FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

pogonici1977 eu nu stiu nimik despre dr de acolo, dar si parerea mea este ramai la acelasi ca pana in 14 nu mai e asa mult si din cate am vazut cunoaste toata situatia.
iti doresc mult noroc si rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Atena iti tin pumnii maine, abia stept vesti de la tine
Cati ai congelati si cati iti transferi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Fetelor stie careva dintre voi Kovacz cati transfera cel mai mult?
Eu am 4 blasto si daca rezista toti la decongelat eu i-as transfera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

corina, eu nu stiu cum decide PK dar stiu care e regula generala la FIV. Daca viitoarea mamica e sub 35 de ani, se transfera maxim 2 embrioni, daca e peste 35 de ani, se pot transfera 3. Nu am auzit de nimeni sa transfere 4, dar mai stii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

motzishor - asa este la pacientele sub 35 ani max 2 embrioni si peste 35 ani, 3 embrioni, dar in cazul in care ai mai multe FIV esuate iti pune 3 embrioni indiferent de varsta.
Corina - eu zic totusi sa nu risti cu 4, dar mai vorbeste cu doctorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asb77 spune:

atena, roxi - sa fie cu noroc de data aceasta

Fetele spuneti-mi si mie ce analize de imunitate ar trebui sa-mi fac? Poate si aceasta e o problema - imunitatea mea e la pamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Motzishor merci de raspuns. Eu sunt sub 35 de ani, dar ma gandeam ca daca oricum ii decongeleaza sa-i folosesc pe toti. In caz contrat ce se intampla cu ei, se recongeleaza? asta-i intrebare de 10 punce, dar sincer habar nu am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

asb77 si sistemul meu imunitar e deteriorat, sa zic asa. Am jumate din nivelul leucocitelor. Eu l-am intrebat pe PK si a zis ca nu este relevand pentru esec FIV. Ca analize mie mi-a cerut Anticorpi antinucleari, anticorpi ATPO, Lupus antucoagulant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankflor spune:

Buna fetelor,

Eu am facut tranferul de embrionii pe data 28.05. La decongelare au ramas 2 din 4. Speram de data asta sa fie cu succes.

Pentru cele interesate am 2 fiole de Pregnyl 5000 ramase si daca aveti nevoie vi le dau.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

ankflor, sa fie lipiciosi cei 2 embrionasi ai tai, iar peste 9 luni sa te auzim ca esti mamica

Mergi la inceput