Fiv la Cluj 36

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Ha,ha,ha...,azi toata lumea la noi la servici parca-i lovita de maciuca;am vazut
Aia-i clar cu greutatea,ca MI S-AR RUPE,desi nici mie nu-mi place sa fiu grasa,dar cum naiba sa te ingrasi totusi 28 kg,cu cate maini trebuie mancat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

cristina te las ca ma sunat sefa merg inauntru sa-mi dau concediul medical ....pup sa ai o zi buna mai vb

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Te pup,da,o zi buna si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Gagici, scuze ca ma bag pe topicul vostru...
Da' eu sunt cu ochiul pe alinuta noastra draga...
Cristina..za ca nu e greu sa iei 20 si ceva de kile la sarcina...
nu e vorba ca te ingrasi doar...dar absorbi lichide, e sacul, e lichidul, e copilul....e hormonii
Eu am luat 26 de kile la sarcina si vorbesc de perioada in care aveam 65 de kile...fff bine dupa standardele mele..in luna a noua aveam 81 de kile...apoi am dat jos vreo 10 ....dupa 2 ani...
acum as zice merci frumos de oricare din aceste valori...
Din pacate dupa aproape 3 ani de incercari pt bb cu toata medicatia si stresul...am ajuns la minunata cifra de 89....hai ca mai dau jos cate 3-4 kile dupa ce opresc tratamentul cu progesteron si reincep sportul...dar oricum...jale..
M-am intins ca o boala nedorita...scuze...
pup si va doresc sa fiti cat mai curand maici fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Bine-ai venit mona!
Oricum ai un copil daca bine-am inteles,sa va traiasca,lasa ca slabesti tu cu sportul si cu regimul disociat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendeljulia spune:

Buna fetele!
Alinuta - eu am facut IA in Z14, iar in Z13 dupa mi s-a pozitivat testul, a doua linie era ma slaba, dar se vedea, oricat de slab se vede, e sarcina.Test de sange n-am facut. N-am stat in pat, m-am dus la servici, a doua zi dupa IA la schi cu copiii de la scoala. Si eu am luat Duphaston.Mult noroc, ai grija de tine.
Georgetani - tin pumnii, multa bafta!
toate fetele, fara nici o exceptie!!!


de Hanna-Virag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Buna bendeljulia,bine-ai revenit!
Cat timp are Hanna-Virag,sa va traiasca,sa fie sanatoasa si sa fiti fericiti!
mamica si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Alinuta,eu am ovulatia de obicei in ziua 14,am facut IA in ziua 12 cand era vineri,deci ovulatia mea era cred duminica,poate la mine nu s-au spart foliculasii,cine stie,dar vreau data viitoare sa fac in asa fel ca ovulatia sa nu-mi mai pice duminica,ambele dati tot duminica mi-a picat ziua 14,acum incerc sa controlez cu duphaston sa pice in cursul saptamanii,sa fac IA chiar in ziua 14 cand e ovulatia,nu in ziua 12.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Cristinuta, Doamne ajuta pe toata lumea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Dragele mele am o intrebare- Pregnilul se face si subcutanat? sau doar intramuscular?

Mergi la inceput