ea). Ne-am gandit sa cautam si una particulara sa vedem daca ne convine mai mult programul.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?


si eu am auzit varianta cu "de ce sa chinuim copilul, mai bine facem cu randul sa stam cu ea!", dar am mai multa incredere in doamnele de la cresa decat in soacra-mea! Plus ca acolo e cadru organizat si se invata cu alti copii.


Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta
si eu am auzit varianta cu "de ce sa chinuim copilul, mai bine facem cu randul sa stam cu ea!", dar am mai multa incredere in doamnele de la cresa decat in soacra-mea! Plus ca acolo e cadru organizat si se invata cu alti copii.


Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


La noi situatia e... albastra. Eu nu lucrez in Bucuresti, am un serviciu foarte solicitant si probabil vor fi destule zilele in care nu vin in Bucuresti si week-end-urile in care vor trebui sa vina ei la mine, sotul lucreaza in Bucuresti dar are program fix si intre 8 si 18 nu e disponibil din cauza programului si a drumului pana acolo si inapoi...

Asa ca pe langa cresa trebuie sa ne mai gandim si la o varianta de back-up (o tantice) care sa-l ia in cazul in care tati intarzie la serviciu (eu sub nicio forma nu ma incadrez sa-l duc/aduc de la cresa). Ar mai fi cumnatii mei, dar nici asa nu-i usor...

Eu sper ca ne vom descurca.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

fetele nu mai pot de drag
de o jumatate de ora ma uit la bebe cum incerca sa isi aduca piciorusele la gura..le prinde cu mainile si le cearta ca nu fac cum vrea el

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

pozele noastre


ce draguuutz!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

neatza!
multu' de cafea!

..cam rar pe la voi

in sfarsit sunt la zi...am citit tot(nu prea am retinut nik )
doar:
miremia bafta la scris
cristies bv pt decizia luata in legatura cu cresa (si fratiorul meu a fost acolo cand era mic si era numai un zambet..doar ca in primele zile a plans sarcutzu de numa numa)
ruxita, lorex....foarte frumoase povestile..si pe mine ma bate gandul sa scriu povestea matzei mele dar..."las pe maine"
divesificare...incepem de la 6 luni, papam doar de la tzizi de se minuneaza lumea
plateea..cemi plac bunataturile tale..eu habar n-am cine-i nea' Monti asta
Cam atat din ce mi-am adus aminte

Despre noi..crestem..radem in hohote...povestim cu vecinii (numai cu mami nu). In unele nopti se trezeste de cate 4 ori pe noapte iar in altele de 2 ori.

nu mai stiu care dintre voi a dat un program de masa din 4 in 4 ore...dar am inceput si noi sa ne tinem de el.
..........si cam atat

btw...am vazut ca se cauta fetite singure....fi-mea e libera de contract


31.12.2009 Roxi de Diana

Poze
Bebe Diana
Poze noi

Mergi la inceput