FIV in Ungaria 106

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mami, te pupam!

luck, faci maxim 1 ora jumate. depinde in ce loc alegi sa te duci, uita-te pe net, alege o localitate si da-i drumul!

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:


sunt ingrijorata pentru ca translatoarea nu-mi confirma venirea ei. o fi plecata si nu a deschis email-ul? daca pana luni seara nu-mi confirma, ce ma fac?
adipapazi, eu am AMH=0,53. Deci pe aproape, si poate ca imi da ceva asemanator. cat te-a costat pe tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

simonia, fiv cu icsi si analize de sange la 2 zile si ovulometria si punctia si ET-520 000 HUF, iar tratamentul nu l-am socotit cu exactitate, dar am avut 13-14 zile de gonal-f 150 si merional 2 fiole pe zi, plus 2 ovitrelle si 4 cetrotide.eu cred ca maxim 2700 euro fivul cu tratamentul.

Adi +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

adipapazi, am scris in graba si nu am terminat, mai ales stimularea ma interesa, bine-nteles, aproximativ, pentru ca difera dozele, etc.
de cand incep stimularea si pana in z.6 cand ma duc la Buda. fac ecografii? cand? zilnic, la cateva zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

Tamaryllis ai spus mai inainte "eu stiu ca napraznicul creste NK-urile, ceea ce nu e de dorit." ce inseamna acel NK?
Am un ceai recomandat femeilor mai in varsta care vor sa ai ba copii, contine si naprasnic. ma gandeam sa beau, dar vad ca nu e indicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_74 spune:

Simoniace este AMH?
si eu i-am scris un email translatoarei si nici mie nu mi-a raspuns, eu acum i-am trimis primul email sa vad daca vine cu mine la clinica in data de 17 cand am prima programare.tu ai mai vorbit cu ea?stii cumva cat ne costa translatoarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

simonia: din z5 sau 6 cand trebuie sa te prezinti in Budapetsa vei fi monitorizata la 2 zile sau chiar 1 zi daca e cazul si de fiecare data iti spune ce tratam iei, pana in ziua in care administrezi Ovitrelle - dupa care, la 36 h faci punctia.
motzishor: info@ e singura adresa pe care corespondam cu PK, iti va raspunde cu siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Dragele mele, din pacate nu am o veste buna...Beta HCG <0.1, deci negativ. Ieri nu am fost in stare sa intru pe net sa va scriu.
Acum vreau sa iau o pauza de cateva luni de tratamente, de FIVuri, de ganduri daca voi fi si eu mamica...
Intre timp, poate ma mai echilibrez si financiar si vom vedea ce drum vom urma.
Multumesc la toate fetele care m-ati sustinut si toate gandurile mele bune se indreapta spre voi, sa reusiti sa va indepliniti visul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Roxi, m-am gandit la tine azi, sa fie puiutii tai lipiciosi!
Gabrielarusu, bravo pt ousare si sa se fertilizeze toate!

Atena, bafta la ET!

Toate fetele care va pregatiti de FIV, multa, multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Mami,multumesc pt sustinere si iti tin pumnii la operatie!
Poate o sa fim colege in decembrie...

Adipapazi,

Mergi la inceput