FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Ankflor sa fie intr-un ceas bun.
Felicitari si sa ne confirmi sarcina in 14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

continui povestea mea

cunostiita respectiva a vb azi cu dct nostru celebru de moldova....si ia spus despre mine ..saracul sa scuzat ca vezi de ce nu iam spus cas pila lui nu stiu care xxxxxxx......si a mai spus ca el pleca la un simpozion si pana pe 14 iunie nu poate ............offffffff

deci pe 14 iunie plec la batut in cuie.... sa ma ...

asa sa fie..sper sa nu ma mai intoarca si sa ma mai amane..

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Ankflor, Doamne ajuta sa se prinda puiutii si sa creasca sanatosi in burtica pana la termen! Sa fiti sanatosi!

Corina, chiar nu stiu ce se intampla cu embrionii decongelati pe care nu-i transfera, dar ma indoiesc ca se recongeleaza. Vezi ce zice PK, dar m-as mira sa vrea sa-ti transfere 4. E cam riscant. Bafta multa! Cati vor fi sa fie sanatosi!

Motzishor, cerclaj intr-o 'traducere de balta' inseamna coaserea colului in anumite cazuri de risc (ex. col scurt) pentru a evita deschiderea lui prematura. Pentru mai multe explicatii, du-te pe google.com si da un search pt 'cerclaj' Nu-i asa ca am explicat 'frumos'?

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

laura, la ce dimensiuni ale colului se pune aceasta problema? adica daca e inchis si peste 35, e in regula? eu am grija sa nu stau mult i picioare, nici jos, stau mult pat, iar peste 2 saptamani intru definitiv in concediu si nu mai merg la serv.

Adi +12


Salutare, si eu sunt viitoare mamica de gemeni si am o prietena care are deja 34 sapt cu gemeni prin FIV, care nu are nicio problema, abia a intrat in concediu si copilasii sunt si marisori, au deja in jur de 2,2 kg fiecare. Doctorul spune ca are toate sansele sa duca pana la 38 sapt, ceea ce e deja "la termen".
Nu inteleg cand ai scris de colul tau.... 35 de ce??? mm?
Trebuie sa ai mai multa grija mai incolo, dar si un medic bun care sa-ti masoare regulat colul. Cu un pic de noroc si credinta, vom duce sarcinile cu bine cat mai aproape de termen!
Multa bafta!

Irina, +15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

ankflor - sa fii convinsa ca cei 2 embrionasi care au ramas sunt cei mai puternici si vor sta la locul lor 9 luni. Bafta multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Irina, sunt convinsa ca Adi la 35 mm se referea. Nici nu mi-am dat seama ca nu a trecut unitatea de masura pana am citit mesajul tau. Sarcina usoara si sanatoasa in continuare!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Laura merci! Si eu tot asa m-am gandit, nu cred sa-i recongeleze. Am sa-l intreb pe PK sa vad ce zice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

ankflor- bafta multa, si sa stea in burtica 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

adi: sa fie!!!! ma pregatesc de dusul fierbinte
asb, corina and all the girls
corina: iti dau detalii ref la nr decongelati si transferati maine sau poimaine cand voi mai intra (dupa transfer am de gand sa stau in pat si nu am laptopul decat in receptie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

ankflor: sa fie cu lipici si muulta sanatate!

Mergi la inceput