FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

miki, eu s-ar putea sa fac transferul duminica cu dr. szmatona, sper ca am inteles bine numele de la pk

pk mi-a zis ca are in jur de 10 ani de experienta pe fertilizari, dace cam 300-400 fivuri/an

daca fac cu el, iti pot da mai multe detalii dupa transfer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

luck, mie punctia mi-ar fi facut-o in prima sau a doua zi dupa ce as fi intrerupt ac, la 2-3 zile incepeam stimularea

ne socotim cand ne vedem sa-ti dau merionalul, stai linistita

adria, multa bafta maine! iti tin pumnii!

adipapazi, felicitari pt pereche!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

adipapazi felicitari, cred ca e tot ce iti puteai dori
miki - am o cunostinta care a facut FIV la Budapesta cu Smatana si a reusit cu gemeni. Zicea ca a fost foarte multumita de el.
Oricum parerea mea este ca o mare importanta o are embriologul in toata povestea aceasta. Conteaza si doctorul categoric, dar daca doctorul te stimuleaza ok si ai 8-10 ovocite si embriologul "ti le rezolva" - oricat ar fi doctorul de bun daca ii raman 1-2 embrioni nu prea are ce face. Asa am patit si eu la FIV 2 la Debrecen. La punctie am fost 3 din Romania, eu am avut 8 ovocite iar celelalte 2 tipe cate 10. Eu din 8 am avut 1 embrion, iar celelalte 2 tipe una tot un embrion (dar de z5 e adevarat si a fost cel norocos) iar cealalta niciunul.
La FIV 3 procentul de fecundare a fost 100% - 4 ovocite si 4 embrioni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

roxi, nu te ingrijora pt. ca o sa fie bine. Mergi linistita si cu inima deschisa, ca esti pe miini bune. Nu cred eu ca PK te-ar fi lasat pe miinile oricui ca sa nu isi strice el reputatia.

Eu am o problema MARE: nu stiu adresa clinicii din Szeged. Nu o gasesc, nu stiu de ce - ori am dat in orbul gainilor... Poate cineva sa imi spuna unde e clinica aceasta?

Zadori mi-a trimis un email si mi-a spus ca pleaca pt. veo 2 zile la sfirsitul lui Iunie la un curs de specializare. Asta inseamna ca trebuie sa ma misc repede si sa gasesc cazare, bilete de avion, trnsport din Budapesta pina in Szeged, etc.

Somn usor si vise placute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Adipapazi, ma bucur ca ai fetita si baiat, e perfect! Doamne Ajuta in continuare, sa fie o sarcina usoara si fara probleme!

Roxi, multa, multa bafta duminica!

Atena, tinem pumnii stransi, sa fie puiutii lipiciosi de data aceasta!

Asb, bafta la FIV4!
Motzihor, de ce nu ai mers tu la Budapesta la Kaali daca tot faci escala cu avionul acolo? Ti-l recomand din toata inima pe dr.K!
Luck, iti doresc sa dispara chistul cat mai repede ca sa poti incepe FIV. Ce mai face mama ta, e mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Simonia, cred ca ai facut bine ca ai ales Budapesta si pe dr.K! Succes!

Mami,pupici speciali pt tine si pt finuta ta!

Bytzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

adria42, aceeasi intrebare mi-o pun si eu. Nu de alta, dar cum nu stiu pe nimeni acolo si nici limba, mi-e teama sa nu ma ratacesc. I-am trimis un email si lui PK pe adresa de pe prima pagina - aica cu info@... Voi tot asa comunicati cu el sau aveti alta adresa de email? Oricum, daca imi raspunde pina luni seara si ma poate primi in Iunie-Iulie, o sa ramin cu el, daca nu, merg la Szeged, Dumnezeu stie cum.

multi fetelor si multe binecuvintari - Dumnezeu sa ne asculte rugaciunile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

motzishor adresa clinicii din Szeged este Semmelweis utca (utca = strada) nr 1, tel 003662423623. Ai obtinut deja o programare la Szeged? Poate ca ar fi mai usor de ajuns la clinica din Budapesta cum zice si adria42.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

adria42 multumesc pt urari si bafta multa iti doresc si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

roxi
multa , multa bafta maine !!!
Incearca sa fii foarte relaxata,conteaza foarte tare.
Dimineata mananci proteine si lactate,faci un dus cu un sapun mai diluat si apoi clatesti cu apa multa sa se duca orice urma de sapun.
Fara antipersiparant sau alte creme.
Si ,desi parerile sunt impartite eu zic sa bei lichid inainte de ET.
adipapazi
sa-ti traiasca mamarutele , super ca ai pereche !!
Sarcina usoara si la termen.
adria
te asteptam cu vesti bune.
Mama mea nu este foarte bine , multumesc de intrebare.
bytzi

Mergi la inceput