Regasiri (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

E "vichend" si sunteti afara, in parc?

Ank, condoleante, imi pare rau. Era bolnav?

Am si eu o curiozitate: dupa ce se joaca cu jucariile, e vreun copil care le si aduna sau deja vreau prea mult? Calin spune "nu, tu" si gata, i-am spus ca le dau la alt copil, ca le arunc...aiurea...nu-i pasa.
Ieri a pus-o pe Ana sa-i imbine sinele ptr trenulet ( din ala din Ikea), s-a jucat el, apoi cand i-am spus sa le stranga mi-a zis foarte senin ca Ana le-a imprastiat, nu el

Ieri a fost ziua nepotului meu, prietenul Anei, vecinul ( toate odata). La suflat in lumanare s-au adunat toti copiii pe langa el si in timp ce el se gandea ce dorinta sa-si puna , in lumanare a suflat fratele lui, de 2 ani. I-a aprins iar lumanarea...si iar se gandea...asa ca nepoata-mea s-a gandit sa sufle ea.... Pana la urma a reusit sa-si puna dorinta, sa si sufle in lumanare, dar cei mici incepusera deja sa jumuleasca florile si frunzele de pe tort

Gata, astept sa ma sune o cunostinta care-i medic si e de garda, sa ma duc cu Oana sa-i scoata ( iarasi) colturile la unghia mare de la picior ca iar arata urat si am reusit s-o conving sa mearga( de baza a fost faptul ca va capata scutire de la orele de sport si chiul luni de la scoala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Sofia le strange doar cand vrea ea...cand vin cu farasul sa le adun
dar de obicei le lasa asa...
iar Andres imi raspunde scurt:"nu! Aya!"(adica sa le stranga Sofia,Aya =Sofia)
el orice face,da vina pe ea,inclusiv cand e kk la el in chiloti,zice ca a facut Aya !

28+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita
cand e kk la el in chiloti,zice ca a facut Aya !





tare!

Aseara: se duce Calin la baie sa faca pipi. Ruxi, nepoata mea- mai mica cu 5 luni- dupa el. Cand a vazut ce scoate din pantaloni...spune aratand spre "obiect": " tu ai cocos, eu am pasarica....vrei sa-ti arat? spune, vrei?" si-ncepe sa-si traga de chilotei sa-l convinga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Ma uit la Eurovision, mai e careva pe aici?

Aelita, Dayanara, Dbunny, dormiti? Treziti-va si votati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Roxana eu m-am uitat doar la piese, apoi am culcat-o pe Ana si am adormit si eu, dimineata am vz ca s-au clasat pe locul 3, e f. bine.
Cu stransul jucariilor si noi avem o problema..."strange tu mami". Uneori o conving sa o facem impreuna, ma ajuta.
Dbunny imi pare rau de nepotica, bolile nu cred ca mai au legatura cu alimentatia. Ma gandesc la mama, consuma numai verdeturi, carne odata pe saptamana doar, numai sucuri naturale, ii era f teama de e-uri, dulciuri nici atat, si tot a facut cancer de colon. Doctorului nu-i venea sa creada cand i-am spus ce manca de obicei. Asa ca eu nu ma mai feresc de nimic, o sa mananc si o sa fac tot ce-mi trece prin cap, fiecare are soarta lui si nu prea o mai poti schimba, asta cred.
Cu sexul fii-mea le stie locul, fetele pasarica, baietii cuc si doua oute, cand va fi mai mare o sa afle si functionalitatea. Nu mai e curioasa cand vede un baietel cu puta goala, i se pare normal. Ea nici atat nu arata, i-am bagat la cap pt ca inainte nu avea nicio jena, si nu-mi convine, mi-e teama ca cine stie peste ce specimen da si mai bine sa nu fie expusa. Acum nici titi nu isi arata, doar eu am voie. Spune ca e partea ei secreta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione
fiecare are soarta lui si nu prea o mai poti schimba, asta cred.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




Si eu cred foarte tare in asta.

Aseara am stat pana la final si m-am uitat, m-am culcat pe la 1 si de-abia am adormit dupa 2, la 7 jum am fost in picioare ca m-am dus cu Oana la pansat, mai tarziu ma duc la zoo, sunt zilele orasului si sunt si ceva activitati ptr copii, vom vedea ce anume.
Am ceva emotii la gandul ca merge Calin la zoo, la custile alea cu ursi, lupi...dar cred ca il voi lipi cu Superglue de mana mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

si eu cam la fel,cu alimentatia...
consider ca nu putem sa ne facem sclavii corpului si al mintii...sa ne traim viata calculand si gandind ce e rau si ce e bine,sa mai lasam si de la sine,organismul stie ce vrea,ce poate..
bineinteles,ma refer la oameni normali,ca noi,nu la cei cu excese de alcool,droguri..
dar eu una nu ma obsedez cu eurile si alimentatia,ca tinerete fara batranete si viata fara de moarte nu exista.
si eu cred ca e deja o boala cu asta ! devenim sclavii corpului .
asa si matusa mea,nu bea nu fuma,manca numai din curte pe vremea aia naturaleee,de la tara,numai carne crescuta in curte la bunica,nu mezeluri,oricum nu erau pe vremea aia...si a facut cancer la gat la 32 de ani !
a scapat printr-o minune ca a fost operata la timp,dar i-au scos tot,corzi vocale,a ramas de la 32 de ani fara voce si cu gaura in gat pe care respira...
apoi a mancat si ea de toate !
cand a vazut moartea asa de tanara ! si o viata chinuita...in plina tinerete,a suferit mult,era asa frumoasa si plina de viata,si ea fara voce...
nu mai zic de copilasi !


28+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dani nu-i curios de ce au fetele sub fusta! Stie ca 'baietii facem pipi asa mami, cu putza-n mana, iar fetitele se pun cu fundu asa...'in rest, nu simte curiozitate sa se uite. Bag sama ca fetitele-s mai curioase, primii 5-6 ani, apoi se schimba planurile

aaaaaaam uitat de Eurovision, dar iote, locul 3 e foarte bine! o sa caut si eu sa ascult melodia Romaniei, si pe cea castigatoare a Germaniei.

Cat despre preocuparea alimentatiei: da, ma preocupa! Abia astept sa-mi trimita mama iar miere de la stupii lu bunicu'mio, sau zacusca facuta de ea, din verdeturile din gradina noastra; verdeturi fertilizate cu gunoi de la vaca lu' unchiu'mio...care vaca papa porumb de pe culturile lu' taicamiu, sau cand mergem in Romania mor dupa strugurii aia albastrii aromati, si laptele de la vaca vecinii. deh, ce inseamna sa cresti la oras prapadit cu nivel de comuna

Si totusi...vinetele si cartofii de cand e lumea se stropeau cu chimicale...
Aici, ajung a o miime naturala. Alimentele de pe raft sunt cah!! crescute prea repede, prea lucioase ca sa fie adevarate, prea apoase, si fara nici un gust. cateodata prindem cate-o tura in sezon, insa la un pret exorbitant.

Ieri am fost la mare, l-am lasat sa se balaceasca in voie vreo 3 ore. a iesit congelat cu o gramada de muci. A baut cred si-un litru de apa de mare...

Aseara in schimb l-am lasat la soacra la nani, si noi ne-am dus la o cina f faina cu colegii de la sala. A fost un soi de www.flickr.com/photos/dbunny/4653325012/" target="_blank">good bye party
, fiindca din 20 iunie nu mai mergem , daca copiii nu mai au gradinita. A adormit f repede, avand in vedere ca s-a balacit toata dupamasa si pe drum n'apoi nu l-am lasat sa doarma.L-am cules a 2-a zi la 10-30, iar cina de lux...mi-era dor sa stau si sa se preumble osatarii cu platourili. Bineinteles c-am mancat cat 5! era totul prea buna ca sa las vreo faramitura acolo

ma duc sa-i fac pop corn. Pup

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

am uitat de tema Roxanei: in nici un caz nu strange daca eu ii cer! eventual le aliniaza, le pune-n sirulete, sau le strange toate una langa alta, insa tot pe jos, isi face garaje si alte cele cu masinutele, dar nu le-ar baga in cufar deloc! Cateodata si le aduna, dar doar cat sa le duca/imprastie in alta camera...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ivan nu numai ca strange de cele mai multe ori, dar daca nu strang eu am pus.o...daca din greseala ma impiedic si.i deranjez pantofii care si.i aliniaza se da jos si.i aseaza la loc si tot asa
daca imi cere un joc, dupa ce se joaca trebuie neaparat ca in momentul cand a terminat sa.l duc la locul lui in caz ca e luat de undeva unde nu ajunge

cu alimentatia nu ma strofoc deloc, adica mananc danone cu mare bucurie :))

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

AMr...4kg

Mergi la inceput