FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

luck, eu am luat ac ca parte a protocolului pt fiv, am luat vreo 15 zile pana cand chistul s-a micsorat si cateva zile dupa; a scazut de la 3,7 cm la 2 cm; dupa ciclu, s-a micsorat la 1,2 cm

si mie kovacs imi recomandase punctie, dar eu nu mai puteam sa astept; tb sa fac fiv in mai- inceputul lui iunie, nu puteam sa mai plec de la serviciu dupa; am avut noroc, luni tb sa imi faca punctie si cu trei zile inainte se micsorase

din cate stiu de la doctorita mea, nu poti stii cand se sparge chistul chiar daca iei ac, s-ar putea sa nu se intample in prima luna; punctia se poate face si cu anestezie locala si dureaza putin

depinde de cat poti astepta tu; daca nu e graba, poti lua ac si fa cateva ecografii dupa 1-2, 3-4 saptamani, vezi cum evolueaza chistul; mie cand mi s-a micsorat am avut niste dureri f puternice de stomac vreo 2 ore; abia la eco mi-am dat seama de ce



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Buna LUCK eu am ramas cu un chist mai mare dupa ce am avut o inseminare nereusita si am facut punctie.Desi mi a fost teama nu a fost mai rau decat HSG, cu anestezie locala a durat cam 20 min cu tot cu pregatirea dinaintea interventiei, iar dupa aceasta am luat si o luna anticonceptionale.Singura problema ar fi tipul chistului cu lichid sau fara, la mine a fost o seringa plina chiar am vazut o.

Bafta multa!


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!

Roxi25 super! bafta duminica la ET. Da Doamne sa fie toti lipiciosi.
Mami_vreau petrecere frumoasa sambata la botez.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Buna fetelor!

Roxi bafta la transfer! Stai linistita ca-s ok si ceilalti dr. deacolo; si pe mine m-a lasat odata de pana altuia.

Cristal1995 ar fi bine sa fim cat mai multe prin iunie pe acolo, insa din pacate la mine nu-i clar daca voi merge sau nu. Saptamana viitoare am programare la hematolog si sa vedem ce zice. Pe urma tre' sa-l anunt pe PK si numa dupa aceea hotaraste daca face FET sau nu, inca.
Oricum daca eu nu ajung va tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

roxi, bafta la transfer! sa te intorci cu bebe la purtator!

Am o intrebare: pe ce nr de telefon te-a sunat PK. Pe nr. din Romania?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

Aristica, imi pare rau ca a trebuit sa renunti, dar ma bucur ca am gasit eu loc. faptele bune se recompenseaza
Atena, cand sosesti la clinica? poate ne intalnim.
cati bani trebuie in oras; metrou, autobuz, taxi? eu vin si plec cu trenul.
unde se pot schimba banii ? si pentru translator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ngh, da, pe nr meu de mobil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

am gasit undeva, nu mai stiu unde, postata o lista cu medicamentele posibile, si cu specificatia care se gasesc numai in ungaria, si care se pot gasi si la noi. unde este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Simonia uita-te pe prima pagina. Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamolnar spune:

Roxi bafta la punctie duminica. Cati embrioni vrei sa pui? Va iesi soarele si pe strada mea


MTHFR - A1298C,genotip homozigot,3 sarc oprite in ev(5s,5s,7s)

Mergi la inceput