FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

simonia: cu avionul, ajung la 18.45, stau destul de apropae de un mall numit MomPark, daca vrei ne putem vedea in jur de 20.30 la MomPark, ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

atena, eu vin cu trenul pe 1 iunie pleaca din bucuresti la 19,10, ajunge in budapesta la 8,47 pe 2 iunie dimineata, la 11,30 am consultatia si la 19,20 plec inapoi in romania. asa ca nu cred ca ne vedem, doar la clinica daca ne-am fi intalnit.
sper sa-ti reuseasca transferul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna
Va multumesc mult , maine este ziua cea mare la ora 13 avem embriotransferul .

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

adria, multzumesc mult de recomandare. Imi pare tare rau pt. incercarea nereusita. Ai nedejde ca o sa fie bine. Te si .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

simonia, ce inseamna ACC Bucuresti-Budapesta? E un microbuz sau autocar? MA intereseaza mult daca ajung la PK sa stiu cum ajung Bucuresti sau Pitesti la Budapesta si invers... Te rog sa imi dai mai multe detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

Gabriela, D-zeu sa fie cu tine miine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

este tren, cred ca rapid, nr. 472. pleaca din bucuresti la 19,10 (seara) ajunge in budapesta la 8,47 dimineata. costa 420 ron sau 460 in functie de cuseta.
bilet simplu este si mai convenabil, dar nu merita sa stai toata noaptea pe scaun. pe un pat, dormi sau nu, dar stai intains.
din budapesta pleaca seara, la 19,13 ajunge in bucuresti la 10,34 dimineata.
mai este un tren, nr. 346, pleaca la 15, 15 din bucuresti si ajunge in budapesta la 5,17.dar acesta mi-a convenit mie.
mi se pare mai comod asa decat sa conduci toata noaptea in alta tara, sau sa mergi cu autocarul.
bine, e si avion, dar nu-mi convin ora si banii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

simonia, multzumesc frumos. Ma ajuta tare mult informatia asta.

A raspuns PK la mesajul de confirmare trimis de sotul meu. PK zice ca nu a primit nimic de la mine probabil din cauza marimii prea mari (am pus toate testele intr-un singur email). Asa ca i-am urmat sfatul si am impartit informatia in mai multe emailuri. Acum astept sa vad ce spune...

fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

simonia, pretul biletului de tren 420 RON e numai dus sau dus-intors?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Motzishor, noi am fost in Ro la FIV2 pentru 4 zile jumate, la inceputul tratamentului si am zburat Malev Budapesta-Buc. Tin minte ca ne-a costat pe amandoi in jur de $700. M-am uitat acum pe malev.com si e cam la fel, vreo 300-350 de persoana. Daca zbori invers (Bucuresti-Budapesta) e aproape jumate pretul. Cu Taromul e cam $200 (toate preturile sunt round trip). E adevarat ca a fost cam ca in caruta de mi-a tzatzait fundul , dar am ajuns intr-o ora si ceva (acum nu mai stiu daca a fost asa din cauza vremii, sau doar a faptului ca avionul e miiiiiiiic, dar a fost ok oricum). Ne-ar fi placut sa mergem cu trenul, dar era timpul prea scurt (pt ca trebuia sa fim inapoi la eco in ziua a 6'a de tratament), asa ca am ales avionul.

Apropo de faptul ca PK nu a primit emailul lui Motzishor din cauza atasamentelor - asta e o chestie de retinut si cel putin primul email trimis lui ar fi bine sa fie unul fara atasamente, in care eventual sa-l intrebati cum puteti trimite atasamente, cat de mari pot fi etc, pt a nu se mai crea confuzii.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput