Pufuleti cu colacei - ian-feb 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

L-am votat pe Gargaritz de trei ori intr-o zi si mi-a dat voie...o data aseara pe la 00:05, o data azi dimineata pe la 11 si acum am votat iar si de fiecare data mi-a scris 'votul dvs. a fost inregistrat'.



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana


Super! Multumim!!!

Tuturor fetelor care ne voteaza un brat mare de








































_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies
...

Ayanna, nu renteaza sa le iei de la noi, dar daca gasesti ceva poate noua ne-a scapat... (imi vine sa ma duc in Auchan maine). Si eu sunt pafarista cu shoppingul pe net. Dar incerc acum marea cu degetul.

...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?


Cristies, nu stiu exact cam ce jucarii ati ochit voi pe site-urile din afara, dar de ex. pe veveve.minitoys(punct)ro vad ca sunt jucarii Lamaze ca cele pe care le-am mai vazut in poze pe la fete: elefantul, maimutica, floricica...si sunt in jur de 41 de lei, deci 10 euro. Pe site-ul din afara am vazut ca-s cam la acelasi pret sau un picut mai mare, dar ma gandesc ca la noi totusi e mai ieftin transportul.
Dar intradevar depinde ce fel de jucarie este, daca se gaseste la noi...sunt io mai paranoia asa cand vine vorba de comanda pe net, dar uite ca prin intermediul netului ne-a facut Miremia rost de colacei. Si o pup inca o data pe aceasta cale pentru efort.



mami de strumfita scumpa Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Evyme, daca te-ai hotarat sa nu-i spui sotului ai grija cum te comporti cu ea in continuare. Pentru ca o sa ajungi cand s-o umple paharul sa rabufnesti dintr-o prostioara si sotul sa zica de ce te aprinzi asa repede. Daca faci club anti soacre ma bag si eu membru fondator. Pls!!!!

Asta cu mancarea nepotrivita pentru copii e si cosmarul meu, nu doar la soacra-mea, ci chiar si la mama sau la oricine trecut de 50 de ani. Stiu ca nu e bine sa generalizez dar ma apuca disperarea cand aud ca doctorii recomanda diversificarea timpurie fara motive intemeiate si mame cultivate, absolvente de facultati inalte, cu acces la toate cartile din lumea asta (via internet) adopta dictonul: Daca a zis doctorul... ce tu esti doctor?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?




Nu o sa fie niciodata o problema de genul asta, pt ca de cele mai multe ori, el se aprinde mult mai tare decat mine, d-asta nici nu-i povestesc chiar mereu toate boacanele astea ale soacra-mii, pentru ca fiecare discutie a lor se termina cu o cearta... Din fericire pt mine, mama mea e ceva mai destupata la minte, si accepta recomandarea cu alaptatul exclusiv pana la 6 luni, desi cu noi ea a procedat altfel; chiar a tinut foarte mult sa alaptez, si m-a ajutat cu sfaturi, m-a incurajat in perioada cand aveam ranile la sani, mi-a spus mereu ca alaptatul este un moment unic, in care puiul meu este doar al meu, ca se creeaza o legatura unica in clipa in care alaptez, ca ea adora sa ne alapteze pe mine si pe sora mea... Cu ea as avea incredere sa-mi las copilul, pentru ca vad cum are grija si de nepoata mea; niciodata nu a facut altfel decat i-a spus sora mea, chiar daca nu era mereu de acord cu ea...

din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.youtube.com/watch?v=EdPETTNtz6I" target="_blank">intrarea tortului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

ayana .. 1 sg intepatura ii face .. si Mini al meu nici nu a simtit-o ..

In schimb nu am avut niciodata o zi atat de agitata si cu atata plans ca acum .. A fost f marait si nu a vrut sa doarma deloc. Si nici nu am avut voie sa-i facem baitza.. Iar pt el e un ritual .. cu baia de la 10 seara .. Doar asa vrea sa doarma .. Am improvizat noi un fel de baitza pt el dar nu a fost la fel .. a adormit ca niciodata pe picioare el care dupa baitza tzop in patutz si somn .. sper ca maine sa fie altfel ..

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

evyme... eu sunt de acord sa facem clubul anti-soacrelor.
din pacate, asta n-o sa ne ajut cu nimic. pentru ca ele exista, traiesc mult si au maleficul de partea lor. au infinit mai mult timp decat noi sa urzeasca toate prostiile de pe lume si sa le infasoare intr-un iz de "buna intentie", ca sa prosteasca pe cei neavizati.

eu una refuz sa mai ascund ceva de sotul me, pt ca exact asa cum spunea cristies... maine poimaine, ma va intreba..."ce te aprinzi asa? ce ti-a facut mama asa grav?"

e aiurea, de tot. stiu cum e cand nu ies calculele, stiu cum e cu rate. noi am ales sa nu facem nimic, nimic de anul trecut din mai, ca sa reusim sa ne platim masina intr-un an, sa nu mai avem rate si la aia. e greu iar alternativa sa platesc altcuiva si putinul pe care il am, a locuiesc tot intr-o casa care nu e a mea, sa investesc acolo niste bani, ma inspaimanta.

din pacate, singura consolare e ca le vom supravietui. vom avea, la un moment dat, libertate. iar pt cele care au sotii aproape... uneori aproape nici nu mai conteaza ca un om fara valoare nu te apreciaza, sau mai rau, te uraste cu perdea, prefacandu-se in societate ca te iubeste.

realizez, zilele astea, ca invat foarte multe de la soacre. invat sa nu fiu niciodata o femeie rea, perversa, mincinoasa, prefacuta, mizerabila, cicalitoare, discriminatorie, materialista, dar mai ales fara suflet. soacrele sunt exemplul perfect de ce specia noastra e pe cale de dispartie din punct de vedere umanitar.

soacrele sunt cauza pentru incalzirea globala. AM ZIS!

si acum chiar ma bag la somn!



I will survive...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Si cand va aud pe voi .. Inca o data ii multumesc lui Dumnezeu pt soacra pe care mi-a dat-o .. desi si a mea imi mai spune una alta .. dar tac si ii trece ei .. Oricum ea stie mult mai bn ca mine .. ca doar 8 ani cu copii si-or spune si ei cuvantul .. Nu am ce sa-i reprosez!!!

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Plateea exact cum zici tu acolo e uracioasa aia de baba cu care stam noi (adica mama soacramii ) Deci inteleg si eu prin ce treci tu .. Doamne si nu se mai duce odata .. cred ca o lasa Dumnezeu pe pamant sa se chinuie in veninu ei acolo

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Fetelor mi-a adormit Mini-ul .. ma bag si eu la somn.
Noapte buna tuturor si bebei linistiti .. ne citim maine dimineata sper cat mai tarziu

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

'Neata! Poftiti la o cafeluta, chiar daca eu nu mai servesc!

Putere si rabdare fetelor cu soacre acre! Nici eu nu as putea locui cu soacra, e ok nu dusa ca altele, dar tot difera modalitatea de a creste un copil, conceptiile is parerile, nah, generatii diferite...

CATALUTZA, la mine s=a agravat cu ciuperca, imi fac programare la gineco, nu se mai poate ...ieri am plans de durere, zau. De diseara incep iar cu violet de gentiana si azi incerc si mai mult cu musetel..o mai trece vreodata???
Colac peste pupaza Daniel e treaz de la 4 dim, a mancat de 3 ori pana acum si are muci verzi....un pic de febra....ce perioada f nasoala!

Va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili

multam de cofe onitza....of ciuperca aia...

noi...la fel...nu prea am mai avut timp de forumeala...am mai fc cate ceva prin casa..in momentele lui de liniste...

dupa vaccin putina temperatura..si ieri dormea iepureste si incepea brusc sa planga...
dupa ce mi-a zis dr aia...ma voi duce si io la stanciu....si daca e cazul la neurolog desi io tot n-am inteles ce presupune ea ca are jiji.

m-am gandit io mult si am hot sa-mi fac un abonament de net pt laptop....sa intru pe forum cand sunt k jiji afara...asta e mic..usor...sa traiasca mos craciun. stiti vreo oferta buna? oscilez intre orange si clicknet...

sunt cam in urma cu cititul...
sa aveti o zi superba

m-am gandit io

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....AMP....doamne, fereste-ma de toate dulciurile si carbohidratzii la care ravnesc cu nesimtzire...

Mergi la inceput