FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui atena_77

sami_viitoare mami: de ceaiul de cretisoara ce zici, e ok sa il beau si dupa transfer? dar napraznic? - multumesc


poti sa bei ceai de cretisoara, eu personal am baut cate 2l pe zi, vreo 2 cutii de plante, apoi m am rezumat la apa, lapte, suc de rosii si compot

bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

aristica, doamne fereste sa imi trebuiasca serclaj! ce, toate mamele cu gemeni fac serclaj?

roxi, acum esti mami!si gabriela la fel!

atena, bafta muuuuuuuuulta!

pogonici, tre sa ai incredere in dr ca sa iasa operatia bine. stie DD cum le aranjeaza.

mami, io cu poeziile, mai putin cu tehnica!



Adi +12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Adi, nu fac toate mamele cu gemeni cerclaj, dar e bine sa iei asta in considerare si sa ai un medic fff bun care sa te sfatuiasca. In locul tau as cere parerea mai multor medici chiar. Nu vreau sa dau exemplul la care ma gandesc aici, acum, dar am mai zis si inainte, le ROG pe toate mamicile de gemeni sa ia cerclajul in considerare daca e nevoie si sa fie foarte atente cu chestia asta. Chiar daca trebuie cerclaj si stat in pat, nu conteaza, pentru ca facem orice pentru puiutii nostri. Sarcina usoara si puiuti sanatosi si la termen!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

laura, la ce dimensiuni ale colului se pune aceasta problema? adica daca e inchis si peste 35, e in regula? eu am grija sa nu stau mult i picioare, nici jos, stau mult in pat, iar peste 2 saptamani intru definitiv in concediu si nu mai merg la serv.

Adi +12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zguby77 spune:

Pt Adi, te rog din suflet nu te supara ca intervin, desi nu am nici o legatura cu acest subiect...citeam din intamplare postarile voastre si mi-am amintit ca acum cateva zile pe un forum cineva a postat ceva legat de cerclaj>Iti dau linkul, nu ca sa te inspaimant si doar cu speranta ca greselile unora sa fie de folos altora:
bebelusultau.ro/forum/viewtopic.php?f=7&t=16747&start=225
Citeste te rog postarile lui Ayaflo.
Te pup, numai bine si iti urez o sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

zguby, multumim ca ai intervenit. Cred ca te referi la acelasi gen de intamplare nefericita la care ma refer si eu. Nu stiu de ce link'ul e considerat reclama. Il poti reposta cu niste spatii eventual, sa nu-l mai ia drept reclama, sa putem citi? Stiu ca mie imi facea foarte rau sa citesc sau sa aud despre intamplari nefericite in perioada sarcinii (imi face si acum rau, dar suport altfel), asa ca poate ar fi bine ca unele fete sa nu citeasca detalii, si doar sa ne asculte sfatul si sa nu treaca cu vederea anumite lucruri. Mai bine suflati si in iaurt!

Adi, cred ca peste 3.5 cm si col inchis e f bine. Ma voi mai interesa si mai poti citi si tu pe net. Treaba e ca trebuie mare grija si controale suficient de dese, mai ales in sarcina gemelara. Nu trebuie sa te sperii, ci doar sa ai grija de tine si sa nu uiti ca ai puiuti in burtica :) Asta e valabil pt toate norocoasele care sunt insarcinate, nu doar pt cele cu gemenasi.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Laura draga, e adevarat, PK nu poate primi mesaje prea mari. A cerut sa ii scriu intii un email cu un mic rezumat si apoi sa ii trimit testele pagina cu pagina in format PDF. Initial i-am trimis atasamentele in format JPEG pt. ca erau imagini scanate ale testelor dar PK mi-a trimis raspuns ca nu poate se le deschida si sa le trimit in PDF. De aceea cred ca nu a putut primi nici pozele de la tine. Poti numai sa le transformin in PDF si sa le retransmiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

atena_77, asa am si facut, m-am pus pe mine ca CC- eu l-am primit si putut deschide, dar PK nu. Pur si simplu el are emailul setat sa primeasca o marime mai mica de atasamente. Plus ca se pare ca nu stie cum sa deschida poze in format JPEG. Are dreptate totusi, in tota lumea medicala se lucreaza cu format PDF.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Intrebare stupida: ce e acela un cerclaj? Chiar ca sint pe dinafara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Roxi felicitari pentru trasfer, si sa stea la tine in burtica 9 luni
La fel iti doresc si tie Gabrielarus#537; sper sa veniti cu vesti bune amandoua

Mergi la inceput