FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Mutzumesc mult fetelor pt. ajutor. Va rog sa imi scrieti pe adresa de email: naniacris@hotmail.com.

Eu nu stiu ce sa zic. Am tot citit pe forum si unele fete nu sint asa multumite de Zadori. Multe se duc la Kovacs in perioada asta. Sau ma insel eu?

Trebuie sa plec acum: imi fac vaccin anti-tetenos..

Va pe toate.

Vorbim mai tirziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

alina, 3 embrioni as vrea sa transfer

fetelor, pk mi-a spus ca 4 embrioni sunt de calitate buna, dar au mici fragmentatii; a mai patit cineva la fel? sunt mai mici sansele in acest caz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

asb77 multumesc mult. Ma intereseaza varianta asta. Te rog sa imi dai mai multe date: au internet, telefon, bucatarie dotata cu toate cele? Pe mine ma incinta in mod deosebit faptul ca nu e nevoie d emijloc de tranasport... Singura chestie e ca nu stiu o boaba de maghiara, ma pot descurca in engleza sau romana cu cei ce inchiriaza apartamentul? Banuiesc ca o sa am tot apartamentul pt. mine, nu?

Astept detalii, daca vrei poti sa imi trimiti un email pe adresa: naniacris@hotmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

asb, estradiolul ajuta la endometru si, de asemenea, creste inainte de ovulatie, ajutand la eliberarea ovocitului. gonalul si merionalul contin fsh, respectiv fsh si lh in cantitati egale. fsh si lh fac treaba cu foliculii. gonalul si merionalul nu modifica estradiolul. acuma intelegi de ce zic ca estradiolul e si pt endo?cand lh se dubleaza/tripleaza, apare peakul de lh si se declanseaza ovulatia. tot atunci e important cat e E2 si pt a nu gresi momentul spargerii foliculului pt eliberarea ovocitului.
oricum, nu noi trebuie sa pricepem astea, ca doar doctorii aia de-aia au zacut prin congrese si biblioteci, ca sa le stie mai bine ca noi.hai ca fiv 4 va fi cu cel putin 4 embrioni da clasa I! megabafta!

atena, ai tacut de tot?

aristica,

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

adria42, bafta maine!

roxi, tinem pumnii!

mami_vreau, pupa fata si bbelusii fina si nasha de maine!

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

adipapazi: acum am intrat pe net (munca non stop, deh...), multumesc mult pt raspuns esti doxata bine de tot!!!! sincer mi-e cam jena sa il intreb de estradiol pe PK, ma gandesc ca daca nu mi-a dat sa-l fac, considera ca nu e cazul.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

asb77: intre 2 FIVuri e indicat sa astepti 2-3 luni. Multumesc si pt info despre estradiol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

atena, intreaba-l, ca nu se supara. da-o si tu mai inocent din condei. gen: tre sa fac vreo dozare hormonala? e2? fsh? lh?
iti dai seama ca si el stie ca noi vbim si stam calare pe toate forumurile si site-urile.cu cat iti elimini stresul si banuielile, cu atat e mai bine.

dragile mele, am fost la echo si cica avem boy and girl!nu schimb semnatura pana la 16 sapt.

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Apopos de stat 2-3 luni intre FIV. Eu am incercat unul acum in mai si l-am itrerupt pt. ca nu am raspuns bine la stimulare (numai 4 folicului cu 2 maturi). Dr. Zadori ma cheama pt. urmatoarea stimulare numai cu o luna pauza. Se pare ca a e ok chiar si asa?

Ma bag ca musca in lapte, dar mie doctorii aici imi tot spuneau ca daca am progesteronul bun inseamna ca endometrul creste frumos. De aceea dupa FiV sa da progesteron ca sa creasca endometrul si sa maximizeze implantarea embrionului. Ca sa fiu sincera sint confuza in ceea ce priveste endometrul: eu il am destul de bine dar nivelul progesteronului nu e prea grozav. Poate ca pina la urma estrogenul e mai important...

Dumnezeu sa fie cu noi fetelor: sa devenim toate mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

atena_77 - eu te sfatuiesc sa intrebi tot ce iti trece prin minte. Ai sa fi uimita cite chestii pot fi trecute cu vederea de catre un medic. Eu am avut tot felul de surprize - ca atare am preferat sa insist si sa intreb decit sa fac vreo greseala si sa dau totul peste cap (chiar daca greseala vine din partea dr.-ului). De exemplu, la FIV-ul asta, ma suna asistenta si imi spune cum sa incep tratamentul, dar uitase sa imi spuna de o pastila. Noroc ca am intrebat: in afara de injectii, trebuie sa mai iau ceva dintre pastilele prescrise? Ca sa vezi!

Mergi la inceput